Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan tudnék neki segíteni?...

Hogyan tudnék neki segíteni? A párom 4évig dolgozott a munkahelyén, a mai nappal felmondtak neki. nem volt nagyon elkeseredve vagyis próbálta nem mutatni pedig tudom, hogy nagyon rosszul esik neki. hogyan tudnék neki segíteni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 27. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Talán biztasd hogy talál jobbat, esetleg segíts neki az álláskeresésben, önéletrajz írásban.
2010. szept. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom most csak én tudnám bátóritani,szeretni vigaztalni,de akkor tudnék neki a legjobban segíteni,ha elmennék dolgozni,de még nem tudok,mert itthon vagyok gyesen a 16hónapos babánkkal.nagyon sajnálom szegényt.oda adnám a az egyik kezem,ha találna egy új munkát,de most ez sincs jó kilátásban.köszönöm a válaszokak!
2010. szept. 27. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem drámázni is fölösleges, meg közhelyeket durrogtatni is (majd talál jobbat meg ilyenek - sokra megy vele). Egy dolgot tehetsz: biztosítod róla, hogy semmi tragikus nem történt, és együtt meg fogjátok oldani, te mellette állsz. Pillanatnyilag semmi mást nem tudsz segíteni.


Gyes: ma már a férfi is lehet gyesen, te meg dolgozhatsz.

2010. szept. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most mindenképpen legyen más valamiben sikerélménye, legyen valami tevékenységben fontos szerepe, hogy nagy levegőt véve újabb reményekkel nekiálljon új munkahelyet keresni. Sokat beszélgessetek róla, találjatok ki új megvalósítandó dolgot és bújjátok az internetet, hogy mik a lehetőségek.
2010. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Leültök, írtok neki egy tiszteséges öléetrajzol, fellapozzátok az álláshirdetéses oldalakat és elkezdtek szép sorban jelentkezni.

A sok sablonszöveget hagyd ki, azt mondd, amit a 2. írt, aztán hajrá.

2010. szept. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem segítesz rajta, ha elmész HELYETTE dolgozni. Sőt! Az önbizalmát erősítsd azonban minden erőddel és megjegyzéseddel. Tudatosítsd benne, hogy a helyzet hozta, hogy neki mennie kellett (ha tényleg így volt) s nem arról van szó, hogy nem ér semmit a munkája. Nem ő az értéktelen, hanem egy ilyen élethelyzetbe került, s lehet, hogy ez jelenti majd számára az ugródeszkát valami jobb felé. Tervezzétek a jövőt, tűzzetek ki új célokat, s fogjátok fel úgy, mint lehetőséget valami új kipróbálására. Tudom, hogy nehéz, mindenesetre írjatok egy jó önéletrajzot és küldjétek el mindenhova, oda is, ahol épp nem keresnek senkit, mert sosem lehet tudni. Plusz kérdezzétek körbe az összes közeli és távoli ismerőst, hogy tud-e valami neki való munkáról.
2010. szept. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ha ilyen feleségem lenne mint te összetenném a két kezem...:) megfog oldódni a párod munkaproblémája csak idő kérdése :) ha támogatod biztos nagyon jól fog esni neki
2010. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!