Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen betegség lehet?

Ez milyen betegség lehet?

Figyelt kérdés

- Saját maga által kreált dolgokban való hit, azokhoz ragaszkodás, nem képes elfogadni az igazságot

- Üldözési mánia

- Esetleges bipoláris zavar (ezt állítja magáról) de annak nincsenek ilyen tünetei.


Pár tipp esetleg?


2012. márc. 1. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezek alapján a paranoid skizofrénia lehet a befutó, viszont erre inkább az érzelmi elsivárosodás a jellemző, nem a bipolaritásra jellemző mánia-depresszió váltakozása.


Viszont nem biztos, hogy a leírásod a valóságot fedi...

2012. márc. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az első pont tutira igaz, és tényleg azt állítja magáról, hogy bipoláris zavara van. Nem tudhatom, hogy igaz-e.
2012. márc. 1. 18:17
 3/8 anonim ***** válasza:

"Saját maga által kreált dolgokban való hit, azokhoz ragaszkodás, nem képes elfogadni az igazságot"


Minden emberre jellemző. Bizonyos esetekben kóros a mértéke és ennek a "hitnek" a merevsége, más esetekben nem.


"Üldözési mánia"


Attól függ, mit értesz ezen. Ez nem szakkifejezés. Üldöztetéses téveszmék és paranoid viselkedések sokféle kórképben előfordulnak.


"Esetleges bipoláris zavar"


Bipoláris zavar bipoláris zavarban szokott fennálni.


"ezt állítja magáról"


Hipochondria.

2012. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Na, nem akartam taglalni, hogy mennyire súlyos eset ez az ember, de úgy látom nem hisztek nekem :D Na meg lehet fontos is a kérdés szempontjából.

A csaj egy-másfél éve másolja szinte minden mozdulatomat. Írtam egy blogot, egész mondatokat emelt ki belőle. Az összes netes honlapja úgy néz ki, mint az enyémeim. A kinézetemet is másolja. Nem csak nekem akadt vele gondom egyébként, de inkább rám van rámszállva, mint mondom nem kis ideje...

Ez eddig oké, vannak ilyen emberek, talán meg is bocsátottam volna neki a dolgot, ha nem kezd el rólam pletykákat terjeszteni, és velem szemtelen stílusban beszélni (közeli hozzátartozóimról is elég durva hangnemben, azt hiszem ez verte ki a biztosítékot). Nem hajlandó velem most már beszélni sem egyébként (letiltott minden létező helyen), az ő szemében én vagyok a rossz, és próbál engem úgy beállítani, mintha én lennék a csúnya rossz gonosz, aki nem bír róla leszállni. (Sokan hisznek neki, mivel úgy írja le, hogy ő is elhiszi, amit mond.) Egyébként ezekről a másolós, koppintós dolgokról nem lehet beszélni, mert mindig kerüli a témát!

Nekem bipoláris zavarom van, ez le is írtam párszor itt-ott, lehet hogy csak innen jött neki az ötlet, hogy neki is az van.

2012. márc. 1. 19:51
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, kifelejtettem, hogy hiába most már így áll hozzám, még mindig ugyanúgy csinálja ezt a koppintós dolgot. Olyan, mintha nem lennének saját gondolatai, hanem mindig másokra lenne hagyatkozva...
2012. márc. 1. 19:54
 6/8 anonim ***** válasza:

19:51


"A csaj egy-másfél éve másolja szinte minden mozdulatomat."


Örülj neki, hogy egyesek rajonganak a stílusodért.


"ha nem kezd el rólam pletykákat terjeszteni"


Ha tényleg annyira őrült, akkor úgysem veszik komolyan.


"és velem szemtelen stílusban beszélni"


Ha ennyire nem bírod, miért maradsz vele beszélő viszonyban, miért tartod vele a kapcsolatot?

2012. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"Örülj neki, hogy egyesek rajonganak a stílusodért. "


Örülök neki, már írtam.


"Ha tényleg annyira őrült, akkor úgysem veszik komolyan. "


Leírtam, hogy hihetően mondja el.


"Ha ennyire nem bírod, miért maradsz vele beszélő viszonyban, miért tartod vele a kapcsolatot?"


Nem tartom vele a kapcsolatot, pár havonta ráírtam, hogy leállíthatná magát (mert azért mindennek van határa), és az lett a vége, hogy ő volt felháborodva. Türelmes ember vagyok, szerintem sokan már elverték volna a helyemben...

2012. márc. 1. 22:22
 8/8 sztricska_pal válasza:
napi 10 csepp gutalax megoldja a problémáid
2012. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!