Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Csak az én dédmamám volt...

Csak az én dédmamám volt ilyen szívtelen? Valakinek volt hasonlóan gonosz rokona?

Figyelt kérdés
Dédmamám a lányát nem akarta megtartani(mert az új pasijának nem volt szimpatikus) ezért elment vele a piacra, felállította őt egy asztalra, és elakarta adni őt valakinek. Ez mégis mi?
2021. ápr. 2. 13:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
61%
ne rázza meg senki lelkivilágát, de a negyvenes-ötevenes években még simán adtak-vettek gyerekeket :) nem tudták eltartani, elhaltak a szüleik és rokonok nem vállalták, férfi özvegyen maradt és nem tudta/akarta gondozni... aki legalább kedvelte a kölyköt, az kitett egy újsághirdetést, hogy középpolgári, református családnak adná, aki nem, az ott szabadult meg tőle ahol tudott...
2021. ápr. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
72%

Nem is az eladásról van szó, ma is megeshet bizonyos körökben, de nem úgy ment, hogy ország-világ előtt kikiáltotta a piacon...

A hirdetés, háát...

2021. ápr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
66%
Hja, mert a gyerekkereskedelmet nem büntették már akkor se, ugye.... Hat képzeld, amíg a gyerekem pici volt, és levágta a hisztit a homokozóban, hogy ő ugyan ne, akar haza jönni, bizony sokszor dobtam fel a vállamra és kiabáltam túl a hisztijét "gyereket vegyenek, olcsó gyerek 100forint" mondókával. Nyilván szívtelen vagyok.
2021. ápr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
38%
A 40-es évek végén ezt még elfogadták az emberek.
2021. ápr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
45%

Ez kamu. Lehet a dédi egy köhm... karakán nő volt, és gyakran megverte a gyerekeit, de piacra nem tesznek ki senkit idehaza.

Angoloknál volt ez "divat", de ott se gyereket, hanem feleséget adtak el. A 16. századtól az az 1800-as évekig volt "bevett szokás". De gyereket még ott sem.

Szóval a rokonod kitalált valami mesét. Alkoholistáktól nem meglepő.

2021. ápr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
40%
Szegény nő. Gondolom nem örökbe vagy cselédnek akarta eladni. Bár én olvastam cselédekről. Némelyikkel nem csak a piszkos munkát végeztették el. :'(
2021. ápr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
46%

Mert háború alatt/után vidéken aztán akkora jólét volt, hogy az embereket rendkívül érdekelte a gyermeksors... Persze, azért ölnek még ma is kiskutyát vagy kismacskát ha túl sok van.


Simán el tudom képzelni, ha jogilag nem is adhatta el, a gyakorlatban megtehette. Amúgy nem ettől lett alkoholista, hanem a magyar kultúrától (annak hiányától), ugyanis szerintem kb a 80-90es évekig, de igazából még ma is népszerű dolog, hogy az ember iszik, ha sokat, akkor főleg milyen jó neki. Aki meg nem iszik vidéken, az eleve nem ember.

2021. ápr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
83%

Nekem apósomat akarta megvenni egy házaspár a vonaton. Utazott a család, és egy gyermektelen házaspár megszólította őket, hogy a legkisebbet nem adná-e nekik. Persze nem adták oda. De ezek után ki tudja, nincs-e mégis igazság a kérdező által írtakban... Könnyebben cseréltek gazdát a gyerekek.

Egy másik rokoni szálon pedig a többgyermekes család a legkisebbet odaadta a gyermektelen rokoni párnak, hogy legyen nekik is gyerekük.

Nem tudom elképzelni, hogy lehet ilyet megtenni, összejártak, és elnézegette a másik családnál a saját gyerekét. Borzasztó dolgok voltak régen. Más világ volt. Mondjuk most se jobb.

2021. ápr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
44%

Engem a dakari rabszolgapiacon akartak eladni.

Sokat gályáztam, mégsem lett belőlem alkoholista.

2021. ápr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
36%

Nekem a nejemért akartak az isztambuli nagy bazárban 500 birkát adni.

Sajnos kihagytam a nagy lehetőséget. Azóta sem tudom letenni a poharat. :)

2021. ápr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!