Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párommal 1 házban lakunk,...

Párommal 1 házban lakunk, saját házunk. Szerintetek az normális hogy az apjának van kulcsa a mi házunkhoz és bármikor be jöhet?

Figyelt kérdés
Akkor is be jár amikor nem vagyunk otthon. Szerintetek ez normális? Nálatok is így van? Párom szerint normális, de én nem értek vele egyet. És ezekből igen csak sok veszekedés van köztünk. Az apja is és a tesójai is ki használják ezt látom, a pénz jó nekik de semmibe veszik, le nézik bármit is kell csinálni.
2019. ápr. 24. 15:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%

Van olyan család, ahol normális, máshol meg nem.

Szerintem nem egészséges.

2019. ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%
Ugyanilyen helyzetben voltam. Nagyon idegesített, ráadásul az exapós akkor is átjött, amikor otthon voltunk. Kopogás nélkül bejött, ültünk a TV előtt a kanapén és simán közénk ült, hogy ezt a filmet ő is szereti. Hát nem sokáig bírtam!
2019. ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
98%

A szüleimnek van kulcsuk az én lakásomhoz. Nekem is van az ő lakásukhoz. Így praktikus, ha valamit intézni kell és nincsenek otthon, vagy ők intéznek nekem, amikor nem vagyok otthon. Szóval a kulccsal önmagában nincs baj.

Viszont soha nem járunk be csak úgy a másik lakásába, annak tudta nélkül. Ha meglátogatjuk egymást, akkor sem kulccsal megyünk be, hanem csengetünk. Szóval ez a kulcs csak olyan különleges helyzetekre van.

2019. ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

3-as írja azt, amivel egyetértek.

Bizalom és viselkedés.

Ja, és nem visszaélni a helyzettel.


Nekem is van kulcsom anyukám lakásába, de eszembe nem jutna csak úgy bármikor bemenni a lakásba.

Mindenképpen meg szoktuk beszélni előtte.

Szerintem ez a normális.


(bár van olyan ismerősöm, aki azt mondja,milyen jó, hogy az anyósa bármikor jön-megy a lakásukban, kitakarít, vasal, meg tesz be kaját a hűtőbe... hát én ezt így nem bírnám, de van, akinek megfelel)

2019. ápr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Anyósomékkal lakunk egy ikerházban, van kulcsunk egymáshoz, de még így sem járkál senki hívatlanul senkihez! Egyszerűen tiszteletben tartjuk a másik életterét, akkor megyünk át, ha előtte megbeszéltük, és még úgy is kopogunk. Akkor sem változott ez, mikor a fiunk született, pedig első unoka volt, és mindenki tűkön ült, hogy mikor jöhet át végre babázni. De nem, megvárták, hogy hívjuk őket.

A kulcsot főleg akkor használjuk, ha mondjuk elutazik valaki, mert akkor átjárunk egymáshoz állatot etetni meg virágot locsolni. Ezek nyilván előre lebeszélt esetek, és arra a 4 percre megyünk át egymáshoz, amíg kitesszük a macskának a kaját, kicseréljük az almot meg megszeretgetjük, vagy ők átjönnek, felteszik a pórázt a kutyára és kiteszik a kaját, vizet.

2019. ápr. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a legjobb barátunknak van kulcsa a lakásunkhoz, és nekünk is az ő lakásához. Mivel majdnem szomszédok vagyunk, így ha valamelyikünk nincs otthon és fontos dolgokat kell a háznál intézni akkor ott a kulcs. ) De ahogy előttem írta valaki a kulcs csakis vészhelyzetnél vagy különleges helyzeteknél használjuk. Ha otthon vannak /vagyunk akkor nincs csak úgy bemászkálás. Kulcsot nem is használjuk, ilyenkor csengetés, vagy telefonon előre megkérdezni, hogy nem zavarunk ha átmegyünk?
2019. ápr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én anyósomnak addig volt kulcsa a lakásunkhoz, ameddig egy szép délután ránk nyitott a hálószobában, miközben... na...


Bejött, átjött a gyerek szobáján, ő aludt, és simán benyitott a hálóba.


És ha hiszitek, ha nem, még ő volt felháborodva, hogy fényes nappal hogy is lehet ilyesmit csinálni.:) A saját hálómba, a saját férjemmel...


Na akkor visszakértük a kulcsot. De továbbra is meg volt sértődve.


Ma már nevetek rajta, de akkor és ott valahogy nem volt vicces.

2019. ápr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Utolsó nem irigyellek. Én ha hülye szokás ha nem itthon általában egy bugyiban meg egy poloba vagyok és volt olyan eset hogy jött a drága após jelölt és épp fürödtem. És el felejtettem be vinni törcsit meg ruhát. És a fürdő ajtó pontja bejárati ajtóval van szemben. Még az volt a szerencsém hogy belül van egy rolo amit rá fordítottam az ajtóra. Így nem tudott be jönni de vagy 30 percig itt volt én meg dekkoltam a fürdőbe. Meg volt olyan hogy csak úgy be jött és akkor is csak póló meg bugyi volt rajtam. Azóta a saját házamba nem merek így lenni. A kulcs téma nekem akkor se oké. Van a páromnak is van nekem is, nem örülök hogy az após jelöltnek is van így hogy ki is használja hogy bármikor jön szó nélkül. És a párom reakciója ezekre. Öltözz fel rendesen. Nem higy beszélne az apjával vagy esetleg a kulcsot vissza...
2019. ápr. 24. 16:19
 9/30 anonim ***** válasza:
98%
Esetleg tegyetek egy riglit vagy valami hasonlót a bejárati ajtóra, hogy ne lehessen kulccsal bemenni, hanem még azt is le kelljen szedni belülről.
2019. ápr. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem az a probléma, hogy a párod figyelmen kívül hagyja az érzéseid és a kérdésed.


Amúgy én sem bírnám ezt.

2019. ápr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!