Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Az öregebb korosztályt miért...

Az öregebb korosztályt miért hagyja hidegen a modern technika?

Figyelt kérdés

Sokakat nem is érdekel,el vannak a saját környezetükben/dolgukban,bár ez nem ennyire szélszőséges,ugyanis hallottam már öreg bácsikról akik számítógépes játékokon játszanak és ISMEREK is egyet,aki néha játszott és mesélt az internetről is,meg a modern dologkról,szóval "jelenben van".

De a legtöbbjüket mégis inkább taszítja az egész.

Vajon azért mert nem ismerik és ebből adódóan nem szeretik?Vagy,ugye van ez,hogy "a mi időnkben nem volt ilyen"és akkor már azért se akarnak "ide tartozni",vagy a korral együtt mozogni.Elismerem,hogy a fiatalság őrületei is taszítóak lehetnek,talán azért?

Várom a válaszokat!


2011. febr. 26. 16:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Nekem az 59 éves apám jobban ért a számítógéphez, mint én 19 évesen. :D Viszont anyám meg a telefonját is alig tudja kezelni, pedig egy egyszerű kis telefonról van szó. Megveszik, főleg nekünk a modern kütyüket, de sokszor a használata nehézkes, legfőképp anyámnak. :D Nekem pl eleinte az érintőképernyős telefon kezelése volt nehéz, de azt is 1x mutatták meg, azóta sincs vele gond. :) Szerintem az idősebbek is, ha a technikával haladtak volna, most nem okozna gondot semmi sem. Eleinte ha megtanulták volna kezelni a Dos-os gépet, ami elég alapszintű volt, akkor már a Windows 7-hez is fel tudnának fejlődni. Vagy a régi, első hordozható telefonokkal, ha foglalkoztak volna, nem okozna gondot egy mai, modern mobiltelefon. Anyám, ha a csengőhangot be kéne állítani, inkább odaadja nekem, ahelyett, hogy megtanulná. Mert aztán szörnyen bonyolult. -.-' Meg az egeret sem tudta, hogy kell fogni. 46 évesen.
2011. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Most magamra ismertem.


Kiröhögtem anyámat, nem értettem, hogy a fenébe nem lehet megérteni, hogy a tv-nézéshez először be kell állítani a nézni kívánt csatornát a set top box-on, aztán a tv-t kell bekapcsolni? Aztán a gyerekemnél nem tudtam bekapcsolni a tv-t, mert előtte nem tudtam bekapcsolni a set top boxot (más, mint az enyém), és nem tudtam elindítani a dvd-lejátszót sem, a hi-fi toronyról már ne is essék szó! A 3 éves unokám be tudja kapcsolni mindet. A lányom nem érti, mit nem értek!? A fiam is kiröhög, ugyanúgy, ahogy én kiröhögtem a szüleim korosztályát.


Meg is érdemlem a kiröhögést: gonosz voltam anyámmal, pedig én is hülye vagyok az új technikákhoz.


A mobiltelefont már nagyjából tudom használni, némi halvány f..om van a bluetooth-ról (néha használni is tudom), a wi-fi-t már nem értem. Okostelefon nem kellene - egyelőre - mert nem vagyok hozzá elég okos.


Annyi technikai újdonság született azóta, hogy én megszülettem, hogy egyszerűen képtelen vagyok követni, ez van.


Egyébként ha segítséget kérek a fiamtól, mindig leráz, nem ér rá, pedig sok mindent megértek, ha valaki türelmesen elmagyarázza a dolgok működését.


Az internetet például elég jól megtanultam, online játszom, szörfölök a neten, sok mindent tanultam rajta keresztül.


Szóval: a mai hatvanéveseket sem csak a kötögetés érdekli, van, aki tud haladni a korral, van, aki nem. Én valahol a kettő között vagyok.


Vigyorogva gondolok azokra az időkre, amikor az unokáim összeröhögnek a gyerekeim háta mögött: az öreg nem érti már a mai technikát!

2011. febr. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!