Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen a kapcsolatod a szüleid...

Milyen a kapcsolatod a szüleiddel?

Figyelt kérdés

Nekem mikor milyen. Apámat néha kiütném, eléggé irritál. (Nem engedi, hogy sportoljak, régen meg ezt szerette volna! Régen az volt a baja, hogy híztam, most meg az hogy fogytam.) Nem lehet rajta kiigazodni, nem lehet neki megfelelni!

Mindig azt hajtja, hogy nem dolgozok, de heti 3-4szer pakolom a több mázsa fát.

Most annyi, hogy ő mindig dolgozik, de ezen kívül mást nem tud felmutatni!


Amiért rühellem, mindig azt nem engedi, amit szeretnék! Inkább drogozzak meg igyak, mint más fiatal?


18F


2011. márc. 5. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Apám nincs. Anyámmal... nos, ezt nehéz pontosan megfogalmazni: őt tulajdonképpen nem tekintem anyámnak.


Kinőttem már a kamaszkorból, megbocsátottam, és nem lovagolok régi sérelmeken: de a mi kapcsolatunk sosem lesz bensőséges. Megértem, hogy nehéz volt egyedül felnevelnie engem és a tesóimat, de ez nem menti fel az alól, hogy állandóan rosszkedvű volt, agresszív és rajta kívül soha senkinek nem lehetett igaza.

Később ez átcsapott szigorúságba, rengetegszer megbántott, és egyetlen dolgot nem tudtam máig sem megbocsátani: hogy én folyamatosan a jobb kapcsolatra törekedtem, de amikor azt kértem, ő is változzon, állandóan kitört a balhé, merthogy "nehogy ő igazodjon már hozzánk."

A vicces, hogy tudom, hogy azért szeretett/szeret engem is. De soha semmit nem lehetett vele megbeszélni, ezért gyakran végtelenül magányosnak éreztem magam, és mindig mindenért ordított - valósággal megfélemlítve éltem le életem első két évtizedét. Néha még ma is összerezzenek, ha teszek valamit, és ő az eszembe jut.


Szóval, nem tekintem anyámnak. Már tudom viszontszeretni, de csak mint egy szimpla embert a sok közül.

2011. márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

nekem sem valami jó a kapcsolatom a szüleimmel. többször felmerült köztük a válás kérdése is... sokszornyomasztó a hangulat, sokat veszekednek, olyankor ülünk a szobámban a bátyámmal ésszomoruan hallgatjuk.

azt sem tudják hogy lefeküdtem a barátommal. ha esetlegesen teherbe esnék, vagy megölnének vagy pont nem is érdekelnék..

a tnaulmányi eredményemmel is csak annyit foglalkoznak, ha rontok odaszól egy "te bajod"-ot és ennyi.

2011. márc. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem az első két hozzászólóhoz képest tök jó... Pedig mi sem vagyunk olyan bensőséges kapcsolatban, pl. soha nem érintettük meg egymást spontán, de tudom, hogy mindig számíthatok rájuk. Sokat javult a helyzet, amióta elköltöztem, és nem üldöznek folyton azzal, hogy hova mész, kivel, mikor jössz haza, ettél-e stb.
2011. márc. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem anyukámmal tökéletes a kapcsolatom, bár néha gonosz vagyok vele, de Ő igazi minta anyuka :) Apukámmal elváltak de apuval is jó a kapcsolatom bár sokat veszekedtünk mert megmondtam neki ha valami nem tetszett. Kérdező mond meg apudnak, hogy felnőtt vagy és szeretnél olyat csinálni amit szeretsz..valahogy csak megérti.
2011. márc. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem jó. Anyámat énsem tekintem anyámnak,apámmal még valahogy elvagyok... De nemis hiányoznak,de tudom hogy apára mindig számíthatok.
2011. márc. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Édesanyámmal kitűnő, a lehető legjobb! Nála jobb, becsületesebb, őszintébb, megértőbb, kedvesebb, együttérzőbb emberrel még nem találkoztam.


Apám elhagyott minket. Mit írhatnék? Nincs vele igazi kapcsolatom, ami bensőséges lenne. Elbeszélgetünk az időjárásról, arról, hogy hogy vagyok, mi van velem? És ennyi...


De Édesanyám kárpótol mindenért.

2011. márc. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Semmilyen, rémes gyerekkorom volt, évekig súlyos pszichiátriai beteg voltam miatta fiatal felnőtt koromban (még le is akartak százalékolni miatta) - testvérem még ma is nyugtatókon él miattuk, már több mint tíz éve. Évek óta nem tartom velük a kapcsolatot, abszolút nem hiányoznak. Saját gyerekem nem lesz, mert a "család" szóról kizárólag az iszony és a rettegés jut az eszembe.


30/n

2011. márc. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is érdekes. Néha tök jó, máskor meg semmi sem jó nekik. Kb. ha sapka van rajtam az a baj, ha nincs akkor az. Sokszor leszólnak mindenért, még mindig úgy kezelnek, mint egy gyereket, mindenbe beleokoskodnak, sokszor kiabálnak velem, nem vesznek komolyan, számonkérik, ha ott vagyok, hogy mikor feküdtem le stb. stb. Pedig már 23 éves vagyok és külön élek. Nem is nagyon szeretek menni ezek miatt. Elszoktam már tőle, hogy mindig hülyének kezeljenek. Pedig nagyon szeretem őket amúgy.


Régebben jöttek mindig azzal, hogy én miért nem kaptam olyan jegyet, mint az osztálytársam, miért nem csinálom ezt és azt úgy mint a másik, miért nem szeretek hegedülni, mint az unokatesóm stb. Akkor én meg elkezdtem, hoyg miért nem akkora a házunk, mint a szomszédnak, miért nincs olyan autónk, mint a szomszédnak, miért nem megyünk évente kétszer nyaralni, mint az osztálytársaim. Akkor békénhagytak.

2011. márc. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Apám nincs, anyukámmal viszont általában jó a kapcsolatom, 1-2 veszekedéstől eltekintve:)
2011. márc. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
attól függetlenül, hogy néha ok nélkül apró kis dolgokon összeveszünk és kiabálunk, teljesen jó. persze 2 perccel később már senki sem tudja mi volt a feszültség oka és senki sem haragszik senkire, de ez nálunk így jó :D
2011. márc. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!