Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Arab vagyok? 0,3%?

Arab vagyok? 0,3%?

Figyelt kérdés

Csináltunk genetikai tesztet 24andme-n köpettel, és megláttam az arab százalékot is.


Nem túl egetverő, 0,3%, de ez most azt jelenti, hogy arab etnikumba tartozom?


Mehetek arab templomba mint egy normális arab és imádkozni, és a hagyományt őrizni?


A hajam is fekete.



#arab #etnikum #fekte haj
2023. júl. 1. 15:19
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért tartoznál 0,3%-kal bármilyen etnikumba is?

Plusz az ilyen tesztek csak esélyeket tudnak mérni, valós származást nem.

2023. júl. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim válasza:
100%
#10, ne haragudj, csak most láttam hogy a kérdező fogalmazott így, hogy "arab templom" Mostmár világos, hogy miért írtad így. Én néztem félre, bocsánat.
2023. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
83%
te nem arab vagy, csak nagyon hülye.
2023. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagy arab.
2023. júl. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

"Nem túl egetverő, 0,3%, de ez most azt jelenti, hogy arab etnikumba tartozom?"


Nem. Ennyi arab hagyaték a magyarok és a tőlünk délre élő népek jelentős részében lehet a török hódoltság miatt. Igen, én is tudom, hogy a törökök nem arabok, de abban a korszakban a Közel-Kelet jelentős része oszmán fennhatóság alatt állt, így simán kerülhettek a mi környékünkre arab katonák vagy tisztségviselők.


"Mehetek arab templomba mint egy normális arab és imádkozni, és a hagyományt őrizni?"


Persze, csak előbb térj át az iszlám vallásra. A templomba járás ugyanis bármily hihetetlen, de a valláson múlik, nem a származáson.

2023. júl. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
20%
Ok a rabok!
2023. júl. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
26%
Uff
2023. júl. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
88%

Még az is lehet hogy az európai keveredés (pl. oszmán birodalom) miatt arabnak látszik valami, ami valójában nem az.

A 0,3% olyan kevés, hogy szerintem már eleve a hibahatár alatt vagy a környékén van.

A legpontosabb választ a családfakutatás tud mondani, ha sikerül 250-300 évre visszamenni (ennyire még pont elképzelhető), akkor fogod tudni a pontos választ.

2023. júl. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
(Utolsó vagyok: nem biztos, hogy fogod tudni, mert a 0.3% több ágról is összejöhetett.)
2023. júl. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
93%

Ennyitől senki nem lesz arab. Ez csak annyit jelent, hogy a főleg arabokra jellemző gének Közép-Európában kis mértékben jelen vannak. Jól írta valaki feljebb, hogy főleg a török hódoltság idejéből származhat ez, voltak arab származású török katonák.

A délolaszok vagy a spanyolok se arabok, pedig ott a középkorban arab uralom volt és jobban is keveredtek velük. Arrafelé sok embernek akár 10-20 százalék arab eredetű génje is lehet. Sokukon látszik is, néhány nápolyi vagy szicíliai simán elmehetne arabnak is külsőre. De ők ettől még európai, keresztény kultúrájú emberek.

A kultúra és a genetika nem azonos. A kérdező magyar, az a minimális arab keveredés nem teszi arabbá, muszlimmá meg pláne nem, mert az vallás, nem nemzetiség. A Közel-Keleten vannak pl. keresztény arabok is, Európában meg muszlim bosnyákok és albánok.

2023. júl. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!