Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem akarok a párom családjával...

Nem akarok a párom családjával lenni. Már akkor ideges leszek, ha 2 percre meghallom az anyját rikácsolni a telefonba. Kezdenek megsértődni, hogy nem megyek hozzájuk. Hogy kezelhetném?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok együtt a párommal, szerencsére az ország másik végében, anyóséktól 600 km-re találtunk lakást. Utoljára karácsony előtt voltam náluk 2 napra.

A 3 szobás házban alapból 9-en laknak (ha mi megyünk 11-en vagyunk), 4 aprócska gyerek is van. Ki nem állhatom a gyerekvinnyogást. A nevelés az hogy ütik egymást és egész nap a tabletet nyomják...

Anyós egész nap ordibál az idegesítő hangjával. Mindenki szavába vág, azt hiszi mindenben csak neki van igaza. Ha a szomszéd azt mondja, a hó piros, elhiszi és úgy van.

Nagyon zsíros ételeket esznek, szinte mindig disznótoros van nálunk. Nem eszek ilyen kajákat, inkább viszek magammal...akkor az a baj, hogy miattam fáradoznak (???) és semmibe beszem. Ha veszek belőle egy keveset, az a baj, hogy miért nem többet, nem tisztelem őket.

A tesója is állandóan üvölt mindenért.

Az apja mindenben amondó.


December elején voltam utoljára, megmondtam, nekik, hogy szeptemberig biztos nem megyek. Azt hitték viccelek. Előtte 2 havonta jártam hozzájuk.

Hetente 2x anyós felhív, hogy de sajnálhatom hogy a múltkor nem voltam, mert a párommal ide-oda mentek. Húsvétra sem voltam hajlandó menni, de most is próbálnák bennem a bűntudatot kelteni, mert a kaja ilyen finom volt, meg nem hiszik el, hogy nincs rájuk időm (10 óra vonattal), meg hát biztos nem olyan drága a jegy (oda-vissza 12.000 ft).


2019. ápr. 22. 17:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Megmondod nekik, hogy nem akarsz elmenni hozzájuk.

Eddig sem foglalkoztál a lelkivilágukkal, ezután sem kell.

2019. ápr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%

Primitív dolog ignorálni a párod családját.

Remélem, elhagy - megérdemelnéd.

Ha mégoly nehezedre esik is, a kulturált kapcsolattartás alap elvárás a párod rokonai felé (is). Ezzel tulajdonképpen a párod is semmibe veszed.

2019. ápr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Ha 16 éves vagy, elmegy ez a nyafogás. Ha felnőtt nő, akkor azt az évi pár alkalmat kepesnek kellene lenned elvisleni legalább a partnered kedvéért.
2019. ápr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Metionin ***** válasza:
69%
Nem kell menni azt kész. Én se járok hozzájuk, mert nincs kedvem olyan emberekkel jópofizni akik előttem nyalnak, amúgy meg szemetek.
2019. ápr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Ne engedd magad rábeszélni. Jogod van megválogatni, kivel nem akarsz időt tölteni. Még ha házasok lennétek, akkor is kerülheted őket, de hát így kik ők neked, hogy bármilyen bűntudatot keltsenek benned? Ne menj bele játszmáikba, egy életre megkeseríthetik a sorsodat.

Valószínűleg én nem beszélnék az "anyóssal" hetente többször, ha ilyen.

(Csodálom viszont, hogy ebből a családból származó párod van. A legjobbakat kívánom vele kapcsolatban, de beszélgess az érzéseidről vele őszintén, nem bántóan.)

2019. ápr. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hetente 2x szokott hívni, de gyakran kinyomom. Ha kinyomom még utána 10x egymás után legalább zaklat. 2-3 perc alatt le szoktam rázni, mert mindig "túl elfoglalt vagyok"
2019. ápr. 22. 18:41
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Majd azért ne csodálkozz, ha ezek után le se xarja majd az unokát, ha lesz.
2019. ápr. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Én is ritkán megyek anyóshoz, pedig 5 percnyire lakik.


Nem akarom azt hallgatni, hogy mekkora hülye vagyok, mert van háziállatom a saját lakásomba.


Ha nem akarsz menni, ne menj.


Mit szól a párod?

2019. ápr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A párom is tudja milyenek és elfogadja, hogy nagyon ritkán járok hozzájuk. Neki mégiscsak a családja. Ő is ritkán jár haza, neki sem hiányzik hogy a Julika a szomszédban így főzi a tyúkot és 3 napig hallgatja, hogy milyen dolog ez.
2019. ápr. 22. 20:01
 10/11 anonim ***** válasza:
44%

Ha párod szülei nem viselkedtek kifejezetten rosszindulatúan veled szemben, akkor illetlen dolog, amit teszel. Ha nem is minden alkalommal, de rendszeresen menned kéne a pároddal együtt.

Ha cseszegettek, beszólogattak, áskálódtak volna, akkor elfogadhatónak tartanám, ahogyan viselkedsz.

2019. ápr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!