Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért telefonàlgat minden nap...

Miért telefonàlgat minden nap az anyósom?

Figyelt kérdés

Mostanàban minden nap hívja a férjemet vagy engem az anyósom. Általàban nem tudunk semmi extràt mondani, mert nem törtènik különös dolog.

De folyamatosan kèrdezi, hogy ès mèg mi történt...ha azt merjük vàlaszolni, hogy nem tudunk semmit, akkor megsértődik. De termèszetesen ott sosincs semmi, ez teljesen természetes.

Mondtam a férjemnek, hogy èn hetente egyszer leszek hajlandó beszèlni az édesanyjával, mert akkor össze tudok szedni nèhàny dolgot, amiről tudok neki standupolni.

Nem tudom mivel függhet össze, mert szinte egy időben lett nyugdíjas és költöztünk el a fővárosba. Ennek már egy éve, ezèrt nem igazàn értem h miért nem hagyott ez alàbb. A fèrjem sokszor nem mond semmit, ezért anyósom engem kér a telefonhoz, bepróbàlkozik, hàtha majd èn mondok valamit. Tudok cuki lenni-az esetek többsègèben az is vagyok-de amikor haza se értünk szinte, de màr csörög a telefon, elèggè ki tudok bukni.

Szerintetek mi lehet a háttérben és hogy àllítsuk le?

Az nem opció, hogy nem vesszük fel neki a telefont mert akkor addig hivogatna minket folyamatosan, amig fel nem vesszük, ès besértődne.


2018. dec. 28. 03:18
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
73%
Unatkozik, rászakadt a magány pl. Lehet, hogy nem most lett egyedül, de vszleg most jött ki rajta. Beszéljétek rá h keressen magának vmi hobbit. Pl nyugdíjastorna, foltvarrószakkör stb. Vegyetek neki egy kiskutyát/kiscicát. Az szinte mindig segít. Mondjátok meg neki, hogy drága mama, ha mindennap hív, nincs mit elmesélni, heti 1x fel fogjuk mi hívni. Csak egyszer sértõdik meg. Aztán lehiggad, kerít magának vmi elfoglaltságot és be fogja látni, h igazatok volt.
2018. dec. 28. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de már mondtam neki hogy heti 1x hívjuk. Nem nagyon érdekli. El van ő foglalva. A férjem idősebb testvére ott lakik még a szüleivel, és anyós ritka társasági ember. Összejár a többi nyugdíjas asszonnyal pletykálni, süt-főz, sorozatokat néz stb. Tehát az unatkozik dolog nem lehet.
2018. dec. 28. 05:04
 3/35 anonim ***** válasza:
58%
Ez fura, nálunk normális hogy minden nap beszélünk a szüleinkkel, sőt a mi szüleink is- legalábbis anyukám- minden nap beszélt az anyjával amég élt. De párom szülei is.
2018. dec. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Ja, az lemaradt, hogy korábban a közelükbe éltünk (7évig laktunk 60km-re, majd 1évig 5km-re tőlük. Most 150km választ el)
2018. dec. 28. 05:06
 5/35 A kérdező kommentje:
Nyilván az más, ha van mit mondani egymásnak. Anyós nem a trécselős fajták. Azt várják el, hogy mi beszéljünk végig. Mind a ketten 8-9órát dolgozunk egy nap. 1-1,5 óra oda és vissza az út a munkahelyeinkig. Amikor hazaérünk, örülünk, hogy élünk és szusszanhatunk kicsit. Engem ezután vár a házimunka, a főzès. A férjem pedig ilyenkor dokumentálja le a napját ha nem volt ideje rá nap közben, vagy kijön hozzám a konyhába beszégetni / segít nekem, hogy addig is együtt lehessünk.
2018. dec. 28. 05:10
 6/35 anonim ***** válasza:
70%
Pedig ha nem érti,h heti egy akkor tényleg ne vedd fel.
2018. dec. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
61%

nem lenne egyszerűbb néhány kedves mondattal mesélni neki az időjárásról, hogy milyen fárasztó volt a mai munkanap, hogy vettünk egy uj kabátot, meg kellett csináltatni a tv-t, stb.

és megérdeklődni, és a kedves mama merre járt ma? tiz perc. Miért akkora baj, hogy érdeklődik a sorsotok felől? Más ennek örülne.Sőt, más családban ez a teljesen normális. Arra pedig nyilván meg lehetne kérni, hogy hivjon egy kicsit később, mert ti csak akkor értek rá az egész napi lótásfutás után .

2018. dec. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%

Kezd el neki közvetíteni, ami napközben történt veled az utcán, járművön, boltban, piacon, lépcsőházban, szomszéddal, járókelőkkel, munkahelyen... és vég nélkül sorold a történéseket és néha közbe iktathatod, hogy még ezt vagy azt feltétlenül elakarod mondani neki, mivel szerinted feltétlen tudnia kell anyukának is ezekről az eseményekről.


Előbb-utóbb besokall és nem fog hívni (na akkor meg már azt furcsállod majd, "hogy mi van, anyukának nincs kedve beszélgetni velem").


Ez biztosan működik, én már kipróbáltam (olyan is volt, hogy elaludt beszélgetés közben, én letettem, de újra hívtam. Még ő szabadkozott, hogy inkább ritkábban beszéljünk, mivel mostanában egy kicsit már fáradékony...)

2018. dec. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
34%

#7, egyetertek

Viszont “konnyebb “ nevtelenul egy oldalon poffogni anyosrol es egesz nap varni a valaszokat. Rohej!😃

2018. dec. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
25%
Remélem, ilyen gyereked lesz majd, mint te vagy és tesz rátok magasról, ha idősek lesztek. Példa lesz előtte, az látszik.
2018. dec. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!