Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az jogos, hogy azért nem...

Az jogos, hogy azért nem tudhatok a testvérem haláláról, mert össze voltunk veszve és nem beszéltünk?

Figyelt kérdés

Az öcsém meghalt, öngyilkos lett.

Nyolc éve nem beszéltünk, mert össze voltunk veszve: nem akarta kivenni a részét sehogy se a szülők gondozásából, a hagyatéki tárgyaláson meg verte a mellét és követelte a jussát. Csak rokonoktól, közös ismerősöktől tudtam róla ezt azt: hogy feleségül vette a sógornőmet meg gyerekük is született (kettő gyerekük van, de a kicsiről csak most tudtam).

Sógornőm nem akarta nekem elmondani, hogy miért lett öngyilkos, mondván ha eddig nem érdekelt a testvérem, akkor ezután se érdekeljen (mintha ők nagyon kerestek volna engem). Attól, hogy haraggal váltunk el, és ott tett nekem keresztbe, ahol csak tudott, mert egy mocsok számító dög volt, attól még a testvérem volt, akivel együtt nőttem fel, együtt ökörködtünk és rosszalkodtunk, stb.


2022. dec. 29. 09:31
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%

"...ott tett nekem keresztbe, ahol csak tudott, mert egy mocsok számító dög volt,..."

Esküszöm nem értem a problémát!

2022. dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
49%
Nem értem a hisztidet. Az öröklésnek meg semmi köze a szülők gondozásához.
2022. dec. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem jogos.


De komolyan, nem is kerestétek egymást, nem érdekeltétek egymást, ha tovább él, valószínűleg akkor sem kerestétek volna, akkor most mi változott?


Én se tartom a kapcsolatot a testvéreimmel, de nem is játszom el ezt az "együtt nőttünk fel"-kártyát. Nem érzek irántuk semmit. Ha valamelyikük meghalna, és mástól megtudnám, nyugtàznám és ennyi, nem állnék neki hepciáskodni, hogy nekem bármihez jogom van, nem a gyerekem.

2022. dec. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
72%
Én sem értesítenék ki olyanokat, akikkel az elhunyt hozzátartozóm 8 éve haragban, gyűlölségben élt. Minek? Köze?
2022. dec. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

#2

Azért ne legyünk álszentek, a szülők gondozása igenis nyűg, azt senki nem akarja megörökölni. Nem véletlenül vágyik mindenki külön életre a szülőktől, senki nem úgy tervezi, hogy anyuval meg apuval élek. A kérdezőnek magára (kellett hogy) vállalja a szülők gondozását, mert öcsike szharik mindenbe bele, majd tartja a markát öröklési... undorító, legalább lenne benne annyi, hogy félreáll, ha már anyagilag se volt képes támogatni a beteg szüleit és a testvéréről legalább anyagilag is levenni a plusz terheket.


Az meg, hogy együtt nőttek fel, az miért színjátszás? Anyám is mocskos volt sok mindenben, és nem volt egy anyák gyöngye, de vannak jó emlékeim vele kapcsolatban.

2022. dec. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
21%
Szegény kérdező, kapott négy vadidegentől neki nem tetsző választ, szórja is a kis piros 61 százalékokat. Mondhat bárki bármit, neki jogai lennének. :)
2022. dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
Na ez az álszentség csúcsa: szartál rá életében, sőt utáltad, de az özvegy kuncsorogjon utánad hogy értesítsen, sőt számoljon be mindenről. Mit remélsz? Hogy hagyott rád valamit?
2022. dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
26%

#4

Apámmal 16 év után békültem ki. Nem tudhatod, hogy kibékültek volna vagy sem. Egy családtag halála meg fáj. Mi olyan meglepő? De ha a sóginő írta volna ki ezt, hogy nem mondja meg a másik sóginőnek mi volt a testvérével, akkor jönne a hiszti, hogy "hát testvérek voltak, mi az hogy nem mondod meg neki????"

Sose értem, hogy miért mindig a kérdező a hibás. Ha annyira nem volt köze a saját tulajdon testvéréhez, akkor miért lett értesítve a haláláról?

2022. dec. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
32%
5, látom, nem akarod érteni, az örökös akkor is örökös, ha Hulahula szigetére költözött százharminchat hónappal ezelőtt és azóta sem volt itthon és egy fillért sem küldött.
2022. dec. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
63%

"kérdezőnek magára (kellett hogy) vállalja a szülők gondozását"n


Nem kellett(!) magára vállalni, hanem megtette önszántából, de nem volt kötelező. Lehet, hogy az öcsi se véletlenül nem foglalkozott a szülőkkel annyit, amennyit a kérdező elvàrta volna. Ha más nem, peres úton kényszeríthette volna a kérdező anyagi hozzájárulásra, ha kell, meg a szülők is végrendelkezhettek volna, ha úgy érzik, az egyik gyereknek több/kevesebb jár.


Nem ismerjük a körülményeket, csak azt tudjuk, hogy a kérdezőt tényleg nem érdekelte az öccse 8 éve, akkor most miért olyan fontos, miért halt meg. Öngyilkos lett, kész, a többi nem olyanok dolga, akikkel nem is tartotta a srác a kapcsolatot.

2022. dec. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!