Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hány rokonotok van? Családfa...

Hány rokonotok van? Családfa kutatásba szeretnék kezdeni, és érdekelne mennyi lehet másoknak.

Figyelt kérdés
Bocs az extrém különbségekért, de kiszámoltam, ha 20 testvér 20 gyereke, az 400 unokatestvér,és így tovább, mindig húszszorozódik ötöd unokatestvérekig. Valaki viszont nem tudja őket kideríteni, sőt kis családba lakik, egy házba mind a páran. Úgyhogy minden érdekel.

2020. júl. 1. 21:13
A kérdező szavazást indított:
Kevesebb mint 5
5-12
13-36
37-80
81-150
151-300
301-1500
1500-20000
20000-400000
Négyszázezernél több
38 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Most mennyi él? Kb 30
2020. júl. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem 485 rokonom van, és születésem óta 41 halt meg, és 98 született. Valakivel csak 3 évente egyszer tudok beszélni.
2020. júl. 1. 21:32
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hanyadfokú unokatestvérig tartod rokonnak? Mert, ha beleszámolod pl. az ükapád unokatestvéreinek is a leszármazottjait, akkor nagyon sok :D
2020. júl. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ötöd unokatestvérekig. Hivatalosan eddig is tart a megnevezés.
2020. júl. 1. 21:53
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom megmondani, mert volt olyan első unokatestvérem, nem is egy, aki előbb meghalt (nem kiskorában, hanem idősen), mint én megszülettem volna. Ja, és nem a tavaly barnultak közül származok.
2020. júl. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyámnak 16 testvére volt. Testvéreinek átlagosan 2-5 gyerekük született. Mi is 4-en vagyunk testvérek. Apámék 9 voltak testvérek. Itt is átlagossan 2-5 gyerek született. Nekünk unokáknak már felnőtt gyerekeik vannak, sőt vannak már dédunokák is. Egyszer csináltak egy facecsoportot amiben a rokonok csatlakozhattak. Akkor 97 unokatestvért számoltram meg. Dédunokák számát nem tudom- Távolabbi rokonokat sem ismerek, de biztos vannak. Ja, és nem beszéltem a nagyszüleim testvéreiről, annak gyerekeiről, unokáikról. Azt tudom, hogy anyai nagymamámék is 14-en voltak testvérek. Anyai nagyapám 11-en. Apai nagymamám 7-en, apai nagypapám 5-en voltak testvérek. Sokan nem élnek már.
2020. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Családfám a pároméval közösen (övé eddig a kisebbik rész), ami már készen van, oldalágakkal együtt több mint 4000 fő, 1700-as évek közepéig visszavezetve, de több ág is még folyamatban van.

Jelenleg élő rokonom, akiről tudok, kevés van, de valószínűleg nagyon sokról nem tudok semmit, sajnos szomorú családi események miatt az apai ággal megszakadt a kapcsolatom, azt nehezen tudom felgöngyölíteni.

2020. júl. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%

Mi sem vagyunk kissebsegi család. Kis faluból származom. Mind két szülőm az 50-es években született. Édesanyámék kilencen, édesapámék heten voltak testvérek.

Őszintén nem tudom megmondani mekkora a rokonságom, egyrészt mert nem vagyunk már egy osszetarto család, másrészt nagyon szét széledt mindenki. De alaphangon minden nagynénémnek/bácsimnak van 2-3 gyermeke(akik lettek ugye az unokatestvérek) Nekik is van min.1-2 gyermekük. (másod unokatestvérek) és már nekik is van gyermekük 1-2.

Ciki nem ciki, a nevét sem tudom mindenkinek, ami a tavolsagnak és a nem osszetartasnak köszönhető. Én Azt gondolom nincs kis családom.

2020. júl. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

De brtuálisak vagytok! :DDDD

Nekem apai ágon nincs rokonom, nagybátyjám és a családja sajnos nem élnek, ahogy nagyszülők sem, anyai ágon egy mamám van, és anyunak 3 tesója, nekik 1-2-4 gyerekük. Ennyi :D :(

2020. júl. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, anyai nagyszüleim annyira összebalhéztak a testvéreikkel, hogy kamaszként egy véletlen elszólásból tudtam meg, hogy nagyapámnak van 2 öccse, míg nagyanyámnak minimum egy húga (neki tuti van 3 gyereke). A dédnagyanyámnak is több testvére volt, elvileg kiköltöztek külföldre, szintén soha nem beszéltek.

Apai nagyszülők is hasonlóan, tudom, hogy voltak testvéreik, de mivel felnőttként soha nem találkoztak, ezért passz (emlékszem, hogy ott voltam már, amikor apám megtudta, hogy vannak nagynénjei és nagybácsijai, azaz minimum 26-28 éves volt ekkor).

Én egy ilyen "senki-senkivel", "utálunk mindenkit, rohadjatok meg" családból származom.

2020. júl. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!