Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ha valaki elvan adósodva,...

Ha valaki elvan adósodva, nincs munkája, mért ilyen lehetőség felé nyúl?

Figyelt kérdés
Direkt álltalánosságba írok, de közvetlen közelembe is van ilyen. Szóval több éve nem dolgozik az illető, lehetett volna, csak úgy gondolta válogat, ráér még. Persze nem, hiszen tele van adóssággal, sőt még neki van nagy pofája ha merik neki mondani, mert a másik "nem érti meg őt" Most meg fejébe veszi, hogy elindul tanfolyamon, ami több száz ropi, és nem is biztos, hogy lesz benne munkája. bár hozzáteszem, neki nem állna rosszul az. Kérdésem: Ha amúgy is elvan havazva sok ember, akkor mért nem erőlteti meg magát annyira, hogy akármit is, de elvállalok. És nem diplomázottról van szó, mert azért ez is csodálatos, hogy sok azok közül bármit elvállal, néhány OKJ-s bizis meg válogat, és verdesi a nyálacskáját. Szóval minek fektetni, fektetni befele valamibe, mikor elsőként az adósságát kéne megadogatnia, nem pedig még plusz kölcsönből még elhúzni azt is. És ne mocskolódó vélemények jöjjenek, mert ez szemét dolog amit sokan elkövetnek, hogy más pénzén mondjuk ki mert akinek kis önérzetet van, az élősködésnek hívná.
2011. júl. 21. 09:07
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Két szakos tanári, de mondom nem beleszólni akarok, csak a pénzem visszakapásának idejét látom ilyenkor távolodni mégjobban, másrészt friss dipisként nem biztos, hogy "megteheted" , hogy válogass, szóval..... én nem beleszólok, csak amíg érint, hogy mikor lesz melója, amiből MEGADJA az adósságát, addig van közöm, főleg, hogy egy idő után se TB-je nincs se semmi, szóval saját érdeke is.
2011. júl. 21. 09:46
 22/42 anonim ***** válasza:
25%
De ki vagy te, hogy más életét irányítani akarod? Gondolom neked is tartozik. Hát sajnálom, neked is okosabbnak kellett volna lenni, amikor kölcsön adtál neki.
2011. júl. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:
jól gondolod!!! főleg, hogy írtam is hogy tartozik :P
2011. júl. 21. 09:47
 24/42 anonim ***** válasza:
50%

Nekem sincs munkám,és nem is akarok visszamenni a szakmámba dolgozni(vendéglátás),mert nagyon megutáltam,viszont adósságom nincsen. Sőt,én is tanfolyamra fogok járni,ami szintén 200ezer fölött van,ha találok olyan melót,ami mellett el tudom végezni a tanfolyamot,akkor dolgozni is fogok ,de mindenféle ócska munkát nem vállalok el,kibírom még azt a 4-5 hónapot,amíg a tanfolyam tart.Hogy miért? Mert én így akarom,és senkinek semmi köze hozzá,hogy miért akarok tanfolyamot végezni,és miért nem vállálok el helyette akármilyen szar munkát!


26/N

2011. júl. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
Látod ezért nincs megbecsülve a diploma, mert egy gyárhoz max érettségi kell, de inkább 8 általános, te meg elmész diplomával mindennel oda dolgozni, így kell a fenének a "sima" munkás.
2011. júl. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként Te vagy a hibás, nem kellett volna kölcsönadnod egy munkanélkülinek,most meg itt puffogsz. Egyébként attól ,hogy tartozik neked az illető,még semmi közöd ahhoz,hogy tanfolyamra fog járni!
2011. júl. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
majd másfél évig én is így voltam, de szociból fizetni a rám eső albit és utána maradt nyolcezer, kicsit frusztráló volt pár hónapig, és inkább feladtam picit az egómat, főleg, hogy semmi nincs errefele. Néha muszály. Nem csak én vagyok így. Az illető meg több éve végzete el a sulit és semmi bedolgozott ideje sincs.
2011. júl. 21. 09:52
 28/42 anonim ***** válasza:
10%
De megtehetem hogy olyan munkát választok ami tényleg tetszik, mert nem tanári diplomám van(amivel aztán próbálnál meg munkát találni!), hanem piacképes, és amúgy is még 1 hónapja sincs, hogy itthon vagyok, már 8 állásinterjúm volt, ebből 4 helyre fel is vettek volna, de sehol sem adták meg azt a minimális fizetést, ami nekem a megélhetésemhez kellett volna!
2011. júl. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:
na ez tök jó. nem is ez a baj amúgy. a másik meg hogy attól sincs közöm hozzá. Na ja nincs mi? És mi van, ha már én is elmennék innen, és az átvészelésig kellene az a majdnem a minimálbért nyalogató adóssága felém. na? az egy hónapi túlélés lenne nekem. Szóval több oldalról kell megnézni a dolgokat, és a másik, ha tanárid van, nem feltétlen kell tanítanod, a szakmádban van mikor ezt keresik más területen is.
2011. júl. 21. 09:55
 30/42 anonim ***** válasza:
36%

"na ez tök jó. nem is ez a baj amúgy. a másik meg hogy attól sincs közöm hozzá. Na ja nincs mi? És mi van, ha már én is elmennék innen, és az átvészelésig kellene az a majdnem a minimálbért nyalogató adóssága felém. na? az egy hónapi túlélés lenne nekem"


Most sajnáltatni akarod magad? Kérdem én,hát mi tartottunk kést a torkodhoz,hogy adj kölcsön hatvanezret annak az embernek? Majd most rájössz,hogy nem kell adakozni abból,ami nincs!

2011. júl. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!