Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Hogyan reagáljam le a helyzetet?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan reagáljam le a helyzetet?

Figyelt kérdés

Röviden leírom a helyzetemet, nem kérek véleményt, csak választ a kérdésemre.


18 éves fiú vagyok.

Van egy másfél éves kapcsolatom egy 19 éves csajjal.

2 napja egy buliban megismertem egy másik csajt(16), akinek szintén elmondtam ezt az egészet, józanok voltunk mindketten, smárolgattunk stb, nem aludt nálam mert a barátnőjével kellett hazamennie, így tudták a szülei.


A barátnőmet szeretem, még mindig.

Viszont, itt van ez a csaj, megbeszéltem vele hogy hiába van barátnőm, mi még találkozunk és lesz valami.


Másnap beszéltünk egy fél órát facebookon a csajjal, az írásából azt veszem ki hogy érdeklődik irántam, csak zavarja az, hogy van barátnőm. ( Gondolom látta a képeket stb.)


Ez a csajtól az elvárható viselkedés, tetszik hogy így viselkedik igazából ez lenne a helyes ezzel tisztában vagyok.

Viszont én azért szívesen találkoznék vele, amiben ő is benne lenne. Csak hogy reagáljam le az egészet? Hogyan kéne neki megmondani hogy figyelj csaj, tudom hogy bánt hogy van barátnőm de azért te is fontos lehetnél számomra, gyere és lehetsz a 2. barátnőm.


Na ez tömören a sztori :)

Még egyszer mondom, nem kérek véleményt. Hogyan vegyem rá az egészre a csajt?


2016. nov. 27. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Erre nincs praktika, ha idióta belemegy, ha van esze egy életre elküld a sunyiba.
2016. nov. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondold a saját helyzetetbe a lány helyzetét. Ha lenne egy lány akinek ugyan van barátja, de veled is szívesen találkozgatna, és a lány feltenne egy ilyen kérdést (vagy rávezetne a lényegre), te hogy reagálnál!? Ezen kívül te megtennéd ezt a 16 éves lánnyal?
2016. nov. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat , igy forditott helyzetben furcsa lenne , de en belemennek :D
2016. nov. 27. 23:58
 4/7 anonim ***** válasza:
hagyjuk már a süket dumákat kérdező...csak meg akarod rakni jól a friss 16 éves kis csajszit
2016. nov. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Garpe válasza:

Szia :)


Így sok minden jut eszembe erről. Egy kicsit furcsánk tűnhet amit írok:

Úgy érzem egy kicsit furcsán vagy te is most ebben a szituációban, ezért "kezdjünk önmagunkkal":

A leglényegesebb kérdés a MIÉRT? erre kell a legpontosabb és legőszintébb választ adni lehetőleg egy szóban vagy kifejezésben.

A második kérdés a HOGYAN? szintén őszinte, pontos, rövid válasz.

A haramdik, hogy MIT? ugyanezen szabályokkal.

Tehát: MILRT akarom ezt a helyzetet, hogy 2 csaj? aztán HOGYAN akarom ezt? (azaz milyen szabályokkal) és végül MIT akarsz az adott kapcsolatban?


EZt azért fontos tisztázni mert így te amikor a csajokkal beszélsz pontosan tudod, miért harcol és mit akarsz elérni. Ami egy hatalmas előny.


Átlépve a másik félre:

Itt e szegletén a világnak a nők általában(!) biztonságot várnak el a kapcsolattól, tehát a "futó kaland" és a "szerető" státusz "ijesztően" de legalábbis unszimpatikusan hathat az esetek zömében.


Van több lehetőséged is erre a szituációra

Az első a kalsszikus egy éjszakás történet. Itt két embernek hazúdsz minimum, a barátnődnek és a csajnak aki úgy néz ki hosszabb távon, de legalább is kizárólagosan akr téged. Ez elég rizikós, akár mind a kettőt is elvszítheted rövid időn belül.

A második eset, hogy szeretőd lesz, itt lényegében csak a barátnődnek hazúdsz, a csajt pedig meg kell győznöd, hogy ez jó, mert milyen izgalmas ez, hogy hosszú távon veled lehet, hogy így bőven több figyelemt és törődést kap, mert a szeretőt mindig meg kell hódítani és igen pontosan és viszonylag sűrűn szánsz rá időt. Ez is nehzen kivitelezhető, ráadásul elég rizikós, itt is jó esély van arra, hogy a kettőből nulla lesz.

Van az ősi szitya kifejezéssel "POLYAMOR"-nak nevezett dolog. Ez azt jelenti, hogy te nyíltan válalod, hogy 2 szerelmed van mind a kettőt szereted mind akettővel együtt vagy, mind ketten tudnak erről nekik is lehet még több szerelmük rajtad kívül, mindenről őszintén beszéltek. Ez többnyire jól szokott működni, de itt az Európai kultúrkörben az emberek nagyobbik fele nem nyitott erre. Illetve egy már meglévő zárt kapcsolatba ezt nehéz bevezetni.

Gondolom mondanom se kell minden hazúgság károsítja azadott kapcsolatot.


Mivel felteszem, nem akarsz a barátnőddel szakítani a csajért, ezért klasszikus kapcsolatra nincs esély. Mivel nem szokványos ezért nincsenek igazi íratlan de ismert "szabályai".

Én azt javalom, hogy üljetek le a csajjal, nézzetek egymás szemébe mélyen és teljesen őszintén menjeket végig a MIÉRT? HOGYAN? MIT? kérdéseken (ebben a sorrendben) és ezzel fektessétek le a szabályokat.


Én sok sikert kívánok neked ehhez a nem mindenapi szituációhoz, remélem tudtam egy kicsit segíteni. (Ha gondolod írj privátot, nem csak te kérdező, de bárki más is ;) )

2016. nov. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

koszi a 4/5nek aki leirta a gondolataim felet , 5/5 pedig eleg konkret kis segitseget nyujtott... igazabol dontesre jutottam. Felejtem a csajt es kesz

... :)

2016. nov. 28. 06:39
 7/7 anonim ***** válasza:

2. barátnő


Elmész te a sunyiba, így átverni a jelenlegi barátnőd. Gerinccel mi lesz?

2016. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!