Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen fóbia, mentális betegsé...

Milyen fóbia, mentális betegség van nektek ill. családatokban? Van ami öröklődő fóbia esetleg?

Figyelt kérdés

Lehet csak enyhe szorongás (ami mégse oly kicsi hisz van akkora súlya a saját életetekben, hogy gátoljon, érződjön) vagy esetleg komolyabb kezelésre is szorulókra is gondolok itt.

Nekem azt hiszem ezek vannak csak:

Nyershústól való félelem ami kiterjed a huzamosabb látvány, illat, tapintásra is illetve percekig tartó érintésbnél fizikai rosszullét tünetek lépnek fel.


Algofóbia — fájdalomtól való irtózás. Nagyából 10-15éve megvan, szinte minden másnap jelentkezik álmokban és kombinatív gondolatokban pl: ha ez meg ezt csinálom akkor ez meg ez a fájdalmam történhet meg velem.


Tripanofóbia, Aichmofóbia, Belonefóbia, Enetofóbia — a tűktől illetve injekciós tűktől és az injekcióktól való félelem. - világéletemben megvan, legsúlyosabb kistiniként volt mikor komoly öngyilkosági gondolatok is felmerültek csak hogy meneküljek egy egy vérvétel elöl, zóta szembenéztem vele s már "csak" szőrnyen nyomasztóan betegesnek érződik.


Sociofóbia — az emberektől illetve a társadalomtól való félelem, vagy ellenszenv - nagyából 10éve ez is, illetve társult hozzá pánikbetegég is.


Christophobia vagy! A negatív feltétlen előítéletességgel keresztények vagy a kereszténység. - fokozatossan növekszik bennem de kontrolálható szinten él.


2012. márc. 3. 12:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Volt régen valamelyik rádióadón(Kossuth, vagy Petőfi)egy műsor, Rólunk van szó!- ez volt a címe.És az a műsor kezdődött ezzel a zenével.
2012. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

óó szóval szociofóbia a neve, ha nem bírom a tömeget :D

a tűket én is utálom, vérvételen/injekciók után el szoktam ájulni..

ha a fájdalomtól félnék, már elhaláloztam volna, mert minden hónapban kb 1-2 napig fetrengek a görcsöktől..

vajon ennek van neve: nem tudok beszélni az érzéseimről, a legjobb barátnőmnek is úgy kell mindent kihúznia belőlem?

2012. márc. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Csak pokfobiam van, de igyekszem kontrollalni. Odaig eljutottam, hogy mar csak a nagy, "köver" pokoktol felek, es tölük is csak a lakasban. Nehez baratkozni velük, de talan egyszer sikerül, de a bogaraktol tovabbra is rettegek, leginkabb a hangos repkedöktöl, iszonyu rossz, eleg rossz allapotba kerülök tölük, es sokan nem ertik, hogy nem vicces ijesztgetni velük. :/


22/L

2012. márc. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Én félek a bezártságtól,liftbe lenni stb. de ezzel még megbirkózom.

Emelett orvosfóbiám (nem tudom mi a szakszava) van,tehát iszonyat rettegek attól,hogy orvoshoz kell mennem és megvizsgálnak.

Olyan autoimmun betegségem van,ami miatt 2éves koromtól,10éves koromig, rengeteget voltam kórházba,vizsgálatokon,minden héten vérvételen(mert nagyon durva gyógyszereket szedtem,ezért folyton nézni kellett a véremet).Szóval rengeteg gyógyszert kellett szednem.Ezért van gyógyszerundorom is.

Igy nekem minden betegség egy nagy szenvedés,mert se orvoshoz nem tudok elmenni,se gyógyszert beszedni.

Csak akkor veszem rá magam ha már tényleg nagyon beteg vagyok.Szidnak is épp eleget itthon emiatt,de nem tudok vele mit csinálni.

2012. márc. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

De jó látni h nem vok egyedül a belonefóbiámmal. :D

Régen én is varrtam a tenyeremet de egyébként nem bírok tűkre nézni, mikor belémszúrják. Meg néha zavarnak a felém meredező sarkok meg hasonlók, különösen a szememre vagyok parás, rosszul vagyok ha vki tollal hadonász előttem, szemnyomás vizsgálatnál mikor belenyomták a szemembe azt az izét, akkor lehet h infarktust kaptam, lezsibbadtak a karjaim és legalább fél óráig feküdtem.


Azt se bírom ha vmi a torkomhoz közelít, pl a dokik a spatulával, túl erős az öklendezési reflexem, ha szálkára v csontszilánkra harapok akkor is öklendezek és elmegy az étvágyam.


A vértől is könnyen rosszul leszek, pl nyúl nyúzásnál.


Szociofóbia: szintén van. :( Főleg amiatt mert magányos vagyok és nincs önbizalmam.


Tériszony, meg még a szűk helyre bezártságtól való félelem, főleg ha nemtom a karomat se mozdítani. Kiskoromban olyat játszottunk h belecsavarodtunk lepedőbe és meg se tudtunk mozdulni, tök rossz volt, a sokk kerülgetett.

2012. márc. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos zenéktől én is rosszul leszek tulajdonképpen nem is rossz v szomorú zenék hanem csak meghatóak vagy ilyesmi, de amint meghallom borzasztóan elszomorít a sírás kerülget mintha meghalt vna egy családtagom.

Meg emiatt a túlérzékenység miatt nem szeretem a szomorú filmeket se.

2012. márc. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szerencsére nincs ilyen komoly fóbiám,se a tűtől nem félek,sem a pókoktól.A magasságtól egy kicsit,de az szerintem normális.A bezártságtól vagyok rosszul,utálom.Soha nem szállok be a liftbe,inkább gyalogolnék 100 emeletet.Nem szeretek a lakásban sem ülni egész nap,akárkinél is vagyok,mert olyan rosszul érzem magam egy idő után,nem tudom,miért.Szerintem ez családi vonás.Én elmegyek minden nap sétálgatni valamerre és máris sokkal jobb kedvem lesz:)
2012. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.Kihagytam még a lámpalázat.Ez csak akkor jelentkezik,ha túl sokan figyelnek rám.De csak az utóbbi pár évben van ez,kiskoromban simán kiálltam színpadra is egyedül.
2012. márc. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
több is van,enyhe klausztrofóbia,nagyon súlyos kígyó és pók fóbia,meg persze tű! Kicsit félek a magasságba néha bepánikolok hogy felállok a ketteslétrára és nem merek lejönni
2012. márc. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Én attól félek, hogy a buszon valaki levágja a hajam hátulról :S nem tudom ezt hogy hívják.Továbbá,szinte elfog az ájulás,ha valaki hozzáér a buszon,villamoson,metróhoz a hajamhoz.Pl a felkarjával véletlenül hozzáér.Vagy hátulról egy hátizsákos ember hátizsákja ér hozzá,és azt érzem,mintha húznák a hajam.Olyankor elfog a pánik,hogy valaki vagy rángatja,vagy leakarja vágni:O

De ez olyan 4-5éve alakult ki,mióta pesten élek,és sajnos sok ocsmány emberrel együtt kell utaznom a bkv-n.Volt egy rossz élményem akkor...Kikezdtek velem a buszon és két enyhén szólva sötétbőrű nő hátulról tépkedték,húzgálták a hajam és annyira lefagytam, hogy nem tudtam mozdulni sem...


A bogaraktól,darazsaktól én is félek,és szinte mindentől ami repked és hangot ad :/ allergiás is vagyok a csípésekre...


Tűtől injekciótól,vérvételtől nem félek egyáltalán.Egy időbe sokszor vettek tőlem vért.Volt,hogy hányingerem lett,vagy nem bírtam odanézni,de az esetek többségében el tudtam viselni.Az orvosi vizsgálatoktól sem félek,sajnos már 12 évesen nőgyógyászhoz kellett járnom és évente kb 3fogam tömték érzéstelenítés nélkül 20éves koromig...úgyhogy a fájdalmat is bírom.


Ami félelmem van-nem tudom van-e neve ennek: az abból alakult ki,hogy sajnos évekig sok volt a hüvelyfolyásom,ami olyan érzést kelt,mintha bepisilnék,hirtelen leüléskor,vagy felálláskor.Mióta nem szedek gyógyszereket,már csak ritkán jön elő,viszont mindig bennem van,ha elindulok valahova,hogy esetleg bepisiltem és olyan a nadrágom hátul,és mások ezt látják.(hozzáteszem soha életemben nem pisiltem még be és annyi folyásom sem volt, hogy látszott volna ruhán keresztül.Ebből kialakult a mániákus szőrtelenítésem,és az ,hogy kiskorom óta tisztasági betét nélkül képtelen vagyok létezni,ill tisztasági kendők nélkül sem).


Nekem ezekből sok pótcselekvésem ill kényszeres cselekedetem van.Dohányzás,takarítás,stb...


Én azt mondom Kedves Kérdező, hogy próbálj minél többet normális társaságba és környezetbe lenni,kedves emberekkel vedd körül magad,akik rendesek veled,és akkor enyhülhetnek a problémáid minden téren.Saját tapasztalat.Én pl tudom sokszor, hogy mit kell csinálnom, hogy jobban legyek.

2012. márc. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!