Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Tetszik az Elek és a Rudolf név?

Tetszik az Elek és a Rudolf név?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 22:17
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
76%
Sajna egyik sem tetszik. De ha nagyon e kettő közül kéne választani, inkább a Rudolf.
2011. febr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Ó,kár,hogy egyikőtöknek sem tetszik,pedig szerintem mindkettő nagyon szép név.Én az egyik fiamat Eleknek szeretném nevezni.
2011. febr. 16. 22:41
 13/24 anonim ***** válasza:
52%

Nekem az egyik volt pasim Elek volt. Háááát állandóan a röhögőgörcs kerülgetett.(ezermester ugyebár és legalább olyan béna is volt szegény) Nem is tartott sokáig 3 hónap?


Úgyhogy nagyon nem :D

2011. febr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk volt egy kissé esetlen fiúcsak Elek névvel, vízelek-nek csúfolták a felsős fiúk. :( Úgyhogy sorry, nem. De a Rudolf sem.
2011. febr. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl. pont tetszenek az arisztokratikus nevek.

Rudolfról egyértelműen a tragikus sorsú koronaherceg jutott eszembe, a rénszarvas amíg le nem írták abszolút nem.

Az Elekről semmi nem jut eszembe, főleg nem MekkElek, pedig szerettem azt a mesét.

Szerintem egyik névvel sincs baj, nem rosszak, sőt tetszenek, azt nem tudom megmondani, hogy melyik jobban vagy kevésbé, de gyerekemnek nem adnám egyiket se.


/Nekem amúgy különleges ízlésem van ebből a szempontból, pl a Roxánáktól, Jenniferketől és egyéb idegenhangzású nevektől kiütést kapok, szintúgy az elcsépelt nevektől pl. Szilvia, Gabriella, pl. az Irma az egyik kedvenc nevem http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__csaladfa_.. ami egyben nagymamám és dédnagymamám neve és régen sok arisztokrata nő viselte, ehhez képes gyakorlatilag senkinek nem tetszik, öregesnek, parasztosnak mondják (pedig mint írtam arisztokraták is viselték régen, emiatt is tetszik), vagy éppen a Flinsotne családos és Frakkos Irmákkal azonosítják a nevet./



"Az Elek vitatott eredetű férfinév, a görög Alexiosz (Alex) magyar megfelelője, más vélemény szerint azonban az ismeretlen eredetű régi magyar Velek személynévből származik.

Képzett és rokon nevek

Velek: bizonytalan, talán szláv eredetű név.

Alex, Alexander, Sándor

Gyakorisága

Az 1990-es években az Elek igen ritka, a Velek szórványos név, a 2000-es években nem szerepelnek a 100 leggyakoribb férfi név között.

Névnap

* július 17.

Híres Elekek, Velekek:

..." [link]


"A Rudolf a férfinév a német Rudolf név átvétele. Ez utóbbinak az eredeti írásmódja Hrodolf volt(hroth + wolf), jelentése pedig: dicsőség, hírnév + farkas. Női párja: Rudolfina

Rokon nevek

* Rolf: a Rudolf német beceneve.

Gyakorisága

Az 1990-es években a Rudolf igen ritka, a Rolf szórványos név, a 2000-es években nem szerepelnek a 100 leggyakoribb férfi név között.

Névnap

Rudolf

* április 17.

Idegen nyelvi változatai

* Rodolfo (olasz)

* Rudolph (angol)

* Rodolphe (francia)

Híres Rudolfok, Rolfok

..." [link]

2011. febr. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Rudolfról nekem is a koronaherceg jut eszembe először, pedig én is Mekk Mesteren nevelkedtem..:) Szerintem nem rossz név, nekem is inkább a becézéssel van gondom.

Az Elek.. hát ezzel a névvel biztos feltűnő lenne a fiad:) Nagyon ritka.. Nekem is csak egy idős rokonom van, akit így hívnak, de se nem hideg, se nem meleg. Egyszerűen csak furcsa:)

De valóban mindkettő jobb a ma divatos neveknél..

2011. febr. 17. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Elek igen. Rudolf nagyon nem.
2011. febr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
76%

Az "Elek" név kifejezetten nem tetszik. Egy 40-es éveiben járó, kövér, ápolatlan, tohonya férfi jut róla eszembe, pedig nem ismerek egy Eleket sem.


A Rudolf név nagyon tetszett, aztán valamiért más nevek lettek a kedvenceim. Nagyon sokat olvastam - részben a Wikipedia-n - Erzsébet Amália Eugénia (ismertebb nevén Sissi) magyar királynéről, illetve fiáról, Rudolfról.


Ha pontoznom kéne a neveket, akkor az "Elek"-nek 10/3-at, a "Rudolf"-nak pedig 10/7-et adnék.

2011. febr. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Ááá... nem nagyon, ne haragudj.

Az Elek az ilyen szerencsétlen névnek tűnik nekem, nem egy ilyen szimpatikus valakit képzelek el, ha hallom ezt a nevet:D A Rudolf az nem olyan gáz, bár egyértelműen a túrórudi jut róla az eszembe. De nem adnám a gyerekemnek...

Pl. nekem régebben az Ödön név volt a mániám, senki nem bírta megérteni, hogy nekem abban mi tetszik:D

2011. febr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
52%
Nem, egyik sem.... A gyerekeimnek meg tuti nem fogok ilyet adni XD. Rodolf = Rénszarvas, Túrórudi Elek: Mekk Elek, hororfilm szereplöje volt egyzser :D
2011. febr. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!