Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ti mit reagálnátok ilyen...

Ti mit reagálnátok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Ti mit szólnátok ahhoz ha párotok azzal állna elő, hogy a drága anyukájának ti vegyetek ezt-azt? Anyuka soha nem segített nekünk, mindig csak lányát istápolta, segítette, soha még egy kanalat sem vett nekünk. Mi lenne a reakciótok arra ha párotok egyszer csak azzal állna elő, hogy anyukának tüzelőt kell venni meg ilyeneket, amikor anyósom nyugdíja a minimálbér kétszerese és ezt mindet a lányáéknak adja, mert nem bírnák fizetni a lakáshitelüket. Szerintetek tényleg szemét vagyok, mert ezen én kiakadtam?
2012. jan. 29. 22:36
1 2
 1/11 bánomisén ***** válasza:
0%

Tél van, fűteni kell. A lányáéknak meg lakni kell, mert különben hova mennének? Hozzátok?

Szerintem, ha megtehetitek, segítsetek.

2012. jan. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja bocs,akkor tényleg én vagyok a hülye, ezek szerint. Tudod nem kötelező nekik Budapest egyik legszebb lakóparkjában lakni meg szerintem nem kellett volna olyan alapon felvenni 15 millát +a többi felvenni, hogy majd segít valaki. Gondolom anyósom sem halhatatlan, ha ő meghal, akkor majd mi fizessük a hitelüket párommal? Egyébként pont ez az, hogy mi sem tehetjük meg, sőt a mai világba nem hiszem hogy van olyan ember aki ezt megteheti. Pont hogy magunkon próbálunk spórolni, lassan már a kaján is, ja de sógornőméknek el kellett menni nyaralni is. Szegények, most már kezdem őket megsajnálni.
2012. jan. 29. 23:15
 3/11 bánomisén ***** válasza:
67%

Akkor ne segítsetek. A lánytestvér a családjával majd hozzátok költözik, vagy anyósodhoz, vagy a híd alá, anyósod akkor is fogja segíteni őket és így pénz nélkül lesz. Ha nem adtok, akkor majd megfagy és idővel ő is az utcára kerül. A vége meg az lesz, hogy az egész kompánia kiköt nálatok.

Nem egyszerűbb most venni egy kis tüzelőt, mint egy év múlva plusz 3-4 embert kerülgetni a lakásodban?


Mellesleg, ha irigy van a lakóparkra, költözz te is oda. Sok mindent nem kellett volna embereknek csinálni a múltban, de senki sem mondta meg nekik előre, hogy olyan világ jön, amikor nem tudják teljesíteni a vállalásaikat. Nem a férjed tesójáék az egyetlenek, aki nagy sz@rba kerültek.


Gondolkozz el mindezeken, aztán dönts belátásod szerint, én megtettem, amit megtehettem. Csak azt ne felejtsd el, hogy kerülhettek még ti is nehéz helyzetbe, akkor viszont, ha most nem segítesz, te se várd el, hogy ők segítsenek nektek.

2012. jan. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok irigy a panelra, köszi. Nem tudom ,én azért nem vettem volna fel 15 millát, pedig párommal simán megtehettük volna, sokkal jobban mint sógornőmék, de nekünk elég volt 3 is és a fizetésünkből újítgatjuk apránként és a legtöbb munkát ketten párommal csináltuk, ezeken is spórolva.
2012. jan. 30. 00:05
 5/11 bánomisén ***** válasza:
67%
Kérdező, te csak méltatlankodni akarsz itt, úgy látom, de ebben én nem leszek a partnered. Kérdeztél, válaszoltam, vagy átgondolod, vagy nem. Innentől kezdve azt csinálsz, amit akarsz, bánom is én... :-)
2012. jan. 30. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem egoista vagy és rettentő szűklátokörű. Azon kiakadtál hogy emberek segítenek másokon!

Még szép hogy mindenét odaadja lányának hiszen az anyja, te nem ezt tennéd a helyében? Vagy végignéznéd ahogy a lányod az utcára kerül? És ha a te anyukádnak kéne tüzelő mit mondanál neki? hogy fagyj meg? Mert te konkrétan ezt várod a párodtól.

2012. jan. 30. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Na azért álljon meg a fáklyásmenet! A kérdező írja, hogy anyósnak lenne pénze tüzelőre, de a másik gyerekének adja mindet (aki egyébként... férjestől miért nem dolgozik?)

Az anyós által kért pénzt, amiről épp szó van, a kérdezőnek a saját családjától kellene megvonni.

Tudjátok mit? én se tenném. Nem mondanám azt a gyerekemnek, hogy kicsim, ma este nincs vacsora, mert a pénzt a nagyinak adtuk...

2012. jan. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kedves 07:32! Köszönöm! Látom, azért vannak még itt olyan emberek is akik reálisan látják a dolgokat, már teljesen belém beszélik, hogy én mekkora szemét vagyok.
2012. jan. 30. 19:18
 9/11 anonim ***** válasza:
a kérdezőnek szerintem nem azzal van a baja, hogy anyósnak adni kell tüzifát, hanem azzal, hogy más marhasága miatt(sógórnőék pénzéhessége) nekik kell megfizetni
2012. jan. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Igen, erre gondoltam én is. Ha egyszer anyósnak lenne fára pénze, de ő a lányáéknak adja, akkor mi miért vennénk neki fát? Ő soha még egy kanalat sem vett a házunkba, pedig nekem már csak a gesztus is jól esett volna, még akkor is ha csak tényleg egy kanalat vett volna.
2012. jan. 31. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!