Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A párom mamája hozzánk akar...

A párom mamája hozzánk akar költözni? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
A következő kérdéssel fordulok hozzátok... Párommal 2 éve élek lassan együtt. Eddig panelban laktunk, most költöztünk kertesbe. A napokban furcsa kérdést tett fel.. Mondván a mamája 300km-re lakik Pesttől, és hogy magányos és mit szólnék hozzá, ha itt lakna velünk... Köpni nyelni nem tudtam hirtelen... Úgy voltam vele megnyugszom és majd később beszélünk róla... Ő rá fél órára már elintézte, hogy a mama jön... A ház nem nagy... Van egy hálószoba, egy nappali egy gyerekszoba fürdő stb... (Páromnak előző kapcsolatából van egy lánya...) Na most párom úgy gondolta, hogy mi a gyerekszobába beköltözünk, egy heverőn alszunk míg a mama a mi franciaágyunkban a mi szobánkban... És, hogy ez mennyire tuti lesz, mert többet nem kell majd annyit takarítanom... Megmondtam páromnak, ha idejön én hazaköltözöm... Akkor átment az egész szépítésbe, hogy a hölgy csak meg akar engem ismerni és itt alszik 1-et... Mondtam páromnak, vendégségbe szivesen látom költözésileg már nem annyira, mert én komolyan gondolom, hogy elmegyek... Párom utána hebegni habogni kezdett miszerint nem akar ide költözni csak, ha úgy alakulna stb... És mi lesz ha még is ide akar költözni mert már felajánlotta neki, akkor elmegyek? A válasz nem tetszett neki... Mit tehetnék, hogy a mamája ne akarjon ideköltözni? Nem szeretnék tiszteletlen vagy bunkó lenni. Békét szeretnék és nyugalmat. És miért hozzánk jönne? A párom szülei miért nem oldják ezt meg? Ha az anyukáját apukáját akarná ide hozzni öregen azt mondanám nem örülök de rendben mégiscsak a szülei... De mi lesz ezután? Mindenki hozzánk fog költözni?
2011. aug. 9. 17:29
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

teljes mértékben megértelek.

épp annyi szoba van hogy hárman elférjetek, az meg egészen kiakasztó hogy a saját kis szobátokat(szerelmi fészketeket) átakarja adni neki.

valószínűleg én is azt mondtam volna hogy elköltözöm, és így is cselekednék.

2011. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz ilyen helyzetben tanácsot adni.Az ő részét is értem,de a tiédet is.Valami aranyközép utat ki kell találnotok.Közös a ház?vagy csak a párodé?
2011. aug. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Huh. Hát nem lennék a helyedben. De itt nincs helye mismásolásnak, szépitésnek. Megmondod kerek-perec a te álláspontodat, és kész.Jogos a felháborodásod, és a kérésed is, mert gondolom a ház a tied is, tehát nem úgy megy, hogy a párod rokonsága csak úgy beköltözik, kell, illetve kellene a te beleegyezésed is.
2011. aug. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Pff... nem értem párod. Hogy gondolja, hogy csak úgy egyénileg dönt ilyen ügyben? Hiába, hogy családtag, nem egészséges együtt élni a szülőkkel, nagyszülőkkel, pláne ha még hely sincs annyi. Ültesd le és komolyan mondd el neki, hogy amit mondtál, azt nem hirtelen felindulásból mondtad, hanem mert te valóban nem szeretnéd a dolgot. Ha ennek ellenére odaköltözteti, költözz el. Akkor más kérdésekben is ennyire fogja a véleményed érdekelni
2011. aug. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, a párod komolyan azért akar a gyerekszobába egy heverőre átköltözni, hogy a mamika a ti franciaágyatokban aludjon? Ez botrányos! :D Ne tegyél semmit, mondd meg a párodnak, hogy akkor költözzön vissza az anyjához. Döntse már el, hogy abban a kis házban veled akar élni vagy a mamival....
2011. aug. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a csávó igy akar tőled megszabadulni,hogy ezzel rád ijeszt,te meg hazaköltözöl.De ne legyen igazam.
2011. aug. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem... Ha édesanyám nem lenne krónikus beteg, hogy folyamatos felügyeletre és ápolásra szoruljun, vagy le nem égett a háza, vagy mittudomén, én szeretem-imádom, minden tiszteletem az övé, de biz nekem eszem ágában se lenne, hogy hozzám költözzön. És elég beteges szerintem, hogy egy felnőtt férfi amúgy erre vágyik, valszeg nem sikerült teljesen elszakadnia anyukájától, vagy nem tudom.

Én valszeg azt se bírnám ki, hogy ne legyek bunkó, és a párom szüleit is nyugodtan elküldeném, hogy cicukáim ide ti bizony nem jöttök. De mondjuk számomra ezek a kötelező családi jópofizások se érnek sokat, szóval engem az is hidegen hagy, ha haragszik rám a párom rokonsága.


Nem tudom mit tehetnél. Szerintem amit csináltál az teljesen jó, ha jön a mama költözz és mondj búcsút - bár ezt mondani biztos könnyebb - és ha van részed a házból, akkor követeld, hogy fizesse ki neked.

2011. aug. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim válasza:
100%

Se a nagymama,se a szülei,csak vis major esetén.

Jobb távolról szeretni,mint közelről utálni.

Szerintem a hátad mögött már lezsírozta a dolgot a többiekkel...Hol itt a bizalom,megértés??

Jól tetted,hogy nem engedtél.

2011. aug. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd magad. Mi is a párom mamájával egy házban élünk és már megbolondulok tőle. Csak károm van belőle hasznom nincs. Nem az,, hogy gondozni kellene, csak annyi, hogy mindenbe beletúrja az orrát, és csinálja a feszültséget a pletykázással. Már én is felajánlottam a páromnak, hogy hazamegyek, pedig még babát is várok. Azóta annyit elintézett, hogy lenyugtassa az öreglányt. Harcolj a végsőkig, ne hadd magad megőrűlni!!!
2011. aug. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha aggódik a mamája miatt, és úgy gondolja, magányos, akkor látogassa meg gyakrabban. Vagy segítsen közelebb találni neki lakást, a régit meg adják el. Nem megoldás az egész család nyakára ültetni egy idegent.
2011. aug. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!