Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nem akarok a párom családjával...

Nem akarok a párom családjával lenni. Már akkor ideges leszek, ha 2 percre meghallom az anyját rikácsolni a telefonba. Kezdenek megsértődni, hogy nem megyek hozzájuk. Hogy kezelhetném?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok együtt a párommal, szerencsére az ország másik végében, anyóséktól 600 km-re találtunk lakást. Utoljára karácsony előtt voltam náluk 2 napra.

A 3 szobás házban alapból 9-en laknak (ha mi megyünk 11-en vagyunk), 4 aprócska gyerek is van. Ki nem állhatom a gyerekvinnyogást. A nevelés az hogy ütik egymást és egész nap a tabletet nyomják...

Anyós egész nap ordibál az idegesítő hangjával. Mindenki szavába vág, azt hiszi mindenben csak neki van igaza. Ha a szomszéd azt mondja, a hó piros, elhiszi és úgy van.

Nagyon zsíros ételeket esznek, szinte mindig disznótoros van nálunk. Nem eszek ilyen kajákat, inkább viszek magammal...akkor az a baj, hogy miattam fáradoznak (???) és semmibe beszem. Ha veszek belőle egy keveset, az a baj, hogy miért nem többet, nem tisztelem őket.

A tesója is állandóan üvölt mindenért.

Az apja mindenben amondó.


December elején voltam utoljára, megmondtam, nekik, hogy szeptemberig biztos nem megyek. Azt hitték viccelek. Előtte 2 havonta jártam hozzájuk.

Hetente 2x anyós felhív, hogy de sajnálhatom hogy a múltkor nem voltam, mert a párommal ide-oda mentek. Húsvétra sem voltam hajlandó menni, de most is próbálnák bennem a bűntudatot kelteni, mert a kaja ilyen finom volt, meg nem hiszik el, hogy nincs rájuk időm (10 óra vonattal), meg hát biztos nem olyan drága a jegy (oda-vissza 12.000 ft).


2019. ápr. 22. 17:34
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
73%
Én egyetértek azzal hogy ha nem akarsz ne menj. Engem sem bántottak az anyosomék, de egyszerűen nem bírok menni hozzájuk, utána napokig rosszul vagyok szó szerint. A szüleim nagyon csúnyán váltak el, anno évekig jártam pcszichológushoz, öngyilkossági kísérletem is volt emiatt. Az anyosomek most 60 felett csináljak ugyanezt amit anno a szüleim, válófélben vannak, pontosan rekonstruálják a szituációt amit régen átéltem, és előjönnek a régi rossz érzéseim. Mondtam a paromnak hogy a szülei jöjjenek hozzánk, itt normálisan viselkednek, főleg ha külön külön jönnek, de én nem vagyok hajlandó oda menni. Megértette, és a szüleivel megbeszéltük hogy nekünk túl macera odamenni, jöjjenek ők. Még jó néven is veszi anyosom, hiszen én készülök nekik, mi látjuk őket vendégül. Itt pedig mondom totál másként viselkednek mint otthon. Esetleg próbáld ezt meg mint kompromisszumos megoldást, hátha nálatok is működik.
2019. ápr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!