Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy tudom megkeresni az...

Hogy tudom megkeresni az "igazi" anyámat?

Figyelt kérdés
Örökbe vagyok fogadva és szeretném megkeresni az "anyámat". Csak a nevét és a születési dátumát tudom annak a nőnek. Hol tudnám megkeresni?
2011. nov. 24. 22:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%
beírod facebookra
2011. nov. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Bemész a Gyámhivtalba, ha már elmúltál 18 és egy valaki elmegy veled és bemutat az anyádnak, ezt nekik van joguk leszervezni, persze ha az anyád beleegyezik és látni akar.
2011. nov. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
én is így vagyok.. amúgy rossz érzés az a szüleidnek ha emgkeresed.. én beírtam facebook-ra is kiadta... de többet se akarok hallani a ganéjáról.
2011. nov. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#2/2 mért a gyámhivatalba? :S
2011. nov. 24. 22:35
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Az örökbefogadást a gyámhivatal intézi, amit az önkormányzatba találsz meg. Ott vannak a papírjaid, hogy mikor, kinek adtak, ki adott örökbe. Ott belenézhetsz az irataidba, lefénymásolhatsz belőle. Inkább a nevelő szüleiddel menj, mert csomó minden érthetetlen lehet a számodra. Az ügyintéző majd megkeresi az eredeti szüleidet, és elkísér, persze ha ő is beleegyeznek. Az ügyintéző segít beszélgetni az vérszerinti szüleiddel. Viszont általában egy nagy kiábrándulás az egész, erre nem tudsz készülni lelkileg. Arra azért nagyon figyelj, hogy ne bántsd meg a nevelőszüleidet, mert ő nem érdemlik meg.
2011. nov. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ő = Ők
2011. nov. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Na igen egy ilyenen úgy teszi túl magát egy anya, hogy magában leír, aztán persze új életet is kezd, szóval az egyszer hirtelen előkerült nem kívánt gyermek az nem tartozik a kedvencek közé.

Olvastam pár storyt a neten a témában, de nem emlékszem olyanra ami happy enddel végződött volna.

Nem lebeszélni akarlak csak ne lepődj meg az ellenséges fogadtatáson, erre készülj.


És ne feled, nem az az anya aki genetikailag az, hanem az aki felnevelt és ott volt amikor kellett és szükség volt rá.

2011. nov. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!


Valahol egyet értek veled de mégis kiváncsi lennék arra, hogy néz ki az a nő meg hogy volt ilyenre képes..... és sose tenném ezt a lányommal ( 5 hónapos ). én nem akarom vele a kapcsolatot feltétlenül tartani vele de egyszer akarok vele találkozni vagy csak látni... :S :(

2011. nov. 24. 23:57
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt a GYIK-on egyszer leírt valaki egy tanulságos történetet erről.

Mindig is tudta, hogy örökbe fogadták és a nevelő anyjával elég mostohán bánt, sose fogadta el igazinak. Összehozta a találkozót nagy nehezen igazi anyjával az meg úgy beszélt vele, mint egy utolsó hajléktalannal az aluljáróban. Akkor döbbent rá, hogy az anyja egy idegen és abból is a rosszabb fajta.

Hazament és már igazi anyának látta a nevelő anyját és rádöbbent, hogy milyen sokat tett érte, csak az a baj, hogy ezzel elkéset vagy 20 évet és az az idő elveszett. :(

2011. nov. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jó lenne, ha leírnád, mi késztet arra, hogy megkeresd azt az embert, aki nem kíváncsi rád.

Mivel nem voltam örökbefogadott, nem tudhatom, hogyan érzel, milyen álomba ringatod magadat.

Sok brazil szappanopera szól arról, hogy szegény lánynak gazdag szülei vannak, csak valami miatt eldobták. Remélem te nem ilyen meggondolásból keresed! Mert ez mese.

Egy anyának sok minden oka lehet, ha elhagyja a gyerekét. Nem alkalmas a gyermek nevelésére, vagy nem várt fiatalon gyerek, vagy olyan családban született, ahonnét a gyámhatóság kiemelte, mert nem volt meg a gyermek felnevelésének a feltétele. Vagy börtönbe került az anya. Úgy hogy ezeket is vedd figyelembe.

2011. nov. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!