Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit gondoltok a meleg, leszbik...

Mit gondoltok a meleg, leszbikus és transznemű emberekről?

Figyelt kérdés
Lehet nem jó a témakör, de ide szokott a legtöbb normális válasz érkezni. A házasságra, együtt élésre illetve a gyermekvállalásra is kitérhettek. Kort és nemet is írjatok, valamint szexuális irányultságot is, ha lehet.
2010. szept. 26. 17:55
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
90%
Isten biztos nem ítéli el a homoszexuálisokat, az emberi tulajdonság. Mondjuk én is előnyben részesítem a heteroszexuálisok gyermeknevelését, DE nem kell ahhoz homoszexuális párnál nevelkednie gyermeknek, hogy bármilyen szempontból sérüljön! Minden fajta evolúció, genetikai kérdést másodlagosnak találok és inkább a lelki értékeket tartom fontosabbnak. A lélek nemtelen csupán az anyagban rejlik a polaritás. Tehát a testben van vagy mentális, vagy érzelmi "valami" aminek folytán a saját pólusú testhez vonzódik a személy. Ez még nem jelenti azt, hogy a gyermek is ezt tenné. Kivételes őszínteségben, mély lelki nevelést kap és minden el van magyarázva neki talán még felnevelhető egy ítélet mentes felnőt is belőle. Rengeteg árva van és elgondolkodtató nem lenne-e jobb nekik két igaz azonos nemű, de szerető embernél nevelkedni, mint egy rideg állami környezetben. Természetesen nem azt akarom ezzel mondani, hogy akármilyen erkölcsű és intelligenciájú akár hetero, akár homo nevelhet gyermeket. Jó lenne ha végre a lelkiség lenne a legfőbb és nem az egyéb anyagi meg stb...tényezők.
2010. szept. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
0%

"Ha hinnél az evolúcióban (és tudnál róla valamit), akkor eszedbe jutna hogy elméletileg a "fáról másztunk le", így az ember is állat... "


Jól gondolod, nem hiszek az evolúcióban. Ugyanakkor még az evolúcionisták is tuják mi különbözteti meg az embert az állattól. Többek között a nyelv és a gondolkodás.

Azaz nem ösztönösen cselekszünk, mint az állatok. Legalábbis ez tenne minket emberivé, ámbár tény hogy manapság is sok az "állat" közöttünk.


Bibliáról.

Ezt írod: "de nem említi, hogy elítélendő lenne a az azonos neműek "érintkezései""

Természetesen nem az első oldalon ír a Biblia a homoszexualitásról, mivel akkor még nem is létezett bűn, így homoszexualitás sem. De beidézek a kedvedért egy részletet:

"Asszonyaik a természetes szokást természetellenessel váltották fel. 27A férfiak hasonlóképpen abbahagyták az asszonnyal való természetes életet, egymás iránt gerjedtek vágyra, vagyis férfi férfival űzött ocsmányságot. De meg is kapták tévelygésük megszolgált bérét. 28Nem méltatták az Istent arra, hogy megismerjék, az Isten is romlott eszükre hagyta hát őket, hogy alávaló tetteket vigyenek végbe. 29Tele is vannak mindenféle gonoszsággal, hitványsággal, kapzsisággal, ravaszsággal, tele irigységgel, gyilkossággal, vetélkedéssel, ármánykodással, rosszindulattal. 30Megszólók, rágalmazók, istengyűlölők, gyalázkodók, fennhéjázók, kérkedők, agyafúrtak, szüleik iránt engedetlenek, 31értetlenek, hitszegők, lelketlenek, könyörtelenek. 32Bár fölismerték Isten rendelkezését, hogy aki effélét művel, méltó a halálra, mégis ilyeneket tesznek, sőt a tetteseknek még helyeselnek is." Róm 1,26-32


Egy másik hozzászóló:

"Isten elitéli a homoszexualitást?

Akkor miért teremtett minket homoszexuálisakat?"


Isten nem teremtett homoszexuálisokat. Isten embert teremtett, döntési lehetőségekkel. A bűnt mi választottuk. Mi döntünk úgy, hogy paráználkodunk, vagy káromkodunk vagy lopunk, csalunk esetleg ölünk. Ezek mind a mi döntéseink. Az is egy döntés, hogy valaki homoszexuális lesz. Az pedig hogy esetleg a mai tudomány azt látja, hogy ez genetikai vagy betegség vagy lelki eredetű vagy ki tudja mi... lehetséges... de akkor is az emberiség bűnének következménye, ahogyan az is, hogy a Föld haldoklik és hogy tele van a világ mutálódott betegségekkel és egyre több kórsággal.


Az én véleményem az, hogy aki homoszexuálisnak érzi magát, az térjen meg Istenhez és kérjen szabadítást, hogy normális életet élhessen. Feltéve, ha elég bátor ehhez.

2010. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
91%

"Szerintem ez is egyfajta lázadása az emberi nemnek. Csak sajnos nem tart semerre."


"Magáról az emberekről annyi a véleményem, hogy sajnálom, hogy nem élhetnek normális kapcsolatban. Sajnálom, hogy csalódniuk kellett, vagy hogy fájdalom érte őket. És tudom, hogy ezzel ők nem értenek egyet és azt tartják, hogy ez számukra a legjobb..."


Ismersz-e leszbikust, meleget? Mert az írásodból az tűnik ki, hogy te is a média és az ismeretségi körödből kiindulva nyilatkozol úgy, hogy feltevéseken alapuló teljesen szubjektív véleményt alkotsz!

Mert sajnos el kell keserítsek, hogy bizony ez nem lázadás. Mert én bizony nem akartam kilógni a tömegből,s akár fél karomat is oda adtam volna, hogy heteró legyek. És most nem csak a magam nevében beszélek.


És miért ne élhetnénk normális kapcsolatban?

Nagyon sok leszbikus és meleg pár van. Persze odáig el kell jutni, s nem mindenkinek sikerül. Mert hát titkolni kell. Sajnos ilyenek miatt vannak az ilyen wc-s "randi" helyek. Sajnálom őket, mert többnyire pont az ilyen "nagyon titkolni akarom" rétegből kerül ki.

Egyébként nem hiszem, hogy egy leszbikusnak/melegnek joga lenne elvenni egy heteroszexuális nő/férfi szabad párválasztáshoz való jogát. Sajnos nem egy-két kérő volt, aki feleség mellé szeretett volna ágyasként... Mert hihetetlen, de sokkal nehezebb hazudni, mint vállalni magunkat.



"Az is egy döntés, hogy valaki homoszexuális lesz."


Nem döntés, maximum az, ha felvállalja.

Én nem döntöttem, akkor mi van?


"Az én véleményem az, hogy aki homoszexuálisnak érzi magát, az térjen meg Istenhez és kérjen szabadítást, hogy normális életet élhessen. Feltéve, ha elég bátor ehhez."


Vallásos iskolába jártam, ott azt tanultam, hogy Isten mindenkit szeret. Akkor most ilyenkor mi van?

És csak szólok: a bibliát emberek írták, szóval én nem támaszkodnék rá...


(Várom a lepontozásokat)

2010. szept. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 15:01


Eddig nem szóltam hozzá a kommentekhez, de a Te esetedben nem bírtam megállni. Tiszteletben tartom a hitedet és az Istenedet, ahogy minden ember véleményét elfogadom, aki azzal nem "árt" másoknak, de a te Istened nem azt tanítja, hogy mindenkit szeretni kell? Még a bűnöst is (már ha valaki bűnnek tartja a sokszor vele született homoszexualitást). Elfogadom a véleményed, de remélem egyszer kicsit szélesebbre tárul majd előtted a világ.

2010. szept. 27. 18:34
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

"Az is egy döntés, hogy valaki homoszexuális lesz."


Meséld el, te hány éves voltál, amikor eldöntötted, hogy az ellenkező nemhez fogsz vonzódni.

2010. szept. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%

Írtam, hogy egyik barátnőm leszbikus. Sőt azt kell, hogy mondjam, ő a legjobb barátnőm. Ő általa ismerek még 1 leszbikust, az exét.

Ismerek egy homoszexuális fiút is.


Lázadás alatt nem az egyének lázadását értettem és nem is tudatos lázadást. De ez túl mély ahhoz, hogy itt pár mondatban kifejtsem. Akit érdekel rámprivizik.


"Normális kapcsolat" alatt a heteroszexuális kapcsolatot értettem.


A "döntés" is sokrétűbb. Egyrészt az ember, úgy összességében dönt a bűn mellett... másrészt egyénenként döntünk a bűn mellett.

Mert a bűn édesebb, mint a valóság. Csábítóbb, könnyebb, elérhetőbb.

Az egy döntés, hogy te egy azonos neművel létesítesz nemi kapcsolatot, mert dönthetnél úgy is, hogy bár jobban érzed magad szexuálisan vagy érzelmileg egy azonos neművel mégis inkább ellenkező neművel éled az életed, mert ez a helyes és próbálod a legjobbat kihozni belőle.

Ez olyan dolog, hogy könnyebb pénzt szerezni lopással, főleg ha az ember ügyes és nem bukik le, de mégis inkább lehúzza a napi 8-10 órát, a kevéske fizetéséért, mert az a korrekt.


Ehhez még hozzátartozik, hogy - bármennyire elavultnak tűnik, ez van - Isten házasságba szánja a szexualitást. Összesen egyetlen emberrel oszthatja meg az ember ezt az élvezetet a parancs szerint. Ezt sajnos se heterók, se homokosok nem tartják be igazán. Tisztelet a kivételnek. Szóval aki homokos és hívő, az először is ezt a parancsolatot kéne figyelembe vennie, mégha azt nem is, hogy ellenkező neművel kéne.


A "vallásos iskola" sajnos sok esetben nem ad hitet, max erkölcsi és hittani alapot. De igazat tanultál, Isten minden embert szeret. Minden homoszexuálist, minden tolvajt és minden gyilkost szeret. Ezért mindegyiknek megbocsátja, ha megbánja a bűnét. De aki nem bánja meg a bűnét és nem hagyja el azt, az sajnos nem tud közösségben lenni Istennel a túlvilágon, mivel Isten és a bűn nem fér meg együtt. Ez így gondolom logikus.


Tehát Isten az embert szereti, de a bűnt elitéli, és a bűnösnek nincs üdvössége.


Kedves kérdező, számomra így is túl széles a világ. Vannak nálam sokkal konzervatívabb keresztények. Én nem fogok megkövezni egy bűnöst sem, és a kapcsolatot se szakítom meg homoszexuálissal, azért mert az. Nekem személy szerint semmi bajom velük. Azt csinálnak amit akarnak, az ő életük, az ő lelkük, az ő dolguk rendezni vagy nem rendezni a Teremtővel.

Az én életem nem akad meg az övék miatt.


De ettől függetlenül a véleményem az, amit leírtam. Te pedig ezt kérdezted.

2010. szept. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
13%

"Az is egy döntés, hogy valaki homoszexuális lesz."


Meséld el, te hány éves voltál, amikor eldöntötted, hogy az ellenkező nemhez fogsz vonzódni.


---


Meglepő, de képzeld, ha akarnék tudnék vonzódni a saját nememhez. Sőt, 100%ig biztos vagyok benne, hogy egy azonos neművel 100x jobb lenne a szex.

De mondok még jobbat, már csókolóztam azonos neművel és kifejezetten élveztem.

De ellenkező nemű a párom és ez így van rendjén, pedig próbálkozhatnék a saját nememnél is.

2010. szept. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó két válasz(oló) (akik feltehetően egy és ugyanazon személy elnézve a százalékukat)


Szerintem ezt ne reklámozd. Nagyon buta emberre vall, aki így nyilatkozik. Ennél még a "genetikailag beteg" is felvállalhatóbb, mint ez.

A szexualitás nem döntés kérdése. Az igen, hogy ki hogyan éli meg. És akár hogyan kalimpálsz inkább legyen egy meleg férfi párja szintén férfi, mint hazudjon egy nőnek, hogy heteró. Neked fogalmad sincs arról, hogy egy heteroszexuális nőben/férfiben milyen pusztítást tud okozni az, ha kiderül partneréről - akibe egyébként szerelmes -, hogy saját neméhez vonzódik, tehát semmilyen szinten nem volt viszonzott szerelem, hanem társadalmi előítéletek hatására meghozott kényszerdöntés.


Ebből kiindulva is borzalmas, hogy te azt gondolod, hogy helyes dolog az, hogy valaki társadalmi előítéletek miatt hazudik valakinek.

Függetlenül attól, hogy mit gondolsz mindenkinek joga van azzal lenni, akivel akar. Neked meg semmi közöd nincs ahhoz, hogy valaki mit csinál a hálószobán kívül. Mert akár tetszik, akár nem (felvonulást kihagyva, bár ott nincs szexuális aktus --> nem is lehetne, mert a rendőrök nem engednék) még mindig sokkal több heteroszexuálist látsz majdnem közösülve (vagy közösülve) utcán, parkokban, mint homoszexuálist.

2010. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
0%

Én nem azt mondtam, hogy hazudjon és azt meg végképp nem, hogy bármit a társadalmi előitéletek miatt tegyen valaki.


Aki hisz, az tudja mit miért kell tennie. Aki nem hisz, annak meg ugyan tök mindegy. Amúgy sem hisz a túlvilágban, szóval azt csinál amit akar.


És pontosan ahogy mondod, semmi közöm sincs ahhoz ki mit csinál a hálószobájában, ezért nem ez alapján viselkedem az emberekkel. De mivel a kérdés a véleményemre irányult, nem tudom... most én érezzem szarul magam azért, mert elmondtam a véleményem? :D

Akkor legközelebb úgy tegyétek fel a kérdést, hogy "melegek, mi a véleményetek a melegekről?" avagy "emberek, akik elfogadjátok a melegeket, mi a véleményetek a melegekről" :DD


De most komolyan. Ha egyszer ez a véleményem, miért írjak mást?!

2010. szept. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
29%

" Neked fogalmad sincs arról, hogy egy heteroszexuális nőben/férfiben milyen pusztítást tud okozni az, ha kiderül partneréről - akibe egyébként szerelmes -, hogy saját neméhez vonzódik"


Honnan tudod, hogy nem éltem meg pontosan ezt? hm?


Na de pontot téve a téma végére.

Mint már írtam semmi bajom a homoszexuálisokkal. Úgy élik az életüket ahogy akarják. Tőlem vállalhatnak gyereket is. Számomra teljesen mindegy.


De számukra! Számukra nem mindegy. De ez már az ő problémájuk én csak elmondtam az érveimet.

2010. szept. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!