Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy deríthetném ki 16 évesen,...

Hogy deríthetném ki 16 évesen, hogy valójában az apám-e az apám?

Figyelt kérdés
Nem olyan régen a nagybátyám elmondta, hogy nekem nem az az apám akiről 16 évig azt hittem, hogy az! És ezt már itt (ebbe a faluba) mondták egypáran, rokonon belül!!! Én meg szeretném tudni, hogy ez valóban igaz-e, de úgy, hogy erről a szülök ne tudjanak, mert nem vagyok ebben 100%-osan biztos hogy igaz!!! De nemtudom hogy, és mennyiért lehetne ezt kideríteni!!! Ebben kérem a segítséged/teket!!!
2009. febr. 27. 21:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
Mast nem nagyon tehetsz, minthogy faggatod azokat, akik ezt mondjak neked - nem is ertem, nem kerdezted meg toluk, mire alapozzak ezt?
2009. febr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Egy DNS teszttel, apukadat vedd ra, menjen el veled egy tesztre, esetleg jarj utana te a tesztnek, es otthon is tudsz apukadtol hajszalat, nyalat venni pl. ragogumibol, vagy valahogy raveszed. Ez penzbe kerul, keress ra a google-ban DNS teszt.
2009. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Neház ügy. Magyarországon csinálnak apasági DNS-tesztet, pl itt: [link]


Elég drága (kb százezer forint), és rajtad kívül kell egy minta anyádtól és apádtól. Nem tudom, hogyan tudnád megszerezni észrevétlenül.


Amit meg tudsz tenni, az a vércsoport. Ha ismered a szüleidét és a tiédet, akkor ki tudod következtetni, hogy lehetséges-e, hogy az apád-e az apád, de a lehetséges még korántsem biztos. Szóval a vércsoport csak azt tudja megállapítani, hoyg valaki biztos NEM az apád, de azt is csak erős szerencsével. Például ha anyád "0", apád "B", tied "A", akkor biztos nem ő az apád, de ha a tied is "B", akkor nem tudhatod, hogy apád-e az igazi, vagy egy másik B-s férfi.

2009. febr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

22:11 - Ez a vércsoportos dolog sántít, ennél bonyolultabb, csak az, hogy milyen a vércsoportja, kevés infó, felmenőim között van olyan, hogy 6 édestestvér (le se tagadhatnák), meg még följebb 11 édestestvér (szintúgy), és ugyanazon RH-n belül minden vércsoport megfordul.


Kérdező, szerintem előbb tudakold meg, hogy mivel jár egy DNS teszt, egy olyan helyen, ahol végeznek ilyen vizsgálatot, és ha meg tudod szervezni, hogy ne derüljön ki, akkor hajrá (de biztos sok pénz, és az gyanús lesz, ha eltűnik), másrészt pedig tényleg kérdezősködni lenne érdemes, akitől hallottad, hogy mégis mire alapozza, mit tud, amit titkolnak, vagy mi az, amit tudni vél.

2009. febr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
31%
Menjetek a Maunika showba.
2009. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

22:44-esnek:

Én vagyok a 22:11-es. Nem véletlenül írtam, hogy erős szerencsével. A vércsoportos dolog csak nagyon korlátozottan működik, és megerősítésre nem alkalmas, csak kizárásra, amint írtam is. Nem értem, hogy miért kötekszel. Ráadásul a példáim az AB0-vércsoportra vonatkoztak, nem az RH-ra (ha nem tűnt volna fel), mivel RH esetében valóban előfordulhat mindenféle vegyesség. Az RH ugyanis egy sima domináns/recesszív öröklésű csoport, így ha a szülők heterozigóták, vagy csak az egyik az közülük, akkor a gyerekek bármilyenek lehetnek. RH esetében csak a két RH- szölőnek nem lehet RH+ gyereke, elvileg, tehát két RH+ szülőnek lehet RH+ és RH- gyreeke is.


Az AB0 vércsoport esetében mik a gyanúsak:


0-s egyik szülő és B-s másik szülő gyereke nem lehet A-s vagy AB-s.

0-s egyik szülő és A-s másik szülő gyereke nem lehet B-s vagy AB-s.

(Eleve, 0-s szülőnek nem lehet AB-s gyereke.)

Ha legalább az egyik szülő AB-s, a gyerek nem lehet 0-s.

Két B-s szülőnek nem lehet A-s vagy AB-s gyereke.

Két A-s szülőnek nem lehet B-s avgy AB-s gyereke.



Ha az egyik szülő A-s, a másik B-s, akkor elvileg bármilyen gyerekük lehet (ennyi infó nem elég a szűkítéshez), vagyis egy A-s és egy B-s szölőnek lehet 0-s, A-s, B-s vagy AB-s gyereke.


AZ AB0 és az RH csoport nem ugyanaz, de együtt szokták nézni. Így például a B+ ("Bé pozitív") azt jelenti, hogy az AB0 szerint "B", az RH szerint "+" (pozitív). Az AB- ("ábé negatív") az AB és az RH - (negatív) összevonását jelenti.


Mire alkalmas mindez?


Csakis szülő kizárására. Ha apuka A-s, anyuka szintén A-s, de a gyerek AB-s, akkor hoppá, a fentiek szerint vagy apuka, vagy anyuka nem igazi szülő. Az anya általában biztos, adódik a következtetés, hogy valódi apuka egy B-s vagy AB-s személy volt.

Ha a vércsoport stimmel, akkor nem lehet megerősíteni, hogy apuka igazi-e.


Ezért mondom, hogy mázli kell ehhez, igazából a hamis apaságok 1-2%-át buktatja le a vércsoport.

2009. febr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem mindegy, hogy ki a vér szerinti apukád, ha aki felnevelt igazi apaként viselkedett 16 éven keresztül. Ne kutatsd a múltat, lehet hogy fájó sebeket szakítasz fel. Az igazi szülő az, aki melletted állt és felnevelt. Ha a szüleid most is jól megvannak egymással minek titkokat keresni.
2009. márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%

Utolsonak:


Attol meg (ha a tortenet igaz) a kerdezonek hazudtak, hisz abban a hiszemben nott fel, hogy az apukaja az igazi apukaja. Ezek utan engem is erdekelne, ki az, aki "megcsinalt", majd eltunt az eletunkbol.

2009. márc. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%
ellenőrizd a vércsoportotokat,szemszín,esetleg horpadás az állon,a füleitek,orrotok nagyszüleid-ig visszamenőleg aztán ha sok az eltérés jöhet a dns-teszt
2009. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
42%
Csinálj déenes tesztett. Titokba szerez aputól egy hajszálat és meny el egy ilyen laborba , agy magotől is egy hajszálat , kb két hét és kész az eredmény .
2009. márc. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!