Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen anyóssal?

Figyelt kérdés

Szóval a párommal már 5 éve vagyunk együtt, tervezzük az esküvőt, jól megvagyunk. A kapcsolatunk elején tisztáztuk, hogy egyikünk sem akar gyereket, idegesítenek, jól megvagyunk ketten. Idáig rendben is van. Szerencsére eddig nem sokszor faggattak a gyerek témával, ha néha rá is kérdeztek az esetleges vita elkerülése végett annyit mondtuk, h majd talán egyszer. Azonban anyós az utóbbi időben bepörgött, főleg h már esküvőt tervezünk és el kezdett nyaggatni, hogy mikor lesz már unoka. Mondtuk neki, h nem akarunk erről beszélni, hanyagoljuk a témát, most fontosabb dolgok is vannak az életünkben, de csak-csak visszatért rá. Nem akartunk bunkók lenni, de a legutóbb annyira felmérgelt minket, hogy megmondtuk, hogy nem lesz gyerekünk, mert nem akarunk, szóval elég volt a témából, zárja le végre. Na amint meghallotta, h nem akarunk is akarunk egyáltalán, kikelt magából és kérdőre vont, h mégis hova gondolunk, igen is kell gyerek és nem gondoljuk majd, hogy az ő egy szem fia nem ajándékozza őt meg egy unokával. Nagyon lekezelő és sértő volt, ahogy beszélt, a párom egyből leteremtette az anyját, hogy vegyen vissza, mert ehhez semmi köze, de még nekiállt feljebb és el kezdett engem szidni, hogy elvileg ez az én hibám, elrontottam a fiát stb.. :D

Mondani sem kell, el küldtem a francba, megmondtam neki, h így nem fog velem beszélni és magasról teszek rá ő mit akar, ez a mi életünk, a mi döntésünk, nincs beleszólása, majd eljöttünk. Utána még azért felhívott minket telefonon, ahol tovább pampogott volna, csak nem hagytuk. Ezután egy ideig kerültük, de nem rég volt egy családi szülinap, ahol mi is és ő is jelen volt és ismét rákezdett. Azt hittük, hogy felfogta a nem az nem, elég határozottan elmondtuk neki, hogy erről ne is álmodjon, h ránk kényszerítheti a saját akaratát. Az lett belőle, h ismét jól összevesztünk, mert nem nyeltük be a bunkó beszólásait, ő vérig volt sértve és mindenkinek panaszkodott, h miféle nő vagyok és neki ilyen meny nem is kell. A fia megmondta, h szerencsére ebbe nincs beleszólása. Azóta én nem is beszélek vele, egyáltalán nem vagyok rá kíváncsi, a férjem azért felvette neki nyilván a telefont, de 5 perc után megint az unoka témán lovagolt, mire a párom rányomta.

Én jól megvagyok nélküle is, nem érdekel, h hisztizik vagy duzzog, az ő baja, de a páromon látom, h azért rosszulesik neki, h az anyja így viselkedik és h nem tud vele anélkül beszélni, h ne vita legyen a vége. Mondta is, h haragszik rá nagyon, de azért nem akar vele haragban lenni. Tanácstalan, ahogy én is, nem tudom mit mondhatnék neki még.

Ti mit tanácsoltok, h kezelnétek egy ilyen helyzetet?

Előre is köszi!



2019. ápr. 30. 19:41
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
64%
Kedves 36-os...te nagyon eltökélt vagy a hülyeségben...mutass légyszi legalább 1 rendes új!! tanulmányt arról, hogy a gyerekmentes házasságok válással vagy gyerekkel végződnek.. olyan lehetetlen dolgokkal dobálózol hogy az valami elképesztő...amit te tapasztaltál és elképzelsz az a világra vonatkozóan nem reprezentatív...Osztod itt a hülyeséget, de alátámasztani már nem tudod..
2019. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
42%
Bocsánat elírtam. Nem a világra, hanem egyénekre.
2019. máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 A kérdező kommentje:

“Jó hagyjuk ezt a témát, mert úgy sem lehet meggyőzni titeket.”


“Utoljára mondom kb. ötödszörre: Nem győzködök és nem jósolok másoknak.”


:D:D Szép öngól volt, még egyéb?! Az eg világon semmilyen olyan kutatás nincs, ami a te berögzült, idióta jóslataidat tamasztaná alá, miszerint: MINDEN ember akar gyereket, MINDEN gyereket nem akaró meggondolja magát, MINDEN gyereknélküli házasság tönkre megy és MINDEN ilyen házasság válással végződik, továbbá MINDEN gyerektelen boldogtalan! Ne hordjál már össze ennyi mérhetetlenül nagy ostobaságot!! Épp elég gyökérséget hanytal ide, polgári kötelezettségen át, úgyis meg fogjuk magunkat gondolni-n át egészen a “gyerekazeletertelme” monológig, mindenféle észérvet és tényt mellőzve, most már bőven elég lesz belőled! Szuld tele az országot és sürgősen szálljál ki más méhéből!

2019. máj. 1. 20:42
 54/62 anonim ***** válasza:
10%
2019. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
66%
Tartalmas tanulmány. Amikben megjegyzem általánosítani nem nagyon szoktak, mert nem tudományos. De köszi.
2019. máj. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
0%
Én azt nem értem, hogyha már összeugattál anyóssal és tudod hogy nem lehet vele elfogadtatni a tényt hogy nem lesz unoka, akkor MIÉRT AKARSZ VELE BÁRMIT KEZDENI?
2019. máj. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
33%
18-as, mi az a közös együttlét?
2019. máj. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 A kérdező kommentje:

Köszi 54, ez nagyon tudományos és minden idehányt maszlagodat pompásan alátámasztja... :D Amúgy újabb öngól, mert ha valaki, akkor te aztán megállás nélkül általánosítasz, csak azért mert te még nem találkoztál olyan emberrel, aki nem akar gyereket, már általánosan MINDENKIRŐL kijelented, hogy mindenki akar vagy akarni fog. Ne erőlködj tovább.


#56: Ha elolvastad volna, akkor tudnád: leírtam, h a páromat zavarja a helyzet és bár haragszik az anyjára, nem akar vele örökre haragban lenni. Csak ha felhívja a végén a gyerek témán lyukadnak ki. Nem tudok neki már én se mit tanácsolni. Gondoltam megkérdezem a HASONLÓ helyzeten átment párokat, ők hogy kezelték a dolgot..

2019. máj. 2. 12:25
 59/62 anonim ***** válasza:
13%
A gyerek ha nem is fog elválasztani tőle, az anyóssal lévő vita valószínűleg elképzelhető,hogy igen. Bármennyire is szeret téged és bármennyire is haragszik most rá,akkor is csak az édesanyja. Nem tudhatod mennyire erős a kötelék és ha ne adj isten vita marad később úgyis rajtad fog csattanni. Lehet,hogy 10 év múlva de akkor is. Próbálj vele (ha nem is jóban) de egy beszélő viszonyban maradni. Őt is meg lehetne érteni,hisz ez az egy gyereke van,de sajnos a hozzászólásaidból úgy látom nem vagy egy könnyű ember... további szép napot.
2019. máj. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
6%

Úristen...


Ezek ilyen mom, és dadzillák, akiknek tényleg az az életük értelme, hogy gyerekük legyen és egy kisebb agyvérzést kapnak attól, ha valaki nem erre vágyik. Ők azok, akik mindennél előrébb valónak gondolják a gyerekeiket, azthiszik, ők mindent megtehetnek mert kipottyantottak avagy kispricceltek magukból egy gyereket. Az isten óvjon meg engem attól, hogy ilyenekkel találkozzak. Vagy őket... ;)


Az én anyósom is szeretne gyereket. De tőlem a gyerektéma elég távol áll. Az anyósom él hal a gyerekekért, én imádom az anyósomat, mégis muszáj elfogadnia hogy NEM lesz. Nem lennék jó anya, és amúgyis csak púp lenne a hátamra. Így ne kelljen már még egy gyereknek megszületnie, ha lenne gyerekem, maximálisan megakarnám neki adni azt a szeretetet, amit sajnos sok gyerek nem kap meg. Nekünk az kell, hogy szabadok legyünk, utazgathassunk, sportoljunk. Egy életünk van, úgy kell élni hogy élvezzük is. Anyósom elfogadta, sírt is szegény, sajnáltam is. Anyukám is szomorú volt, tényleg imádom őket, de ennyiért képtelen lennék gyereket szülni.


Én azt javaslom, hogy próbálj meg vele mikor lenyugodott, vagy nyugodtabb pillanatában beszélgetni. Legyél szelíd, mond el, hogy ha nem lennél akkor se akarna a fia gyereket. Mond el, hogy ti nagyon szeretnétek vele jó viszonyt ápolni, és sajnálod hogy most így érez, szomorú vagy, hogy ő szomorú. De a gyerek vállalás nagyon nagy felelősség, amire ti nem vágytok. Ha ezek után is patáliázik, sajnos nem tudsz mit tenni. Ott kell hagyni, békén kell hagyni, tudom hogy bánt ha szomorú a férjed. De te mindent megtettél az ügy érdekében, legközelebb csak akkor próbálj békülni, ha az anyós is hajlandó rá.

2019. máj. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!