Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Borult a bili, mit csináljunk?

Borult a bili, mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Anyós kissé kontrolmániás. Emiatt sok mindent nem mondtunk el neki, mert "amiről nem tud az nem fáj." Számára értéktelen nő vagyok, mert nem szültem és most nem is dolgozom. Úgy tekint rám, mintha a férjem háziállata lennék. Az eset: Nem rég egy gyerekkori barátnőmet kisegítettem néhány ezer ft-al. Volt pénze, csak nem volt nála. Mivel jól ismerem, tudtam ezt. Másnapig kérte kölcsön és hozta is másnap délután. A férjemtől nem kértem erre engedélyt csak közöltem vele és ő vállat rántott. A probléma az lett, hogy a barátnőm nem nekem hozta oda a pénzt, hanem anyós kezébe nyomta. Utána anyós átjött hozzánk (egy épület, két lakás), letette a pénzt a férjem elé és ordított velem. Sok éves stratégiánk, hogy megvárjuk még kiordítja magát, aztán ugyanúgy nem mondjuk el a dolgainkat, de olyan rossz, amikor néha rájön valamire és napokig megy az égzengés utána még napokig a durcázás. Szeretnék ezen változtatni valahogy. Mivel a mi lakásunknak is ő a haszonélvezője, (és résztulajdonosa), minden ilyen alkalommal megfenyeget, hogy kitetet engem onnan, amit jogilag megtehet, de akkor a férjem jönne velem és többet nem látna minket. Csak ez tartja vissza attól hogy elkergessen.
2019. ápr. 18. 09:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Ha a hazassagotok alapjaraton rendben van, én a helyetekben inkább költöznék. Egyébként meg szerintem a ferjednek kéne őt leallitani.
2019. ápr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Komolyan a ferjed nem allitja le? Az enyem paros labbal rugna ki az anyjat ha engem megalazna vagy sertegetne, ebben biztos vagyok. Egyebkent pedig meg kell fogni es kirakni. Vagy keresel szepen egy akarmilyen rossz melot es mehettek alberletbe. Nem mindig csak a rinyalas a megoldas.
2019. ápr. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
99%
Egyszerű: ha nem költötök albira, meg hitelre, akkor már gondolom van elég önerő, úgyhogy vegyetek sajátot és köszönjetek el.
2019. ápr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
98%

De tényleg.

Ő a haszonélvező és még a tulajdonosa is a lakásnak amiben laktok, úgy érzi hatalma van felettetek.

Fogjátok meg magatokat és költözzetek el.

Keress gyorsan egy állást aztán az első adandó alkalommal mehettek is, ő meg főljön a saját nevében.

Én tuti nem hagynám hogy a párom anyja velem így beszéljen, de a szükség nagy úr, tegyetek ellene hogy ne legyetek kénytelenek eltűrni ezt.

2019. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Kedves 2-es, a haszon élvezőt nem lehet kirakni. Pont neki van joga másolat elküldeni. Itt tényleg csak a költözés segítene. Ha ki tudná fizetni a részeteket, új életet lehetne kezdeni, de gondolom annyira nem vagyonos.
2019. ápr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
mi köze van anyósodnak ahhoz hogy te kinek adsz kölcsön pénzt?
2019. ápr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk az én anyósom és apósom abból a szempontból normális, hogy sosem ordibáltak velünk ha nem tetszett valami, de amíg az ő tulajdonukban éltünk, hiába voltunk már 7 éve együtt és voltunk házasok, mi is kisgyerekek voltunk a szemükbe akiknek jól meg kell mondani mit csináljanak, különben kb meghalnak.

A megoldás az elköltözés volt. Nem mondom, hogy ezek a berögzült dolgok, mint a folyamatos "jótanácsok" osztogatása, nem szűntek meg, de kb milliószor jobb lett a helyzet. Arról nem beszélve, hogy csak akkor látjuk őket amikor mi is akarjuk, mert a költözéssel megszűntek a bejelentés nélküli átcsörtetések is.

2019. ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%
Mondjuk én azt sem értem, hogy van pofad munka nelkül, pénz nélkül más házában élve szidni azokat, akiknek a tetőt köszönheted a fejed fölé. Még akkor is, ha nincs igazunk. Talán az a bajuk, hogy a nem létező pénzedet is kölcsönadod. El kell költözni saját házba.
2019. ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
2, ilyenkor általában azért nem állítja le anyóst a férj, mert egyetért vele. És örül, hogy nem neki kell szembeszállni a feleséggel, anyós elviszi a balhét.
2019. ápr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%
Ilyen anyós közeléből én már rég elköltöztem volna. Mondjuk mi meg is tettük. Anyósék régi házában laktunk egy darabig, amire évekig az volt mondva hogy az a férjemé lesz majd. Ahha. Beköltöztünk, ők elköltöztek két utcával arrébb és ugyanúgy átjártak akármikor minthaeg mindig ott laknának. Pedig elvileg a férjemnek adták. De még mindig a sajátjukként kezelték és tekintették. Nem baj, végül elköltöztünk több várossal odébb, címet se tudják, a házat meg tartsák meg maguknak, nekünk van most már sajátunk, amit saját pénzből+hitelből vettünk, nekik semmi közük hozzá, így nincs beleszólásuk semmibe :) szóval egy megoldás van általában az ilyen anyós problémákra: minél messzebb költözni.
2019. ápr. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!