Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Elmondanátok a gyereketnek,...

Elmondanátok a gyereketnek, hogy valójában nem az az apja akiröl eddig azt hitte?! És ha igen hány éves korban?

Figyelt kérdés
2009. okt. 7. 23:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Rögtön az elején, hogy ne is higgye. A későbbi nagyobb problémák elkerülésére.
2009. okt. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen. Ne éljen hazugságban.
2009. okt. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Hmmm de még kicsi pár hónapos....és akit apának hisz ö is azt akarja,hogy azt higye.Pl.örökbefogadnak valakit párhónapos korában és van olyan hogy soha nem tudja meg kik az igazi szülei vagy csak felnöt korában.Ilyesmikre gondolok vagy ha már nagyobb a gyerek...és jeletkezik a szülö,hogy megakarja ismerni...mitévö ilyenkor az ember.?
2009. okt. 7. 23:33
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Éppen azért jó, ha nem hiszi azt, hogy a nem-apa az apa. Elég egy hülye anyós vagy ismerős, aki elszólja magát, vagy a fejetekhez vágja, egy kicsiben egy világ dől össze.

A nagy meg, ha megtudja, szerintem először is nagyon felháborodna, hogy miért kellett őt hülyének nézni. Legalább is nekem érthetetlen. Ha ő nevel fel stb akkor nem fogom kevésbé szeretni, ha tudom, hogy nem ő "gyártott le". Még az is lehet, hogy a gyerek, ha tudja, és már felfogja a dolgot attól úgy dönt, hogy ő akkor is "apázza", de legalább nem törik össze a lelkét azzal, hogy felvilágosítják, hogy nem az igazi apád ám.

Tudom, tudom, szeretnénk stb, de semmi garancia nincs rá, hogy nem derül ki és az egy elég szar helyzet, hogy most mégis mit mondjunk neki, még mindig egyszerűbb úgy nevelni, hogy tudja az igazat.

2009. okt. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy elmondanám! Nem hazudnék a saját gyerekemnek. Mert ez bizony becsapás és joga van tudni, hogy ki is az apja...ettől még szeretheti apjaként a nevelő apját a biológiai apja helyett. Eleve úgy nevelném, hogy tudja...miért ringatnám tévhitben? Csak nehezebb lenne neki, ha később tudná meg. Csalódna szerintem.
2009. okt. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a fiamat kicsi kora óta egyedül nevelem, igazából mióta megszületett. És eszem ágában nem volt sose, hogy hazudjak neki. 5 hónapos volt, amikor megismertem a párom, aki szerette volna, ha úgy neveljük, hogy ő az apja. De megmondtam neki, hogy nem, nem fogjuk becsapni a gyereket. Szeretni fogja akkor is, ha a keresztnevén szólítja. Én nem tartanám tisztességesnek, ha másként tennénk.
2009. okt. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Legyen tisztába vele, hogy nem ő az igazi apja, de szerintem a hülyeség, hogy a keresztnevén szólitsa. Attól, hogy nem az édesapja, attol neki is szükség van apára, és ha ő pótolni tudja ezt a szerepet az életében, akkor hívja apának és ez neki is jól fog esni ( a pót apára gondolok) és a gyerek se apa nélkül nöl fel. Apa nem csak vérszerint lehet valaki, hanem akit annak tartunk!
2009. okt. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem az az apja aki felneveli. Ne azt mond neki hogy nem Ő az apja, hanem hogy nem Ő a biológiai apa.

Vagyis azt magyarázd el neki szerintem hogy nem ő az akivel megfogant.

A véleményem szerint nyugodtan hívja továbbra is apának. Sokkal jobb mindenkinek, mintha azt mondaná róla hogy Ő az anyám férje.

2009. okt. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
95%

Természetesen elmondanám neki,amint már akkora,hogy feltudja fogni,hogy aki neveli, az nem a vérszerinti apja.

Ha az anya úgy megy újra férjhez,hogy a gyerek ismeri a vérszerinti apját, vagy legalábbis tud róla,és már nem kis baba,akkor rálehet bízni,hogy apának vagy bácsinak,vagy keresztnéven szólítja a nevelőapát.Ha jó a kapcsolatuk,akkor apának fogja szólítani.De egy pici baba esetében helytelen,ha nem apának szólítja.Az elvált szülők gyerekei sokszor megkérdezik az anyjukat,hogy nekik miért nincs apjuk,amikor a többi gyereknek van.Akkor mit mondasz neki?Vagy a gyerek mit mond a társainak:Nekem nincs apukám,de van egy Pista bácsim?Az a gyerekek szemében nem ugyanaz! És nevelési szempontból sem.az.

2009. okt. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen neveltetésben részesíteném. Nem kell hülyének nézni egy gyereket, csak azért mert gyerek. hazudni meg főleg nem kell. Szép kis példát statulálnánk vele. Arra neveljük a gyereket, hogy ne hazudjon, erre kiderül, hogy mi 20 évig hazudtunk folyamatosan.
2009. okt. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!