Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan dolgozzam fe la dédim...

Hogyan dolgozzam fe la dédim halálát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos tegnap meghalt a dédim 91 évesen..valószínűleg agyvérzése volt de nem tudják biztosan mivel már nagyon öreg is volt szegény meg mondogatta is hogy már napról napra egyre gyengébb..kiment sétálni a nagymamámmal a kertbe és egyszer csak összeesett és meghalt...tegnap délután kaptuk a hírt..július 5.én lett 91 éves..szervezni akartunk neki egy születésnapi partit mivel ez nálunk ilyen családi hagyomány hogy ha valaki megéli a 80-at akkor minden évben tartunk neki egy születésnapi partit de sajnos ezt már nem élte meg...

A nagymamám végignézte a halálát és azóta teljesen össze van omolva..le is utaztunk hozzá..a húgom is mivel még csak 7 éves még nem tudja megérteni mi történt csak annyit tud hogy a dédit nem látja többé,most találkozott először a halál gondolatával és ez nagyon megrázta szegényt...

Én is nagyon magamba vagyok zuhanva tegnap délután óta csak sírok és alig eszek..aludni se tudok mert folyton vele álmodok és mindig arra kelek hogy sírok és könyörgök istennek hogy csak egy pillanatra hagy lássam még.. karantén miatt 7 hónapja nem találkoztunk és még születésnapot se tudtam neki kívánni mivel nem vette fel a telefont..

Az egész családunkat megrázta a hír mivel egy nagyon kedves csupaszív ember volt mindenkin próbált segíteni..számítottunk arra hogy el fog menni de arra nem számítottunk hogy ilyen hirtelen..

tegnap délelőtt voltunk kutyamenhelyen mivel örökbe fogunk fogadni jövőhéten egy kutyust..és folyton arra gondolok hogy lehet ő küldte a kutyust hogy vigyázzon ránk..nagyon nagyon szerettem és szeretem a dédimet és egyszerűen képtelem vagyok elengedni..

Mióta meghalt a nagymamám kisöccse(2 hónapja 63 évesen)

azóta mindig mondogatta nekünk hogy ő már csak a fiával szeretne találkozni és békességre lelni...szegénykém 2 hónappal ezelőtt elment a saját fia temetésére és végigsírta az egészet..majd megszakadt a szívem érte..tudom hogy neki így volt a legjobb és boldog ott fent de nagyon nehéz elfogadni hogy már nincs...

Mit tegyek hogy jobb legyen?

El fog múlni valaha a fájdalom?



2020. júl. 12. 16:27
 1/8 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért bocsánat..
2020. júl. 12. 16:29
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Azért ebben a korban bocs, de nem értem, miért kellett halogatni a szülinapot...
2020. júl. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Sajnálom a veszteséged, de 91 éves volt... Ez már azért várható volt.
2020. júl. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

"ez nálunk ilyen családi hagyomány hogy ha valaki megéli a 80-at akkor minden évben tartunk neki egy születésnapi partit"


A mi családunkban senki se szokta megérni a 80-at...Örülj, hogy neked ennyi ideig élt...

2020. júl. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a papám halálakor volt ez. Már kb 6 éve meghalt, de mai napig sírok ha eszembe jut mert hiányzik. De igen, idővel jobb lesz. Nyugtasson a tudat, hogy fentről vigyáz rád/rátok mint egy őrangyal :)
2020. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
próbáld az ő szemszögéből nézni. találkozhatott végre a fiával. ő most boldog.
2020. júl. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Őszinte részvétem.

Igen, idővel enyhülni fog a fájdalom. Nemigen lehet mást tenni, mint a családtgjaiddal lenni, együtt érezni.

2020. júl. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
A 91 nem nagyon öreg hanem szépkorú. És valószínűleg megdolgozott a hosszú egészségért. Én nem ismertem a déd szüleimet, de a dédnagynéném 5 éves koromban halt meg 84 évesen.
2020. júl. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!