Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Létezik bármilyen lista vagy...

Létezik bármilyen lista vagy adatbázis a sváb betelepítésekről?

Figyelt kérdés

márc. 9. 10:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Bocs, hogy beleírok, de ez engem is érdekelne.
márc. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__csaladfa..


Itt a 11-es válaszolót lehet érdemes megkérdezni.

márc. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

Úgy kell keresni hogy,magyarországi németek.Majd megyére lebontva.

Itt is lehet kutakodni.

[link]

márc. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
1%
Legalantasabb merénylet volt, amit a magyarság ellen valaha elkövettek. Semmi nem ártott olyan mértékben a magyar vérnek, mint a sváb betelepítések. Felhígult a magyarság, egy egész nép veszett oda. Kijavíthatatlan károkat okozott. Ezt már nem lehet visszacsinálni.
márc. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
4-es: ha ez nem történt volna meg, akkor nem lenne egyetlem magyar sem idöközben, mert az összes iparos munkák velük jöttek be az országba, a komoly megözgazdaság szintén (amikor nem egy kis parcellán nagy nehezen összehoznak a családnak valamennyi élelmet, ami mellett vagy éhenhalnak vagy sem), a városok kialakulása sem kezdödött volna el, nélkülük a magyarok maradtak volna a nomád pásztor kis tanyákkal bövítve szinten és legkésöbb középkorban eltörölték volna öket a fejlettebb népek.
márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

4-es egyrészt nem tudom, hogy it szívtál, de akkor elárulom, hogy a Kárpát-medence mindig is olvasztótégely volt. A vérünk már csak nyomokban tartalmazza a honfoglaló magyarokét.

Ők keveredtek az évszázadok során szlovákokkal,svábokkal, szerbekkel, ruszinokkal, horvátokkal, szlovénekkel, avarokkal, jászokkal, kunokkal, románokkal.

márc. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A zsidókat kihagytam, pedig ők voltak a legkésőbbi olyan nép, akikkel keveredtünk.
márc. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
9%

4-es nek igaza van svábok a magyarok tűzhelye és házaikba költöztek be!

Magyarországon nem ismerték a kapálást még a svábok ide nem jöttek,nem tudták működtetni a vízgazdálkodást sem.

6-os te miről regélsz, mikor Árpád megcsinálta a honmentést,nem létezett sem sváb sem osztrák,sem francia,sem angol,sem cseh,sem román,sem svéd,sem szlovák, sem török.Akkor ki kinek a vérre ?

márc. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
A második világháború után biztosan készült lista, mert munkatáborba vitték az oroszok azokat az itt élő svábokat, akiket össze tudták gyűjteni. Nekem az egyik nagymamám sváb származású, én is kutakodtam egy kicsit.
márc. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Mondom az évszázadok során keveredtünk velük. Nem abban a pillanatban, hogy ideértek.
márc. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!