Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen fóbia, mentális betegsé...

Milyen fóbia, mentális betegség van nektek ill. családatokban? Van ami öröklődő fóbia esetleg?

Figyelt kérdés

Lehet csak enyhe szorongás (ami mégse oly kicsi hisz van akkora súlya a saját életetekben, hogy gátoljon, érződjön) vagy esetleg komolyabb kezelésre is szorulókra is gondolok itt.

Nekem azt hiszem ezek vannak csak:

Nyershústól való félelem ami kiterjed a huzamosabb látvány, illat, tapintásra is illetve percekig tartó érintésbnél fizikai rosszullét tünetek lépnek fel.


Algofóbia — fájdalomtól való irtózás. Nagyából 10-15éve megvan, szinte minden másnap jelentkezik álmokban és kombinatív gondolatokban pl: ha ez meg ezt csinálom akkor ez meg ez a fájdalmam történhet meg velem.


Tripanofóbia, Aichmofóbia, Belonefóbia, Enetofóbia — a tűktől illetve injekciós tűktől és az injekcióktól való félelem. - világéletemben megvan, legsúlyosabb kistiniként volt mikor komoly öngyilkosági gondolatok is felmerültek csak hogy meneküljek egy egy vérvétel elöl, zóta szembenéztem vele s már "csak" szőrnyen nyomasztóan betegesnek érződik.


Sociofóbia — az emberektől illetve a társadalomtól való félelem, vagy ellenszenv - nagyából 10éve ez is, illetve társult hozzá pánikbetegég is.


Christophobia vagy! A negatív feltétlen előítéletességgel keresztények vagy a kereszténység. - fokozatossan növekszik bennem de kontrolálható szinten él.


2012. márc. 3. 12:13
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok:ja a lépcsőfóbiát kihagytam :D aluljárókba úgy közlekedek,mint egy öregasszony,szorosan a korlátot markolom...plusz mozgólépcsőn én háttal kapaszkodva állok csak...nem bírok lenézni...de ez attól is van, hogy nem jó a térlátásom,nem jó a mélyérzésem.Ez a fénytörési és egyéb szembajom miatt van.
2012. márc. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
14:28 akkor pl ha lefelé megy a mozgólépcső, akkor háttal állsz a menetiránynak?
2012. márc. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Igen,csak lefelé!Bocs az kimaradt,hogy felfelé tudok menni vígan!

Általában háttal állok,vagy pedig oldalt és az oldalfalon egy pontot nézek és erősen kapaszkodok!

2012. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

14:16 vagyok a lépcsőtől én is félek :D meg én se merem kidugni a testrészem a takaró alól :D


De a legtöbb fóbiám sztem már csak buta megszokás...

2012. márc. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

Hihetetlenül keserves dolgok tudnak lenni ezek de azért jó látni, hogy sokan próbálják viccesen felfogni s nem egész nap parázni tőlük. :)

Aki azt írta félti a haját zsúfolt tömegközlekedésin hát szörnyű lehet. Nem tudom próbáltad-e de egyből arra gondoltam akkor biztos sapkákat viselnék s nem háton hanem elöl merném csak viselni, esetleg télen a kabátnyakba tűrni ha hosszú.

A lépcső meg kifejezetten veszélyesnek tűnik a szédülés miatt, szegénykém jól kifogtad(ok). :(

2012. márc. 3. 14:49
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Ezért most le fogtok pontozni,meg el mondtok mindennek...

Én félek a terhes nőktől. Félelmetesnek tartom a nagy hasukat,szédülök és hányingerem van amikor nőgyógyásznál vagyok és gyógyszert akarok iratni és ott vár egy csomó terhes!

Talán ha majd én is terhes leszek nem fogok így félni tőle nem tudom.

20/L

2012. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

jé,nem pontoztak le mert félek a terhesektől :9 ez meglepett,de köszönöm.


Eddig akárkinek beszéltem erről mindenki utálkozva nézett hogy hogyan lehetek ilyen

2012. márc. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Én még félek a darazsaktól is,nyáron, ha fagyit veszek, ezek a dögök azonnal megkörnyékeznek, én sikítozva forgolódok,mint egy idióta, a vége általában az, hogy elhajítom a fagyit és arrébb szaladok.Inkább nem szeretném tudni, mit gondolnak rólam eközben, akik így látnak.

Ha nyáron betéved egy dög a lakásba, akkor kánikulával nem törődve magamra kapok valami vastag öltözetet,kendőt kötök a fejemre és a szám elé,kesztyűt húzok és így próbálom kizavarni, elpusztítani, remélve, hogy ruhán keresztül nehezebben tud megcsípni.Egyszer így nyitottam ajtót a postásnak.Nagyot nézett szegény.

2012. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

16:16

a fagyi dugig van cukorral, ne csodálkozz, ha egyből ott terem egy komplett kas :D

egyébként, ha nem fészkalódsz nem bántanak, én a helyedben becsuknám a szemem, ha a közelemben van, és valamivel beborítanám a fejemet (én is utálom, ha a fülembe zümmögnek..)

2012. márc. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Régen még általános iskolás kormban ezektől féltem: sötétség, magasság, kutyák, tűz, tűk, konnektorok(szóval, hogy megráz az áram).

Mostanra már mind elmúlt viszont helyette súlyos bizlmatlanság másokkal és magammal szemben, illetve vmilyen szinten szociopata vagyok.

2012. márc. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!