Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Vezetéknevet változtatnék!...

Vezetéknevet változtatnék! Melyik opció az elfogadott?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy döbtöttem, itt az ideje új életet kezdeni, új névvel is. Apámmal nagyon megromlott a viszonyom, undorodom ettől a vévtől.

Sok bajt okozott. Nade nem is ez a lényeg. Hanem egy új vezetéknevet kitaláltam magamnak, de azt olvastam, hogy csak magyaros hangzású lehet. Ez mit is jelent pontosan?

Például: Red, Green, Blue, Dark. Példaként. Ezeket elutasítanák? Nincs benne W, Y, sch, stb idegen írásmód. Nyílván nem akarok White-t, de white helyett Vájt-ot se csak mert így magyarosabb.



2020. júl. 22. 07:21
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Értem, szóval akkor csak magyar szó lehet vezetéknév új választása esetén.
2020. júl. 22. 08:52
 32/43 anonim ***** válasza:
97%

Nem találhatsz ki egy random vezetéknevet magadnak mert ez nem így működik.

Hírességek, írók, költők nevét sem választhatod.

De ha ennyire nem hiszed el, kérdezd meg az okmányirodában.

2020. júl. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
81%

"Tudom a Smith nem, mert magyartalanul képzett. De a Szmissz már, viccesen hangzik a példa okáért, de magyaros hangzású. Mert a magyar hagyományoktól (ahogyan írjuk úgy mondjuk) nem tér el. "


Elég ostoba vagy, ha ezt komolyan gondolod!

A Szmissz nem magyaros hangzású és a magyar hagyományokba sem illik - legalább is még soha nem hallottam ilyen magyar szót, sem ilyen helyesírású szó nem létezik.


Fogd már fel - mégha nagyon meg is erölteti az agyacskádat -, hogy idegen szó magyar fonetikával leírva NEM LESZ magyaros hangzású és nem lesz a magyar HAGYOMÁNYOKNAK megfelelö!


De lenne pár javaslatom, ami illik hozzád: Értetlen, Eszetlen, Kötözködö, Akadékoskodó, Mindentjobbantudó - hopyg csak pár példát írjak!

2020. júl. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, ha tényleg 31 vagy, hogyhogy nem találtad meg guglival a vonatkozó törvényt??
2020. júl. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
36%
A vezetéknév nem apád hozománya, hanem a teljes családfáé. Butaság lenne eldobni.
2020. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem csak simán válassz magadnak egy RGB kódot.
2020. júl. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
50/ Tudom, de sajnos amikor 18 voltam annak idején, nagyon behúztak a csőbe... El lettem dobva, nem számíthatok a családra, semmilyen téren. Én ilyen névvel nem akarok velük azonosulni. Anyám meghalt, apám meg nincs. Lelkileg nincs. A kerek 30. születésnapomra kérve lett, hogy jöjjön át, ketten vagyunk, csak mondom megnézed ahogy elfújom a gyertyákat? Nem jön mert most rossz kedve van. Ez volt a válasz este 9 kor... Na itt határoztam el, hogy ezentúl semmi közünk nem lesz egymáshoz. Ez már a sokadik ilyen húzása volt...
2020. júl. 22. 10:09
 38/43 anonim ***** válasza:
82%
Gyerekes vagy.Vedd fel anyád nevét,én is ezt tettem.
2020. júl. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Ez nem gyerekesség. Anyámat ebbe nem akarom belekeverni.

Pl sokan meg magukra tetováltatnak valamit. Évszámot, neveket, akármit. Így érzi magát jól, Ő döntése. Egyéni élet. Ebbe nem lehet bele szólni.

Viszont az hogy ki a családom, helyzetileg meg nem tudom változtatni, de arról dönthetek, hogy kivel fogom tartani a kapcsolatot. Ez a tervem. Nem akarom, hogy rám írjanak 25 éve nem látott azt se tudom kik, hogy "mivan apáddal"?? Milenne. Semmi. Engem megtalálnak, holott őt is ugyan úgy megkérdezhetnék.

2020. júl. 22. 11:04
 40/43 anonim ***** válasza:
25%

Nem úgy változtathatok nevet, ha van már a felmenőim között? Például Kovács Béla vagyok, de egyik dédanyám Eszterházy Róza volt, és dédanya után én Eszterházy Béla leszek.

Az Eszterházy nem tudom mennyire történelmi név, de ha lehet egy "random" keresztnevet választani én ezt választanám.

2020. júl. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!