Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért érzem ezt anyósommal...

Miért érzem ezt anyósommal szemben? Mi lehet ez nála?

Figyelt kérdés

Sosem volt semmi vitánk vagy nézeteltérésünk, sokszor találkoztunk úgy is, hogy a férjem nem volt ott stb, tehát ideálisnak mondható a kapcsolatunk.


Viszont mióta megszületett a kislányom (első unokájuk), azóta nagyon idegesít a stílusa. Nem arról van szó, hogy beleszól a gyereknevelésbe vagy ilyenek. Csak olyan fura. Örül az unokájának de mégis olyan merev és érzésnélküliek a megnyilvánulásai. Teljesen úgy érzem, hogy ez neki csak a társadalmi elvárásnak való megfelelés (falusi asszony szóval család mindenekelőtt) és a státusz miatt fontos, mert ő most nagymama lehet, míg a barátnői csak vágyakoznak unokára. Illetve neki nagyon fontosak a pénzügyek is, így azt is gondolom, hogy ezzel is “hízik a mája” hogy olyan fiút nevelt, aki képes fenntartani egy családot. A mondatai mesterkéltek, kb. menetrend szerint tudom, mikor mit mond, mert mindig csak magát ismételgeti, semmi önfeledtség nincs a viselkedésében. (Ha ez számít valamit ő az állatokkal is nagyon távolságtartó, sose mondja semmilyen állatra, hogy de cuki).


Ellenben a férje, apósom nagyon aranyosan el tud vele játszogatni, nevetgélnek stb, pedig ő aztán pont nem ilyen fajtának tűnik (szigorú családfő). Anyukám meg aztán főleg -nem azért, mert az én anyukám-, de csupaszív ember, ami a szívén a száján, 3 mentett macskája van, de imád minden állatot és az unokájával is olyan önfeledten játszik, foglalkozik, puszilgatja, simogatja, masszírozgatja stb.


Anyósom egyébként az ünnepeknek se fordít nagyobb jelentőséget, csak látszatból, amit jól mutat, hogy a 3 hónapos unokájának vett Mikulás csomagot és úgy adta át, hogy “tudom még ugyse eheti meg, de az elv”. Ha ajándékot kap megköszöni, mosolyog, de nem látni rajta, hogy hú de meghatná, kb. megnézi és elrakja (pedig hasznos dolgokat kap nem szirszarokat). Egy időben nagyon rájött a lekvárfőzhetnék, szóval vettünk névnapjára egy különleges fajtát, hát ott romlott meg, ahová akkor rakta, mikor megkapta (pedig a lekvár nem romlik meg egykönnyen).


Úgy érzem hiányzik belőle a szentimentalitás, szerintetek?


2019. febr. 13. 23:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
79%

O ilyen valoszinuleg. Nyilvan, ha latnad, hogy masik csaladtagokkal, azoktol kapott ajandeknal kimutatja az oromot, azt mondom hat van itt valami... DEE, errol nem irtal, felteszem akkor mindennel kapcsolatban ilyen.


Gyerekkoromban nekem is beszolt a noverem, mikor ajandekot kaptam toluk, mert sokszor a karacsonyt kulfoldon toltottem nala, de nem ertette meg sose, hogy azert, mert nem fulig ero szajjal bontottam ajandekot, en belul meg nagyon is izgatott voltam...


Azt azert sose felejtsed el, hogy nem tudhatod mit gondol belul, mit erez belul a masik... Es nem mindenki tudja ugy kimutatni, vagy kimondani. Nekem sem mindig megy.

2019. febr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem meg ő egyszerűen ilyen. Vannak ilyen emberek. Azért mondom ilyen biztosra, mert én is ilyen vagyok. (mintha csak rólam írtál volna) Valószínű, hogy én is ilyen anyós leszek :-)

Ez egy természet, nem fog megváltozni, aki nem ilyen beállítottságú, annak nehéz megérteni.

2019. febr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
56%
De nagy problémáid vannak, komolyan. Majd kíváncsi leszek, hogy te milyen anyós leszel, arany drága bogárka!?
2019. febr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Olvasom olvasom.. De nem jövök rá mi a probléma xD. Bárcsak ennyi bajom lenne hogy az anyós nem nyalja ki a lányom seggét. Atya ég! Teljesen normálisan viselkedik, valahogy te látsz bele fura dolgokat.
2019. febr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!