Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Normális az, hogy valaki...

Normális az, hogy valaki részegen bepisil?

Figyelt kérdés
Édesapámnak pár hónapja komoly gondjai vannak az ivással. Az utóbbi időben mikor lefekszik aludni részegen, reggelre bepisil. Ez normális, mármint hogy ennyire nem tudja kontrollálni magát vagy nem érzi az ingert?
2012. márc. 30. 22:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
39%

Tanyán lakik akinek 25 órája van egy napon..:D Pesten kívül nem is laknék máshol. na jó, talán Budán.

Naponta kitakarítok, megnyugodhatsz:D

2012. márc. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
még jó hogy nem szarik be az arc az kéne még!vagy de?
2012. márc. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
51%

Szia a válaszolók többsége hasraütés szerűen válaszol,hogy ez biza nem okés,mert alkoholizmus csúcsa meg ilyenek.. '-.-

Mellesleg 'normális' nagyon sok embernél előfordul,pl a nagybátyámnál aki agysebészként dolgozik,de ha picit is iszik mondjuk 2-3 sört,akkor bepisil éjszaka-pedig ő aztán tényleg nem alkoholista.

Nyilván kivizsgálták,semmi baja nincs és nem alkoholista,de a szervezete így reagál - bünteti.


De vesét érdemes nézetni:)

2012. márc. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Nos hát szégeyellem, de bizony már én is elég sokszor úgy kiütöttem magamnat, h se kép se hang, de bepisilni még egyszer sem sikerült szóval én akkor olyan 22-23 éves kor lehettem, azért másabb egy picit a szervezete egy 20 évesnek meg mondjuk egy 50 évesnek! De én ilyet még a társasági körömben sem láttam, hogy valaki bevizelt volna pedig szép kis banda voltunk! Nekem ez elég fura és nem tudom, hogy ez normális-e!
2012. márc. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy normális, én elég sokat ittam fiatalkoromban, de soha nem pisiltem be. Szerintem van valami a vesljével vagy prosztatával.
2012. márc. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
veséjével
2012. márc. 31. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
én apám is alkesz, már öregecskedő (60), folyton pisált részegen, mára inkontinens, de már nem iszik és még mindig pisál
2012. márc. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

emberemmel sajnos előfordult, hogy egy nagyon csúnya berúgás után hazajött, és konkrétan maga alá sz...t. egyszer fordult elő, nagyon arra gyanakodtam, h belekevertek valamit a piájába, mert soha nem láttam még ennyire magatehetetlennek.


egyébként sztem nagyon züllött csöveseknél ez mindennapos, de egy normális dolgozó embernél szervi bajra gyanakodnék.

2012. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Bizonyos esetekben normális, ez elég sok mindentől függhet.


1. A részegen bevizelés feltétele, hogy a fellépő vizelési inger nem elég ahhoz, hogy felkeltse az illetőt. Ez lehet:

a) azért, mert probléma van az ingerérzéssel (de ennek szerintem józanon is elő kellene jönnie), vagy

b) azért, mert olyan részeg, hogy nem hat ez az erős inger sem eléggé az éberségért felelős agyi központra.


2. Nyilván függ attól, hogy az illető mit ivott. Ha sört és fröccsöt nagy mennyiségben, és le is részegedett nagyon, akkor nem csoda, hogy bevizel, hiszen rengeteg folyadék feszíti a húgyhólyagját, és ha az nem ürülne ki automatikusan, akkor megrepedne. Töményebb italok esetén más a helyzet, ilyenkor érvényesül az alkohol vízelvonó hatása, és sokkal kevesebb és töményebb vizeletnek kellene keletkeznie.


3. Egyszerű, de fontos tényező: vizelt-e az illető lefekvés előtt. Ha eszébe jutott jól kipisilnie magát, és még úgyis bevizel, az gyanakvásra adhat okot. De ha úgy alszik el, hogy nem ürítette ki a hólyagját, akkor a fentiek miatt nem csoda, ha megtörténik a dolog.

2016. márc. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Volt férjem sajnos, ha ivott, nagyon gyakran előfordult ez vele. Nem volt nagyon részeg, csak lelassult, elaludt. Nem ébredt fel az ingerre. Sajnos az ágyakat, kanapékat, fotelt végig megtisztelte...

Hála Istennek már nem a mi ágyainkba pisil...

Szerintem valami szervi probléma, jellegzetesség lehet. Nagyon mélyen elalszik, nem érzi az ingert. A lányaink is 7 éves korukig nem ébredtek fel, ha pisilni kellett. Pedig nappal 2 éves koruktól nem volt gond ezzel. Szóval valamit örökölhettek ebből. :(

2018. jún. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!