Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen fóbia, mentális betegsé...

Milyen fóbia, mentális betegség van nektek ill. családatokban? Van ami öröklődő fóbia esetleg?

Figyelt kérdés

Lehet csak enyhe szorongás (ami mégse oly kicsi hisz van akkora súlya a saját életetekben, hogy gátoljon, érződjön) vagy esetleg komolyabb kezelésre is szorulókra is gondolok itt.

Nekem azt hiszem ezek vannak csak:

Nyershústól való félelem ami kiterjed a huzamosabb látvány, illat, tapintásra is illetve percekig tartó érintésbnél fizikai rosszullét tünetek lépnek fel.


Algofóbia — fájdalomtól való irtózás. Nagyából 10-15éve megvan, szinte minden másnap jelentkezik álmokban és kombinatív gondolatokban pl: ha ez meg ezt csinálom akkor ez meg ez a fájdalmam történhet meg velem.


Tripanofóbia, Aichmofóbia, Belonefóbia, Enetofóbia — a tűktől illetve injekciós tűktől és az injekcióktól való félelem. - világéletemben megvan, legsúlyosabb kistiniként volt mikor komoly öngyilkosági gondolatok is felmerültek csak hogy meneküljek egy egy vérvétel elöl, zóta szembenéztem vele s már "csak" szőrnyen nyomasztóan betegesnek érződik.


Sociofóbia — az emberektől illetve a társadalomtól való félelem, vagy ellenszenv - nagyából 10éve ez is, illetve társult hozzá pánikbetegég is.


Christophobia vagy! A negatív feltétlen előítéletességgel keresztények vagy a kereszténység. - fokozatossan növekszik bennem de kontrolálható szinten él.


2012. márc. 3. 12:13
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Hű, hát sok érdekes dolgot olvastam most itt...

Én a darazsaktól rettegek betegesen, ahogy egyikőtök is írta, mindent dobok el, és sikítva rohanok, ahogy csak bírok. Ezért nem járok strandra, ott mindig rengeteg van.

A másik parám a betegségektől van: pl., ha elkezd kaparni a torkom, az az első gondolatom, hogy tuti rák... Orvoshoz nem megyek vele, csak pár napig rágom magam, aztán elmúlik (általában a "tünettel" együtt).

Utóbbival elég nehéz együttélni, nem csak nekem, hanem a környezetemnek is.

24N

2012. márc. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Én minimális misanthrópiában szenvedek (na az mondjuk túlzás, mert nem utálom az embereket, de nem szeretem őket a közelemben)! Majd megpusztulok, ha emberek vannak körülöttem, szeretem a magányt. Habár tudom, hogy többet kellene emberekkel beszélgetni, de hát ha nem megy. Legszívesebben kifutnék a világból, mert azt gondolom be, hogy engem figyelnek. Pedig tudom, hogy nem!!! :(
2012. márc. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
Szia! Nekem pókfóbiám van, rettegek, hangsúlyozom RETTEGEK a mozgólépcsőtől. És tériszonyom is van (a rosszabbik fajtából). Megyek lépcsőn vagy akárhol, és ha elérek egy 2-3 méteres magasságot, a lábaim megfeszülnek, hirtelen könnybe lábad a szemem, és kész, legszívesebben bőgnék és becsuknám a szemem. Szörnyű érzés. :(
2015. aug. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!