Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A familysearch-ön az anyakönyv...

A familysearch-ön az anyakönyvi adatbázis lesz majd bővítve újabb anyakönyvekkel?

Figyelt kérdés
Több város, település anyakönyvét nem találtam, vagy nem abból az évből való volt ott. Ezért kérdem.

#anyakönyv #adatbázis bővítés
2022. júl. 25. 16:06
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Ja és elírtam ezt a szót "minta". Azt akartam írni,hogy "mint ha".
2022. júl. 26. 12:04
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Projekteket néha írnak ki, én ezzel a részével nem foglalkozom, mivel nincs időm az indexelésre. Természetesen nem csak az indexelt anyakönyveket lehet lapozni, hanem azokat, miket már digitalizáltak és elérhetővé tettek. Én minden esetben a lapozgatást tartom célravezetőnek, valószínűbb, hogy megtalálod, akit keresel.

Külföldön nem tudom, pontosan mit értesz, legtöbb gond a mai Románia és Ukrajna területén van, utóbbinál sajnos nagyon sok anyakönyvet konkrétan megsemmisítettek. Romániában levéltárban talán sikerülhet, de az ottani szabályozást sajnos nem ismerem. Erdélyi anyakönyvek ohzzáférhetőségével kapcsolatban ők tudnak segítséget nyújtani: [link]

2022. júl. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Ukrajna engem nem érint.


Erdélyt nem tudom. Majd kiderül.

2022. júl. 26. 21:09
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Milyen külföld érdekel? Hátha tudok segíteni, ha találkoztam már hasonlóval a korábban említett csoportokban. De egyébként érdemes lehet csatlakozni, szinte biztos, hogy kapsz valamilyen hsználható ötletet.

Esetleg még néhány linket tudok mutatni, ahol lehet külföldi anyakönyveket lapozgatni.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ha írnál valami konkrétumot, talán többet tudnék segíteni.

2022. júl. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Hát konkrétumot majd akkor tudokamikor kiderítettem melyik teruletrol telepitettek be az oseimet az egyik agon. A masik agon ott biztos hogy bevandoroltak. A varos tortenetnel a betelepitesnel teruleteket is ír, de az egyik osom egy ideig nem abba a varosba lakott. Ergo azt a masik varos tortenetenek is utana kell olvasnom. Es akikrol meg azt hittem magyarorszagon szulettek ok sem ott szulettek. Azoknak a telwpuleseknek a tortenetet is olvasnom kell. Az en csaladom egy vandorlo csalad, de nem ukran, sem nem roman. Azt tudom egy reszet milyen nemzetiseguek vannak koztuk de ugye abba az idobe mashogy voltak azon orszag felosztasa ahonnan jottek. De azert koszonom a linkeket majd megnezem. De meg olvasnom kell varos es telepules torteneteket.
2022. júl. 26. 22:10
 16/25 A kérdező kommentje:

* Magyarországon

* településeknek


* Ja es nem arabok.


Europabol jottek.


Elnézést hogy nem használok ékezetet.

2022. júl. 26. 22:12
 17/25 A kérdező kommentje:

Van amugy a familysearch-on bevandorlo lista annak az orszagnak ahova telepitettek oket azt is at kell lapoznom majd.


Nagyon jok a linkek amiket megosztottal. Koszonom szepen.

2022. júl. 26. 22:20
 18/25 A kérdező kommentje:

14-es amúgy már segitettél a linkekkel. Nem tudom te vagy-e 5-ös, de ő is több olyan kérdésem megválaszolta zsenin, amit nem is kérdeztem.


Ha elakadnék előbb utóbb úgyis kérdeznék. Leginkább elsődlegesen az érdekelt hogy bővítik-e az adatbázist a familysearch-ön. De mellé adtatok bőven értékes linkeket és fel nem tett kérdéseimre is választ. Köszönöm mindenkinek a segítséget. 😊

2022. júl. 26. 22:34
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én vagyok az #5, a #12 és a #14 is.

Örülök, hogy segíthettem. a FS adatbázisa valószínűleg folyamatosan frissül, de annyi anyag van fent már, hogy elég nehéz követni.

Még egy link eszembe jutott, ami segíthet betelepítés ügyben: [link]

2022. júl. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

14-es ezek tök jók amiket megosztasz linkeket. Nem tudtam még mindent megnézni és csak belenézegetés szintjén foglalkoztam vele. De majd komolyabban is megnézem.

Vannak ilyenek szláv területekről is?



Illetve 5-ös, csekkoltam azt a linket, amit adtál, nagyon jók ezek a linkek, ahol tudom ellenőrizni, hogy mely települések anyakönyvét hol találom. Én a legelsőt csekkoltam. Nem tudom hogy mind jelzi-e amit írtál. A legelsőt néztem, aminek az a címe, hogy Magyarország helységnévtára 1873. Illetve a rövidítéseknek van valami szótár, azt hol tudom megnézni mit jelent?


Belenéztem csak egyelőre pl. városoknál vagy településeknél ezt írja mint pl. tsz. helyben vagy más település neve van oda írva, jb. helyben vagy más település neve van oda írva, adk. helyben vagy más település van oda írva,adh. helyben vagy más település van odaírva. És ezekhez vagy az van írva, hogy helyben vagy egy másik város vagy település neve.


Egy másik könyvben meg az m.h., u.t. es u.p. rövidítést használja és mindegyikhez egy másik település van oda írva legalábbis amibe belekukkantottam. Utána tudnék keresni gondolom google-n is hogy mit jelentenek ezek a röviditések. De ezt most megspórolnám magamnak mert így egyszerűbb. Te biztos tudod.


Illetve 19-es ezt a linket is megnézem majd.


A fs-en is vannak amugy könyvek is. Ezt pár napja fedeztem fel még komolyabban nem foglalkoztam vele. Illetve előbb fedeztem fel, csak akkor még nem tudtam az micsoda csak külső linknek hittem. 😄

Látszik hogy nem ismerem még profin az fs-t és kezdő vagyok, de vicces felfedezni így pláne, mikor rájövök hogy az micsoda és kacagok utólag hogy minek hittem, vagy minek tippeltem. De már így is többmindent megtaláltam. Volt is, aki már megelőzőtt így egyszerűbb is volt. És feljegyzések is többször segítettek már előre lépni. De szinte mindig az anyakönyvi képet használom és a katalógust. Más emberek bejegyzéseinek ellenőrzésére, ha nincs hozzákapcsolva anyakönyvi bejegyzés. Illetve van mikor külső történelmi dokumentumokat. De vannak olyan bejegyzések is, ahol eddig még nem sikerült megtalálnom a mások által állított dolgot.



De vannak olyan területek, ahol sajna az általad felsorolt évszámok sincsenek fent. Pl. Születésinél csak az 1750-es évek és az 1810-es évek eleje. Házasságinál szintén 1750-1810-es évekig. És van ahol még csak állami anyakönyvek. De jó hogy linkelted ezt a helységnévtárt nagy segítség.


Szóval kezdőként jelenleg nem értek egyet azzal hogy minden anyakönyv megtalálható a familysearch oldalon. Van ahol csak állami anyakönyvek, van ahol meg csak egyházi egy része.

2022. júl. 28. 07:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!