Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Utálom anyámat, meg a szokásai...

Utálom anyámat, meg a szokásait, meg, hogy hülyeségekkel tömi tele a fejemet, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Először, az a baj, hogy anyám nagyon válásos, miután meghalt apám, és engem ez rohadtul idegesít.

Apám egyszer kérte tőle, hogy gyerünk a templomba, és ő nem ment, soha többet nem beszélt erről.

Utálom az, hogy ez rám akarja erőltetni, nem szeretek oda járni.

A másik, nyáron volt egy lány, akinél volt esélyem, de elszúrtam őmiatta.

Az van, hogy sehova az égvilágon nem enged el, és véletlenül sem rendes velem, állandóan kitol velem, és mindig leéget, meg ócsárol engem.

Nyáron arra kértem, vegyen egy-két új ruhát, hogy rendesen tudjak ahhoz a lányhoz állni.

Nem vette meg azokat a ruhákat.

Nem értem mit vétettem a világ ellen, hogy ezt érdemeltem, de nálam mindig ez van.

Annyit nem értem neki anyámnak, két ruhát kapja tőle.

Állandóan az a mániája, a lakásberendezés, a házépítés, meg a kert, és erre nagyon sok pénz elvert.

Aztán meg mondta nekem, hogy nekem "szexen" jár az eszem (gúnyosan mondta), pedig ez nem igaz. Mindig rosszra gondol, egyszerűen nagyon utálatos.

Állandóan azt beszéli be nekem, nehogy dohányozzak, nehogy igyak, még véletlenül sem említi bulizást, nekem semmi, dögöljek meg, meg állandóan kussoljak.

Semmi se jó neki, nem lehet neki megfelelni, állandóan rám szól, helyesbít, ő az okosabb meg a tanultam, meg már nagyon unom az idegesítő szokásait.

Még egy évvel ezelőtt, hívott egy lány buliba, és egyszerűen nem tudtam elmenni.

Olyan is volt, hogy két lány hívott bálba a szomszéd faluba, és anyám lebeszélt arról, hogy ne menjek, és én hittem neki, és nem mentem el, mert azt mondta, biztos "átvágnak".


Ilyen agyongyötört "jófiúnak" nevel, ilyen vallási hülyeségekkel tömi a fejemet, meg jó legyek (tíz parancsolat), meg mindig csöndbe maradjak meg hasonlók.

A szó szoros értelmében elegem van!!!


16F


2011. ápr. 9. 22:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%

Ha meghalna az anyukád, jobb lenne? Ki tartan el? Ki szeretne, ki aggódna, hogy jó életed legyen, és rendes ember legyen belőled?


Kiráz a hideg ettől, mikor egy kamasz ilyet kiejt a száján, hogy "utálom az anyámat". Akitől az életedet kaptad! Szégyellném, ha ilyen gyerekem lenne!

2011. ápr. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Ilyenkor a szokásos tanács a "leülni vele szépen elbeszélgetni".Miután ez nem hatásos,azután már érdemesebb suli után ide-oda elmenned,majd mondod,hogy lekésted a buszt..a busz nem indult v. lerobbant..stb.Miután ezeket már 1-2szer eljátszottad,érdemes kipróbálni egy újabb beszélgetést,ajándékot venni anyukának,és barátnőt felcsípni.Bemutatni anyukának a barátnőt,hogy nesze ittvan a párom,és ez van.

Lenevelném anyudat a vallásosságról.Két hét se kéne hozzá,olyan sztorikkal bebutítanám,hogy az nem igaz.:D

2011. ápr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vedd meg magadnak a ruhákat, vagy egyszerűen látogasd meg a lányt abban, amiben megismert.
2011. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hát haver, nincs könnyű helyzeted az tuti. Megértem, hogy nem bírod anyukád szokásait, de ne utáld még ettől.


Próbálj meg kompromisszumot kötni vele.Ha nem megy akkor se keseredj, két év és felnőtt vagy, akkor már csak engedni fog bulizni.

2011. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

"Kiráz a hideg ettől, mikor egy kamasz ilyet kiejt a száján, hogy "utálom az anyámat". Akitől az életedet kaptad! Szégyellném, ha ilyen gyerekem lenne!"


Nem kéne minden anyát szentté avatni. Engem ettől ráz aki a hideg. Tőled kaptad az életed, kussolj be.


Egy jó anya partner a gyerekének, nem a diktátora. A kérdező anyja meg nagyon rosszul csinálja ezt az agyonféltést. Én azt mondom, intelligens és becsülendő dolog, hogy a srác új ruhákat kért, tisztességesen akart mutatkozni. Kertre, lakásra van pénz, a gyerekem nem kaphat két új ruhát? Sebaj. Anyuka a világra tojta, innentől kuss.

2011. ápr. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Még volt egy ilyen kérdés régebb, nem volt ruha bálba menni, udvarolni...itt is csak azt tudom mondani, hogy ha egy lánynak tetszel szakadt pólóban akkor nem csindarattát vár el tőled, hanem téged úgy ahogy vagy.
2011. ápr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szegény, sajnos átnevelni nem lehet egy szülőt :)


Jobban jársz ha valahogy munkát keresel később aztán nem is foglalkozol vele.

2011. ápr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 ígykellezt válasza:
100%

A legjobb amit tehetsz, hogy amint lehet, anyagilag is függetleníted magad tőle. Addig csak tanulj, hogy később már felé se kelljen nézned. Szerezz egy jó szakmát, ehhez kérj tanácsot normális emberektől, és irány külföld!

Ajánlom figyelmedbe: Eric Berne: Sorskönyv-ét!

2011. ápr. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%

Hát igen, amikor nagykorú leszel, próbáld meg anyagilag függetleníteni magad! De oly mértékben, hogy elköltözöl, fizeted az albérletet + rezsit + kaját + ruházkodol + bulizol! Aztán ha ezt megszorzod kettővel = (az albérleti díj kivételével) a mamád jelenleg mindezt előteremti, vagy legalábbis szeretné megteremteni.


Csak egy hónapig próbáld meg saját magadat fenntartani teljes mértékben, aztán elgondolkozhatsz azon, szabad-e "utálni" a mamát!

2011. ápr. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Nagyon tudlak sajnálni és ezt komolyan mondom...:S

Mert az anyukám ennek a totális ellentéte:)

Senki ne mondja h nem lehet utálni egy anyukát..

Attol h anyuka még lehetnek rossz huzásai/szokásai

nem tudok neked tanácsot adni.. elég okosnak tunsz, ugyhogy

Talán a vallásrol kéne vele beszélned, hogy gondoljon abba miért nem volt eddig vallásos.. Ha apukád miatt lett ilyen mondd neki hogy ez nem változtat a helyzeten ezzel csak téged és saját magát teszi tonkre lelkileg:S

Sok sikert! ;)

2011. ápr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!