Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Kiprobaltad mar a myheritage...

Kiprobaltad mar a myheritage nevű oldalt?

Figyelt kérdés

Rendeltel DNS tesztet?

Találtál rokont?

Milyen tapasztalataid vannak?



2021. nov. 27. 23:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Nem még
2021. nov. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Én sem bocs xd
2021. nov. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Ezek az oldalak semmi mással nem foglalkoznak, mint információgyűjtéssel. A dns teszt ára két ebéd árának megfelelő, de csak azért kerül ennyibe (tehát azért nem ingyenes), hogy ne gondolkodj azon miért lenne ingyenes.


Tehát vegyük úgy, hogy a teszt alapvetően ingyen van, de marketingszempontból kapott egy jelképes árat. Mi történik ha valamit ingyen adnak? Te magad válsz a termékké. Hülyeség?


Mit adsz át, ha megbízol egy ilyen céget az "örökséged" felkutatásával? Átadod az összes létező személyi adatodat és a saját DNS-ed. Tudnod kell, hogy ezek a cégek nem maguk dolgozzák fel az eredményt, hanem kiszervezik nagyobb cégeknek akik ezzel foglalkoznak. Ez leginkább egy amerikai cég szokott lenni, aki általában kapcsolatban áll kínai érdekeltségű cégekkel, akik bizony ezeket a dns mintákat (mármint az adatot belőle). Azért kínai, mert egész egyszerűen erre az iparágra ugrottak rá.


[link]


Ez a cikk nem pontosan ezzel az üzletággal foglalkozik, de a lényeg ugyan az: DNS adatok ellopása és tárolása.


Mit kapsz a pénzedért? Kapsz majd egy szép nagy pdf-et, talán valami tárgyat, nagyon szépen becsomagolva, nagyon szépen megfogalmazva, gyönyörű diagramokkal, ami megállapítja, hogy van benned 20% román, 50% magyar, 10% cseh, 10% ukrán, 5% brit és 5% török vér. Legalább 3 ismerősöm csináltatott ilyen tesztet, és minő meglepő, európa közepén ezt az eredényt kapod. A dns mintád, és a személyi adataidat pedig "eladtad" egy cégnek.


Mit veszítettél? Ezt még senki sem tudja, de annyi biztos, hogy te egy hivatalos adásvételi szerződéssel "eladtad" a dns mintádat és az adataidat egy cégnek.


Mit nyertél? Jóformán semmit.

2021. nov. 28. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó, nagyon bölcs meglátás. Minimális a haszna ezeknek az oldalaknak.
2021. nov. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Csak gondolkodtam rajta, de aztán elálltam tőle a 3. hsz.-ben is leírt okok miatt. Bulinak talán jó lenne egy alkalommal, de igazából ennyi. Másra nem tudom, mire lenne jó tudni, hány százalék török, olasz, spanyol, stb. vér van bennem, meg, hogy van-e marhára távoli rokonom Amerikában esetleg, akivel aligha van bármivel több közös bennem, mint bármely idegennel az utcán. Nem, ezért cserébe nem éri meg az adataimat kiadnom...
2021. nov. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kamu névvel nem lehet megcsináltatni?
2021. nov. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
55%

#6

Dehogynem lehet, hármas és ötös csak a kifogásokat keresi, meg amúgy is nagyon beszari emberek.

2021. nov. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%
Kamu névvel mégis hogyan lehet? És mi van akkor, ha leklónoznak, akkor mindegy, hogy a név kamu volt, a DNS-t megkaparintják!
2021. nov. 28. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Három rokont találtam ott. Az egyikkel találkoztunk, kibogoztuk a szálakat, összevetettük a régi családi fényképeinket, kettővel csak online beszéltünk mert külföldön élnek. Az egyiken nagyon ledöbbentem mert nagyon durván közeli, és én nem is tudtam a létezéséről. Fiatal korában külföldre szakadt, ott alapított családot.
2021. nov. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17%

Hát aki engem klónoz az nagy hülye lehet. Nem volnék az, akiből kettő is kell, de milyen világ az, ahol belőlem nem elég egy? :D

Mindenesetre eltekintve attól, hogy ennek lehetnek olyan veszélyei, amit a 3. válaszoló leírt, anélkül is hülyeség! Mert ahogy írja, semmi nem derül ki belőle, nincs semmi haszna! Hiába csak két ebéd ára, még az is kidobott pénz!

Családfa kutatásában hasznos oldal a familysearch, a myheritage pedig egy jó oldal arra, hogy kvázi egy felhőben tárold a családfádat, egyébként pedig kutatásnál a familysearch-öt használja a myheritage is, ugyanis a családfák nem publikusak, abban Te nem tudsz kutakodni! Egy könnyen használható online családfaszerkesztő, de van offline is használható családfaszerkesztő programjuk, ahol még korlátozás sincs, bármennyi személy szerepelhet a családfán. Erre jó, ennyit érdemes belőle használni, és idáig lehet valóban hasznos!

2021. nov. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!