Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nem akarom magam sajnáltatni....

Nem akarom magam sajnáltatni. De mit tehetnék 14éves fejjel?

Figyelt kérdés

Leírnám a helyzetemet.

14 éves lány vagyok, anyám kikészít. és még a szebbik szót használtam. mindenen ordít, semmi se jó neki,most is kiabál. Káromkodik. régen ütött. volt már alkoholista,3 éve már nem az. most megint kezdi. haza jövök 2kor iskolábol. nem mehetek sehova,nem csinálhatok semmit. nem törődik velem. mindent megkapok amit akarok ( laptop,mp,tv,stb) de ezzel nem veheti meg a szeretetemet. probáltam már vele beszélni. intézetbe nem akarok kerülni, jó tanuló vagyok. mindent megteszek h a kedvébe járjak. MINDENT!!! most is sírok, nem tudok mit tenni... remélem érthető :S bocsi a hibákért csak gyorsan írtam. mit tennétek a helyembe? elszöknétek? vagy mit?? nem tudom mit tehetnék... szitkozódik ÁÁÁ kikészültem... reméltem tudtok segíteni :/ köszönöm előre is.

egy 14éves elkeseredett lány...


2011. ápr. 11. 18:37
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

A legjobb amit ilyenkor tehetsz, hogy első sorban tűrsz. Ha leordítja a fejedet hülyeségeken akkor hagyd...majd lenyugszik.

Ha nem javul az állapot akkor tényleg próbálj meg vele beszélni, hogy te mindent megteszel érte de ő nem foglalkozik veled. Beszélj vele :)

2011. ápr. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy,ne szökj el!Tanulj tovább szorgalmasan,próbálj vele beszélni.Esetleg apukáddal?Nagyszüleiddel?Rokonokkal?Ha mindenképpen el akarsz menni akkor rokonokhoz menj.Ne kérj mindent anyukádtól,mert ezekre a dolgokra nincs mind szükséged 14 évesen szerintem.Azért mert megtehetitek nem kell mindent elkölteni,csak okosan:) Gondold meg,hogy mit kérsz.Próbálj meg megnyugodni és legalább a suliban érezd magad jól a barátaiddal.:)Remélem változni fog a helyzeted!És ne csinálj semmi hülyeséget:) Hidd el,hogy nem old meg semmit ha elszöksz stb...csak több gondot okoz:D
2011. ápr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem sajnáltatod magadat.

Én viszont ettől függetlenül sajnállak, mert el tudom képzelni milyen érzés lehet, ismerős a helyzet... :S


Hogy igazából mit tehetnél ez ellen? Elsősorban azt, amit az előző hozzászóló tanácsolt, próbálj meg beszélni vele, de csak finoman!

Remélem vannak barátaid, akik segítenek átvészelni ezt a nehéz időszakot!

2011. ápr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nincs semmi rokonom.

1 tesom van 30 éves.. olaszban él. tartom vele a kapcsolatot. probálok kimenni nem érdekel már semmi:S nagyon rossz érzés. most is részeg. ordít, istent szidja,üt..:S nem tudom mit tehetnék :'(

2011. ápr. 11. 18:53
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen hasonló helyzetben voltam.anyukám a lelkét kidolgozta, a házat árverezték a fejünk felől, édesapám meg nőzött, ivott, rossz társaságba került.apa a szerek miatt, anya a munka miatt hanyagolt engem, és az akkor 8 éves öcsémet.suli után takarítani, tanulni, vacsorát főzni + egy 8 éves gyereket felkészíteni a köv. napra elég kemény volt.apám kidobott egy nap, mert eladtam az ezüst karkötőm, hogy tudjak ruhát venni.aznap éjjel elszöktem 2 hónapra... mikor haza jöttem össze szedtük magunkat, de persze most is megvannak a bajok.

szerintem ne szökj el, nem jó az hidd el, rendőrség, aztán csak azért adod fel magad, mert tudod hogy a szüleid nem tudnak aludni.tűrj, amíg lehet, próbáld kezedbe venni az írányítást.

kitartást és sok sikert!

2011. ápr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
és még annyi, hogy ne nagyon panaszkodj a suliban,stb helyeken, mert lehet hogy félre értenek, elvesznek a családodtól, és nagyon rossz az intézet.rem anyukád rendbe jön, addig is ne add fel...
2011. ápr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
de ha nem bírom akkor hogy?:S
2011. ápr. 11. 18:59
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

jaj te szegény,annyira szeretnék neked segíteni!

Hivatalos úton nem tudnál a testvéredhez kiköltözni?:(

hogy magadhoz vegyen,a testvéred tud ezekről a dolgokról?Mesélj neki h. ez neked így rossz: S

2011. ápr. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

én sem bírtam, ezért szöktem meg.de arra kérlek, te légy erősebb, és ne menekülj el. annyira sajnállak, és hidd el, egy hétköznapi hősnek tartalak, hogy eddig kibírtad, mert szerintem 14 évesen annak kéne a legnagyobb gondnak lenni, hogy mit szól a pasid az új ruhádhoz, milyen órák lesznek holnap, stb.

amit tenni tudsz,hogy maximálisan a kedvében jársz, és minnél több időt töltessz a spanokkal vagy pároddal, lehet, hogy ők el tudják veled a sok rosszat feledtettni.az a szomorú, hogy még 4 év, mire jogosan elmehetsz...sajnos ennél többet nem tudok tanácsolni:/

2011. ápr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 sumergo ***** válasza:
100%
Valaki felnőtt apa, nagyszülő, keresztszülő, vagy akárki nincs ott kéznél, hogy megbeszélhesd vele? Talán tudna segíteni. Esetleg mikor nem ennyire ingerült, nem szemtelenül, csak higgadtan próbáld megkérdezni, hogy mit szeretne, és hogy te mit szeretnél. Egy próbát megér! :-))
2011. ápr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!