Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Közel egy éve kutatom a...

Közel egy éve kutatom a családfámat,de a családomat ez hidegen hagyja? Nem is érdekli őket csak aha,látom. Engem pedig nagyon érdekel honnan jöttem.

Figyelt kérdés
Eljutottam a szépszüleimhez,nekik megtaláltam mind a 4 lányuk születésiét,házasságiakat is,egy oldalágon az ősökig értem,a családomnak mondtam is mutattam de nem is érdekli őket ez olyan szomorú,meg még azt kérdezik minek kerestem meg? Én borzongok amikor találok valakit és nagyon örülök neki őket meg hidegen hagyja,miért?.
2020. okt. 5. 21:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Miért kellene, hogy ÖKET érdekelje????

Ha NEKED örömet szerez, csináld, de nem várhatod el, hogy másokat is ugyanennyire érdekeljen.

Vagy te mindenért lelkesedsz, ami a családod többi tagját érdekli?


Örülj annak, hogy sok mindenkit megtaláltál, ha érdekel, csináld tovább, de a magad kedvéért, ne másokért.


(Mellesleg én többmint 10 éve keresgélem az öseimet, de magamért!)

2020. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Ha téged érdekel akkor te olvasd kutasd azt. Ha őket nem az téged mit érdekel? Te tudni fogod, MERT érdekel.... Ők meg nem, mert NEM érdekli őket! Oszt kezit csókolom
2020. okt. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem mindenkit érdekel. Ne foglalkozz vele. Kutass a saját kedvedre, örömödre, csakúgy mint mások is.

Persze sokszor jó lenne, ha segítenének pl. a szülők, nagyszülők, mert ők még emlékezhetnek régebbi dolgokra, amik fontosak lehetnek. De kényszeríteni nem lehet senkit erre.

2020. okt. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%
igazán érdekel, nem kötözködésnek szánom.. de mi értelme ennek?elég ha csak egyetlen 1 ősöd félrelépett és méris vakvágányon vagy, hamis ösvényen haladsz.nem?
2020. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
55%
Mert nem vagyunk egyformák. Én is mindig kaptam a szüleimtől a pofámra, mert más volt a hobbim, más munka érdekelt, mint amit szerintük kellett volna. Egy idő után megtanultam lesżarni.
2020. okt. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%

Nekem nagymamám rengeteg infót adhatna át, de nem teszi, mert nem érdekli, nem szeret beszélni róla, számára ez a múlt, ami elmúlt. Érdekes módon mégse állok le itt mocskolni őt egy rakás vadidegen embernek. Nem szégyelled magad, kisgyerek?

Ha meg felnőtt létedre viselkedsz így, az duplán gáz. Alanyi jogon elvárni mások segítségét...Bezzeg ha ők kérnének meg valamire, amihez neked semmi kedved, te lennél a legjobban felháborodva, igaz?

2020. okt. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%
A különbség annyi, 5-ös, hogy itt a kérdező semmit nem “kap” a pofájára, hanem ő erőszakoskodik és még fel van háborodva, hogy mi az, hogy mást ez nem érdekel. Szerintem nem ugyanaz a kettő.
2020. okt. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a kérdezőnek simán az a baja, hogy nem érdekel senkit, amit O szeret es fontosnak tart.

Ez kb olyan, minthogy téged nem érdekel, hogy mi volt bent a barátod munkahelyen ma a hülye munkatársával, de elmeséli és meghallgatod, reagálsz rá, mert neki ez fontos, te pedig szereted.

Ezért ne harapjatok már le a fejét..

2020. okt. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem mindenkit érdekelhet vagy lehet egyszerűen csak nem akarnak beszélni róla. Nem kell erőszakoskodni, menjél és keresd saját kedvedre az őseidet.
2020. okt. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%

A kérdező nem segítséget kért, komolyan ennyire debilek vagytok, hogy ez nem ment át

Közös ősökről van szó, évszázadok történelme lengi be azokat az egykori rokonokat, akiknek a nyomára bukkant.

Nekem borzasztóan tetszene és izgalmasnak találnám ezt kutatni, átérzem, ami benned van:a lelkesedést, a kíváncsiságot is, a képzeletet megmozgató dolgokat: kik lehettek, hogyan éltek/haltak, mit tudtak a világról - az eseményekről, a nekünk már történelemről, milyen emberek voltak,stb.


A családod ennél földhözragadtabb lehet: hol mi akciós, mit játszott a csapat, lesz-e karantén, mi lesz a gyerek szalagavatójával - szerintem nem kell őket spamelni ezekkel. Találj olyan közösséget, ahol ez kapcsolódási pont lehet, őket meg hagyd a csudába, nem rossz értelemben.

2020. okt. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!