Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálja ezt az apósom...

Miért csinálja ezt az apósom és hogyan tudnám kezelni?

Figyelt kérdés

Korábban csak akkor vettem észre, mikor náluk aludtunk (ők vidéken laknak, mi pesten). Állandóan bejön hozzánk a szobába, és elkezdi mondogatni, hogy reggelizzünk meg, fürödjünk le, nyissuk ki az ablakot, húzzuk fel a redőnyt, stb... Már ezeket is elég röhejesnek éreztem (én most 28 vagyok, a párom 31), de akkor még elintéztem egy legyintéssel, hogy biztos csak azért mondogatja hogy mit csináljunk mert beszélgetni akar, de másról nem tud... vagy ilyesmi. (És egyébként nem azért mondja, mert kicsi a lakás és zavarnánk egymást, vagy ilyesmi, azt is még megérteném.) Mostanában már ez is kezdett zavarni mondjuk, mert egyszerűen nem értem miért kell felnőtt embereknek mondogatni, hogy mit csináljanak.


Ami még jobban zavar, hogy jelenleg babát várok, és párommal szoktak telefonon beszélgetni... és kihallom hogy miket mond. Olyanokat, hogy menjek le sokat sétálni, meg hogy tornázzak, és hogy főzök-e, és hasonlókat. Lehet, hogy a hormonok bennem, de mostmár kezd komolyan irritálni ez. Mi köze van hozzá én felnőtt emberként mit csinálok és mennyit? (Különösen, hogy én terhesen is 56 kiló vagyok, évek óta rendszeresen tornázom, jelenleg is, ő pedig amióta ismerem túlsúlyos, már több egészségügyi problémáját köszönheti annak, hogy nem képes lefogyni. Főzök is. Takarítok is. Munkahelyem is van. Szerintem semmi okot nem ad az "aggodalomra" az életmódom.)


Egyszer szóltam neki vissza, amikor már olyanokkal jött, hogy én a páromra szóljak rá xy dologért, vagy küldjem már el hogy intézzen el valamit...Na egy pár ilyen után komolyan kiakadtam, hogy mi vagyok én? A párom is egy felnőtt ember, ha szólok neki valamiért (amit szoktam, néha elég erélyesen is), akkor sem garantálhatom, hogy megcsinálja az adott dolgot, próbálom kézben tartani a dolgokat, de nem vagyok az anyja, hogy minden lépését ellenőrizzem.. de ne rám legyen már lepasszolva feladat, hogy majd én addig rugdossam a párom, amíg meg nem csinálja, amit szeretnének... Ebből még nekünk lett egyszer végül konfliktusunk a párommal is, hogy már nagyon erélyesen kértem emiatt, hogy csinálja már meg azt a valamit, mert még én fogok kapni a szüleitől, hogy én miért nem vettem rá őt hogy megcsinálja...


A kérdésem az lenne, hogy ezeket rossz indulatból mondja, vagy milyen indíttatásból vajon? Mondom korábban azt hittem hogy csak unatkozik és nem tud mit mondani, de most már kezdem úgy érezni, hogy direkt cs*szegeti az embert.

A másik, hogy most már nagyon nehezen türtőztetem magam, hogy amikor a nekem mondogatja a dolgokat ne szóljak vissza neki... Szóljak, vagy semmi értelme, és próbáljak meg inkább a békességre törekedni?


2019. márc. 12. 08:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugtató, hogy akkor szerintetek jóindulat vezérli azért, akkor lehet hogy csak én pörögtem túl.

Utolsó, nekem is mindig elmondja, hogy vigyázzunk magunkra :D De ez még nem is zavar. Köszi a tanácsot, próbálom akkor lazán, humorral venni a dolgokat.

2019. márc. 12. 09:43
 12/21 anonim ***** válasza:
45%

Szintén vidéki 70 éves, nálunk is hasonló.

Szerintem bizonyítani akar nektek és magának is, hogy ő ezeket tudja és nem csak magáról, másoktól is képes gondoskodni.

Amikor mi megyünk (2 kisgyerek is van), állandóan nyüzsög. Már az ovis gyerekemen is látom, hogy néha sok neki (így fogd a kanalat, azt is egyed, megdönti a tányérját helyette...) szóval ááá, de elmondtuk a gyereknek, hogy ő ilyen, ha nem tetszik szóljon ő is nyugodtan, általában én szólok, hogy már szépen tud egyedül is enni, óvónők is dicsérni szokták milyen ügyes stb.

Tényleg idegőrlő, mert túl sok, de havonta 1x kibírható.

2019. márc. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem te vagy rosszindulatú, nem az apósod.

Miért baj, hogy érdeklődik felőled és jót akar és azt szeretné, hogy jól érezd magad a terhesség alatt is???

Azt meg gondolom, megszokásból csinálja, hogyha nála alszotok és felhívja a figyelmet kis hülyeségekre, gondolom, benne van, hogy ezeket mondta a fiának, amikor még gyerek volt és otthon lakott.

Te meg nem ugorj minden kis hülyeségre. Nem bántott senki.

2019. márc. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is jóindulatból.
2019. márc. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
26%
Mosolyogva és nagyon csendesen megkérdezném tőle, milyen érzés lenne, ha neki parancsolgatna valaki felnőtt létére?
2019. márc. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
39%
Talán a fiát mindig noszogatni kellett, kell,hogy megcsináljon valamit.Benned bizik,hogy a párodnak ha kell valamit csinálnia,akkor rád jobban hallgat mint a szüleire.Szerintem ebben nincs semmi rosdszindulat az irányodba.
2019. márc. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem az a megoldás, hogy csendben bólogatsz. Felnőtt nő vagy, ne engedd, hogy a fejedre nőljön, különben élete végéig meg fogja mondani, hogy mit csinálj (pl babád születése után)

Legközelebb ha újra mondja pl nyisd ki az ablakot, szólj neki, hogy azt majd te eldöntöd.

Ha bólogatsz csendben, azzal őt erősíted abban, hogy bizony ő dirigálhat. Ne legyél pincsi kutyus.

Ja, és miért kell ott aludni? Van különösebb oka? Neked az kényelmes úgy?

2019. márc. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Azért kell ott aludni, mert ők akarják. Messze vannak nagyon, 4 óra autózás, tehát a futó látogatás tényleg nem nagyon megoldás.

Ők könyörögnek mindig, hogy menjek már látogatóba, én a hátam közepére nem kívánom a dolgot. De ritkulnak az alkalmak, hogy mennyit megyünk, most kismamaként is kizárólag karácsonykor utaztam le, többet nem. A párom természetesen lemehet nélkülem ahányszor csak szeretne (de nem nagyon szeretne már ő sem). De olyankor is mindig hisztiznek, hogy én miért nem jövök...

2019. márc. 15. 07:21
 19/21 anonim ***** válasza:
57%
És kisbabával is ti fogtok utazni? Ugye nem?
2019. márc. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk úgy volt, hogy anyós egy kétszínű némber. Férjem meg a család előtt mézesmázas, ha esetleg kettesben maradtunk, borzasztó kiállhatatlan harpia lett. Folyton beszólogatott, miért így van a hajam, kossem már össze, miért veszem fel azt a papucsot, hiszen ő takarít (akár hova léptem, a talpamra ragadt a kutyaszőr, a kavics (!), kaja darabok így vittem magammal hozzájuk papucsot)

Aztán a gyermek születése után már mások előtt se hagyott békén, természetesen ő mindig mindent jobban tudott. Egyszer csak elegem lett, ritkán mentem, és mikor bárki megkérdezte, hogy miért nem megyek, akkor szépen elmondtam, hogy azért, mert bármit csinálok nem jó, ha a férjem ott volt, akkor nem egyértelműen szólt be, de főleg pofákat vágott, stb stb mind felsoroltam, hogy miért menjek oda, ha folyton okoskodnak, és kioktatnak, és soha semmit nem csinálok jól. Hülye lennék oda menni. Férjem megértette, amióta nagyobb a gyerekünk, viszi magával, de én nem megyek. Nem érdekel, hogy miben nem vagyok jó (anyós szerint)

2019. márc. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!