Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Tényleg ennyire túlreagálja...

Tényleg ennyire túlreagálja vagy ez egészséges aggódásnak számít?

Figyelt kérdés
Lassan 20 éves lány vagyok. Sosem voltam az a fajta, aki minden szabadidejét bulizással tölti az éjszakában, ismeretlen emberekkel. Viszonylag zárkózott is vagyok, így 4-5 barátnőm van, akivel néha eljárunk a városba este (úgy havi 3-4 alkalommal kb.). Anyukám viszont így is mindig azt akarja, hogy éjfélre itthon legyek, még ha konkrétan nem is mondja meg, hogy de itthon kell lenned addigra. De hiába mondok neki egy későbbi időpontot, hogy addig jövök. Ha azt mondom, 1-ig biztos jövök, negyed 1-kor már hívogat, hogy hol vagyok már és miért nem megyek haza, mi a fenét tudok ilyenkor csinálni a városban. Az egész baráti körömből csak nálam probléma, hogy hányra kell hazaérni (és nem, a barátnőim sem a minden hétvégén részegen megyünk haza és ki tudja, hányan fektették meg közben típusok). Én vagyok az egyetlen, akit hívogatnak, hogy hol vagy már, és elég ciki tud lenni. Mindig megbeszéljük, hogy felhívom anyát, mikor elindulok haza, de ez sem elég neki. Ő viszont a múltkor, mikor megemlítette, hogy lehet, hogy másnap majd később jön kicsit, mert szülinapoznak az egyik kollégájánál, reggel fél 7-kor még sehol sem volt, és arra sem volt képes, hogy egy sms-t írjon, vagy felhívjon. Ha ezt én megmerném csinálni, biztos, hogy már a rendőrséget is kihívná. Vagy ez normális, hogy ennyire aggódik? Hogyan tudnám rávenni, hogy gond nélkül jöhessek haza 2-3 körül is?
2011. aug. 8. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
teljesen megértem anyukádat, de azért neked is igazad van. én a párom miatt is aggódom, pedig 32 éves felnőtt férfi, úgyhogy azóta tudom igazán, milyen aggódni valakiért. De viszont felnőtt nő vagy te is, nem kéne már beleszólnia. Szerintem aggódik, de mondd meg neki, hogy minden rendben lesz, vagy ha kellemetlen, hogy hív, ajánld fel neki, hogy inkább te hívod egyszer, de ne ő, mert kellemetlen a barátaid előtt.
2011. aug. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anyukád szeret Téged, és valószínűleg sok rémhírt olvasott, látott már. Félt Téged, nem keresztbe akar tenni Neked, hanem vigyáz Rád, emiatt ne haragudj miatta, hanem beszéld meg vele, hogy ez Neked ciki, ha hívogat. Bár szerintem már oly' mindegy, hogy egy fiatal lány 1-re, vagy 3-ra ér haza éjjel...

Csak egy példa, hogy egy kicsit azért megijesszelek:

Van egy bizonyos weboldal, ahová mindent, de minden borzalmas dolgot fel lehet tölteni, és kb minden 3. 4. video arról szól, hogy egy fiatal lány van elég brutális módon megcsonkítva, valahol egy erdő közepén...

Meg a híradókban nem közlik, hogy évente, havonta mennyi ember tűnik el, de vannak weboldalak, múltkor én is néztem, és elég megdöbbentő, nem is gondolná az ember. Igen, itt Magyarországon.

2011. aug. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tudsz mit tenni,amíg ő tart el,addig ezt el kell fogadnod.Félt téged,mert szeret.Majd,ha lesz gyereked te is át fogod élni ezt. :)
2011. aug. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Együtt élnek még szüleid? Gyanítom nem, vagyis anyukádat kezd el felvilágosítani, hogy nem ő csinálja jól a dolgokat.
2011. aug. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért csak vigyázz a felvilágosítással,ha anyud ilyen szigorú. :)
2011. aug. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!