Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Borult a bili, mit csináljunk?

Borult a bili, mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Anyós kissé kontrolmániás. Emiatt sok mindent nem mondtunk el neki, mert "amiről nem tud az nem fáj." Számára értéktelen nő vagyok, mert nem szültem és most nem is dolgozom. Úgy tekint rám, mintha a férjem háziállata lennék. Az eset: Nem rég egy gyerekkori barátnőmet kisegítettem néhány ezer ft-al. Volt pénze, csak nem volt nála. Mivel jól ismerem, tudtam ezt. Másnapig kérte kölcsön és hozta is másnap délután. A férjemtől nem kértem erre engedélyt csak közöltem vele és ő vállat rántott. A probléma az lett, hogy a barátnőm nem nekem hozta oda a pénzt, hanem anyós kezébe nyomta. Utána anyós átjött hozzánk (egy épület, két lakás), letette a pénzt a férjem elé és ordított velem. Sok éves stratégiánk, hogy megvárjuk még kiordítja magát, aztán ugyanúgy nem mondjuk el a dolgainkat, de olyan rossz, amikor néha rájön valamire és napokig megy az égzengés utána még napokig a durcázás. Szeretnék ezen változtatni valahogy. Mivel a mi lakásunknak is ő a haszonélvezője, (és résztulajdonosa), minden ilyen alkalommal megfenyeget, hogy kitetet engem onnan, amit jogilag megtehet, de akkor a férjem jönne velem és többet nem látna minket. Csak ez tartja vissza attól hogy elkergessen.
2019. ápr. 18. 09:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem hallottad még hogy olyan helyen nem lakunk ahova anyós papucsban át tud menni?!


Egyébként meg bocs de a párod egy puha.öcs! Mi az hogy az anyja téged "aláz" ordít? Ember normális?

Ordítanám le anyám fejét ha így ráförmedne a (jelenleg nem létező) páromra!

Köze nincs az én párkapcsolati dolgaimhoz! Kinek adok pénz, kinek ad a párom, stb...

2019. ápr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%

"Számára értéktelen nő vagyok, mert nem szültem és most nem is dolgozom."

"a mi lakásunknak is ő a haszonélvezője, (és résztulajdonosa)"


Tehát: odaköltöztél a férjed ill. az anyósod lakásába ahol ingyen laksz, ráadásul nem is dolgozol (azaz jövedelmed sincsen) vagyis az ő keresetükből/pénzükből adtál kölcsön egy ismerősödnek.

Ezek így másnál is kiborítanák a bilit.



"Szeretnék ezen változtatni valahogy"


Basszus! Elmész dolgozni, és rögtön nem leszel egy ingyenélő.

Vagy elköltöztök pl. a te lakásodba v. házadba, ha ennyire utálod az anyósodat.

Ja, hogy neked olyan nincsen??

Bocsika.

2019. ápr. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
67%
Fordítva ülsz a lovon banyek. Élsz anyós lakásában, nem dolgozól, eltartanak, a nem létező pénzed kölcsönadod...hát én is kiakadnék. Mondjuk én ezt nem várnám meg, már rég páros lábbal rugtalak volna ki. Jahh, a férjed egy puhány, de nem csak azért mert nem száll szembe az anyjával, hanem mert tűri, hogy egy semmirekellő felesége van. Amúgy érdekelne, mennyi volt az a párezer?
2019. ápr. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Minden jóindulatú és valóban segítő szándékú választ köszönök. Írtátok a költözést, és igazatok van. Valóban volt tartalékunk, viszont ebbe a lakásba toltuk bele. Ha akkor másként döntünk, máshol élnénk. Mikor a terveinket szőttük még szerettünk volna a szülők szomszédságában maradni, hiába voltak jelei ennek a viselkedésnek már akkor is. Azóta csak durvult a dolog. Mivel nem csak pénz, hanem a saját munkánk is bőven benne van a lakásban, a menekülés most már csak a legeslegvégső lehetőség. Ezen kívül ott van az is, hogy tulajdonrészünket nem adhatjuk el a haszonélvező beleegyezése nélkül. Elsődlegesen a kommunikációban keresem a megoldást. Nehány éve a férjem is keményebben kezelte az anyját ám képbe került egy valós betegség, ami miatt kímélni szeretné. Azért emelemki, hogy valós, mert anyós nagyon szereti az éezelmi zsarolásokat is, de ez a baja tényleg igazi.
2019. ápr. 19. 14:55
 15/16 anonim ***** válasza:
20%
Akkor nektek kell türelmesnek lennetek. Ez van.
2019. ápr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
48%

Mondjuk ki, az anyósod valamilyen lelki problémája van, nektek pedig ez a felállás teljesen abnormális és hosszabb távon valószínűleg megbetegít, lelkileg és testileg is. Még az anyós valós betegsége sem elég indok arra, hogy az ordítozást, alázást eltűrjétek! Itt a férjed tesz alá az anyja lelki zsarolásának.


Alapvetően a férjednek kellene kiállnia érted az anyja ellenében, udvariasan, de határozottan meghúzva a vonalat, hogy nem fogadja el, hogy veled ordítsanak és megalázzanak.


Beszélj a férjeddel erről és határozottan követeld meg a "sok éves stratégia" megváltoztatását és a legalábbis "elfogadható" viselkedés kikényszerítését az anyóstól.


A te részedről is rossz a "sok éves stratégia", hogy tűröd az ordítást: megerősíti, hogy megteheti és rendben van. Máskor mondjad ki, hogy nem tűröd ezt a hangnemet és vágjad rá az ajtót, vagy menj el egyet sétálni, amíg lenyugszik.


A leírásod alapján nem szívességi lakáshasználó vagy ott, legalábbis haszonélvező, ha jól értem, részben tulajdonos is: a fenyegetőzés, hogy kitetet a lakásból lényegében teljesen alaptalan. Gondolj arra, hogy egy hivatalos, bejelentett (adózott) albérleti szerződés mellett is, ha az albérlő nem fizet, a gyakorlatban borzasztó nehéz kipenderíteni őt a lakásből, a jogi hercehurce évekbe telik, az erőszakos megoldás pedig bűncselekmény, szóval ha megpróbálná tettekre váltani a fenyegetéseit, akkor garantáltan igen hamar lényegében áthatolhatalan falakba ütközne: emiatt nem kell tartanod.



Ősszességében, szerintem állítsad a férjed választás elé: vagy külön költöztök együtt, vagy elválsz tőle.


Ha inkább az elmebeteg anyját választja helyetted, akkor maradjon, de neked mindenképp ki kell kerülni ebből a közegből, mert az ilyen légkör megbetegít, lelkileg majd testileg is! Mivel nálatok nincs gyerek, az sem akadályoz: inkább kezdj új életet, mert ilyet élni: nem érdemes!

2019. ápr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!