Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Honnan tudhatom hogy cigány...

Honnan tudhatom hogy cigány vagyok e?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel hogy cigány származású vagyok e.

A kinézetem az sötétbarna haj, márvány szem. A bőröm az a világos és a sötét keveréke, nem mondanám egyiknek se. Van az én bőrömnél világosabb is.

Nagyon bírom a cigány zenéket.

Anyám a legjobb tudomásom szerint nem cigány. Apám viszont nem tudom, sose mondta. Anyai ágról nagyanyám tudomásom szerint nem az, viszont nagyapámban elvileg van cigány vér. Apai ágról senkit se ismerek, apám pedig ugye ahogy írtam is nem említette ezt soha.


Esetleg ezek alapján cigány lehetek? Félcigány? Vagy tán egyik se?



máj. 22. 22:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Egyik munkatársam mesélte, hogy egy ismerőse valami genetikai laborban dolgozik és esküvő előtt brahiból csináltak egy genetikai viszgálatot a barátjával, hogy kibe milyen vér van. Generációkra visszamenőleg csak magyar rokonaik vannak. Az eredmény mégis az lett, hogy a nő 60%-ban portugál, 5%-ban filippinó, a pasi meg 75%-ban cheroki indián.

Szóval ma már nincs tiszta magyar, ez a lényeg.

máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszod. De mégis ilyen pontos eredményeket lehetséges egyáltalán végrehajtani?
máj. 22. 22:22
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Elvileg igen, hiszen a DNS mindent kimutat, pl.már mágzati korban megtudják mondani, hogy milyen betegségei lesznek a gyereknek, vagy a csontok alapján meg tudják mondani, hogy férfi vagy nő volt az illető, milyen származású stb.


Pl.láttam egy dokumentum filmet egy volt katonáról, akinek azt állítja elhozott egy ládikát amiben Eva Beaun,Hitler élettársának hajkeféje is venne van. A rajta lévő DNS alapján megállapították, hogy a hajkefét egy askenázi zsidó nő használta, de Eva Braun még élő női rokonai nem adnak DNS mintát, hogy kiderüljön valóban övé volt-e a hajkefe és valóban zsidó vér folyt-e benne.


De hogy hol lehet kérni ezt a fajta vizsgálatot azt nem kérdeztem.

máj. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
DNS vizsgálat eredményének értelmezéséhez komolyabb háttérismeretek szükségesek. Inkább levéltárakban kutakodj, vagy családfás oldalakon próbáld meg visszakeresni az őseidet. Régi családi fotók is sokat segíthetnek. Az én párom félvér. Magyaroknak csak az tűnik fel, hogy kreol bőrű, de nem is gondolják cigánynak, mert amúgy többdiplomás értelmiségi. Viszont a cigányok sokszor méregetik, találgatják, vagy egyszerűen kapásból megállapítják róla, hogy cigány származású. Ha nem találkoztál még ezzel a jelenséggel, akkor nem gondolnám, hogy folyik benned cigány vér.
máj. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a tükör egyértelműen megmutatja. Meg a felmenoid fotójanak a nézegetese.
máj. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell itt dns meg labor..menj be egy falusi kocsmaba, ott megmondjak ne felj :D
máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
@1: ezért is kamu az ilyen netes dns-esdi 😀
máj. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
90%
Bennem is van pár vonóval fél családom roma de rólam megnem mondaná senki én ilyen albínó lettem fehér vagyok mint egy hulla de fekete haj barna szem nekem azt szokták mondani hogy a járásom árulja el.
máj. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mit számít milyen a DNS-e, ha úgysem annak nézik amit a teszt kidob?


Elmondanám hogy, az emberek genetikai hasonlósága általában nagyon nagy, függetlenül attól, hogy milyen földrajzi területről származnak. A molekuláris genetikai vizsgálatok szerint az emberek genomjának körülbelül 99,9%-a ugyanaz minden embertípusban. Ez azt jelenti, hogy egy afrikai és egy japán ember genetikailag nagyon hasonlók lehetnek, akár még testvérekhez hasonlóan is.



Na ennyit a genetika óráról.


A roma származású embereket álltalában a bőrszín, hajszín, szemszín, hang, és egy tipikus viselkedés minta alapján azonosítják. Főleg a mi magyar kultúránkban, mivel hogy ezek a jellegzetességek itt Magyarországon egyenlőre leginkább a roma származású emberekre jellemzőek.

Tehát ha valaki lát az utcán egy sötétebb bőrű embert, azt leginkább romának fogja beazonosítani, mivel hogy ez a legelterjettebb népcsoport ezzel a bőrtípussal hazánkban.


Az is sokat árulkodó, hogy szereted a cigány zenét kérdező.

Mivel hogy ez a roma kultúra egy sajátossága, és ezzel nem azt mondom, hogy cigány vagy mert szereted, hanem annak néznek, ha ilyen zenéket hallgatsz.

máj. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#3 Ilyen DNS dolgot hogy lehet kérni?

#5-#6 Nem kértem trollokat...

#8 Értem

#9 Értelek, akkor DNS és kinézet alapján lehetne kitalálni...

máj. 23. 06:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!