Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Utálom anyámat, meg a szokásai...

Utálom anyámat, meg a szokásait, meg, hogy hülyeségekkel tömi tele a fejemet, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Először, az a baj, hogy anyám nagyon válásos, miután meghalt apám, és engem ez rohadtul idegesít.

Apám egyszer kérte tőle, hogy gyerünk a templomba, és ő nem ment, soha többet nem beszélt erről.

Utálom az, hogy ez rám akarja erőltetni, nem szeretek oda járni.

A másik, nyáron volt egy lány, akinél volt esélyem, de elszúrtam őmiatta.

Az van, hogy sehova az égvilágon nem enged el, és véletlenül sem rendes velem, állandóan kitol velem, és mindig leéget, meg ócsárol engem.

Nyáron arra kértem, vegyen egy-két új ruhát, hogy rendesen tudjak ahhoz a lányhoz állni.

Nem vette meg azokat a ruhákat.

Nem értem mit vétettem a világ ellen, hogy ezt érdemeltem, de nálam mindig ez van.

Annyit nem értem neki anyámnak, két ruhát kapja tőle.

Állandóan az a mániája, a lakásberendezés, a házépítés, meg a kert, és erre nagyon sok pénz elvert.

Aztán meg mondta nekem, hogy nekem "szexen" jár az eszem (gúnyosan mondta), pedig ez nem igaz. Mindig rosszra gondol, egyszerűen nagyon utálatos.

Állandóan azt beszéli be nekem, nehogy dohányozzak, nehogy igyak, még véletlenül sem említi bulizást, nekem semmi, dögöljek meg, meg állandóan kussoljak.

Semmi se jó neki, nem lehet neki megfelelni, állandóan rám szól, helyesbít, ő az okosabb meg a tanultam, meg már nagyon unom az idegesítő szokásait.

Még egy évvel ezelőtt, hívott egy lány buliba, és egyszerűen nem tudtam elmenni.

Olyan is volt, hogy két lány hívott bálba a szomszéd faluba, és anyám lebeszélt arról, hogy ne menjek, és én hittem neki, és nem mentem el, mert azt mondta, biztos "átvágnak".


Ilyen agyongyötört "jófiúnak" nevel, ilyen vallási hülyeségekkel tömi a fejemet, meg jó legyek (tíz parancsolat), meg mindig csöndbe maradjak meg hasonlók.

A szó szoros értelmében elegem van!!!


16F


2011. ápr. 9. 22:45
1 2
 11/13 anonim válasza:

Szia!

Szerintem eddig nagyon buta hozzászólásokat kaptál. Úgy gondolom, nehéz időszak ez a te és az anyukád életében is. Ő nem tudja, mit tegyen, egyedül van, ráadásul egy lassan férfivé váló gyerekkel. Neki sincs könnyű dolga, gondolj bele! Hogy nem vette meg a ruhát, vagy nem engedett valahová az még nem jelenti azt, hogy nem is szeret. Most konfliktusos ez az időszak. Kamaszodsz. Nincs melletted apa, aki példát mutatna, anyukádnak segítene. Valószínűleg azért is fordult anyukád a valláshoz.És talán te pont ezért fordulsz el tőle. Szíved joga, mondd el neki, hogy nem hiszel. Tudom, hogy felesleges azt mondanom, hogy jót akar neked, mert dacosan visszautasítanád ezt, de valahol mégis ez van. 16 éves vagy, kamasz, de lassan felnőtt, így meg kell tanulnod, nem csak a saját szemszőgödből tekinti a problémákat, néha bújj bele más bőrébe is. Fontos lenne, hogy tudjatok beszélgetni, szépen, normális, ha te elmondanád téged mi zavar,és anyukád szintén, talán jobban látnátok mindketten a helyzetet. Lehet, hogy sok mindent nem kezel jól édesanyád, de ő is csak ember, és ha megvilágítod neki, hogy mi az, ami zavar, amit hiányolsz (nem tárgyi dolgokra gondolok) akkor talán ő is lát majd a te szemeddel. Nincs semmi gond. Nem kell elköltözni, függetleníteni magad. Majd hogy nem, minden családban előfordulnak ilyen gondok. Egymásnak vagytok és vigyázzatok is egymásra!És beszélgessetek!! Sokat!! Próbáld meg elmondani neki az érzéseid, idővel majd ő is tanul hozzád alkalmazkodni.

Mindkettőtöknek új ez a helyzet.

Beszélgessetek!

2011. ápr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Hány évesek vagytok eddigi válaszadók???

Az anyja egyedül nevel egy kamasz fiút!!!!!

Az éremnek két oldala van!!!!!!!!

A probléma kezelése nem a meneküléssel egyenlő. Hogy menekülj el, nézd, ami neked jó, láss a saját szemmeddel...hová tart ez a világ??? És akivel csak konfliktusa van, vagy nem olyanokat tesz, ami neki (szerinte) nem jó, akkor attól függetlenítse magát???? Mégis milyen megoldás ez?

Egyetértek az előzővel.

2011. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Első válaszadó, aki azt írta, hogy szégyelné a fiát, ha ilyet írna róla... Én erre csak azt mondom: Attól még úgy érzi, amit érez. És amit érez, azt itt névtelenül tette meg! Én is átéltem gyermekkori terrort! Sokáig azt hittem én vagyok a hibás, így még nehezebben szabadultam meg tőle! Persze, hogy az anya a hibás, ugyanakkor a srácnak is meg kell értenie, hogy egy anya valóban jót akar és általában saját félelmeit mondja el. Valóban a bőrébe kell bújni és úgy beszélni vele, hogy érrezze az anya, hogy a félelmeit megértve beszél a fia az érzésiről. Ha ez nem működik, baj van! És most szerintem erről van szó! Ha egy anya például(esetemben) azt mondja, hogy bánta, h. b.szott, azért hogy létzzek, valahol az sem bájosabb, mintha valaki azt írja, hogy utálja. Attól még lehet szeretni, de utálni a társaságát szabad! És szabad itt tanácsot kérni, a nélkül, hogy pálcát törnénk valakin, mert attól az érzések nem változnak meg, legfeljebb magát hibáztatja az illető. Ez sem egészséges.
2011. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!