Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Nagyon bonyolult helyzet....

Nagyon bonyolult helyzet. Remélem valaki tud segíteni, vagy egy jó tanáccsal ellátni (? )

Figyelt kérdés

Tehát ma csúnyán összevesztem anyummal,az "ex" pasim miatt.


Hogy kerek legyen a sztori leírom,miből is indult anyum ellenséges viselkedése exem iránt.

Majdnem egy éve,hogy összejöttem barátommal. Akivel szakitottam anyum miatt tavaly decemberben.

Zokogva kellett neki el mondanom,hogy vége. Utána nem bírtuk egymás nélkül,ugyanúgy beszélgettünk suliban,de nem jártunk.. Kb. 2 hete újra összejöttünk,titokban. Nagyon szeretem,nekem csak ő kell. Lehet naívnak gondolnak,de ilyet én nem éreztem még. Esküszöm próbàlkoztam,más pasival,hogy elfelejtsem,mivel anyu ellenezte a kapcsolatot,de nem ment. Ma viszont,én idióta úgy hagytam ott a gépet,hogy be voltam jelentkezve,Szerelmem meg pont írt,hogy hiányzom neki,szeret stb. anyum meglàtta,kérdőre vont,hogy annak ellenére,hogy el tiltott ugyanúgy vele vagyok?

azt mondtam nem. Azt kellett hazudnom,hogy csak beszélőviszonyban vagyunk.

És,meg kell mondjam utálok hazudni.

Viszont ez semmin nem változtatott,anya sík ideg lett.

És a fejemhez vágta,hogy vàlasszak: vagy A pasi,vagy ő.

Olyan nyomást éreztem mint még soha.

Életemben a két legfontosabb ember közül választani? akikért élek,halok...

Meg mondta,hogy akkor költözzek mamához mert ezt nem bírja,hogy nem bírom felfogni hogy Akit én annyira szeretek csak árt nekem.

És,hogy nekem akar csak jót,de én egyre csak a rosszba megyek.

Azért tilt egyébként anyum tőle mert,Mentális beteg(Kényszerbeteg)

és anyu félt tőle,mert SZERINTE bántana engem,és kiszámíthatatlan.

De én tudom,hogy soha az életben nem bántana! Nem akarom ez miatt elhagyni megint. annyit szenvedtem...

nem akarok megint.

abban maradtam most anyuval,hogy oké beszélőviszonyban lehetek vele,de meg ne lássa,hogy azt írom neki hogy szeretem.

:(

Én nem nyugszom bele ilyen könnyen,amikor csak lehet barátommal leszek,és 2 évet kellenne így kihúzni,utána már felnőtt vagyok..

Hihetelenül kikészültem most,jól jönne egy két tanács..

anyut hogy puhítsam? vagy mit tegyek??

,



2012. ápr. 25. 15:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy a kényszerbeteg alatt pontosan mit kell érteni. Kényszerbeteg a kleptomániás is, de nyilván ha az lenne, akkor fizikailag nem lehetne rád veszélyes. Volt már példa arra, hogy fizikailag bántott valakit? vagy csak dühöng?


Amennyiben valóban fennáll a veszélye, hogy ilyen kontorlálhatatlan állapotában kárt tesz benned, vagy bárki másban, akkor anyukád jogosan tilt el tőle. És milyen joga van erre? az hogy kiskorú vagy. Nem vehetsz egyedül házat, nem tehetsz jogilag semmit az ő beleegyezése nélkül, és őt veszik elő ha veled valami baj történik. Arról nem is beszélve, hogy ha netán a kedves pasid úgy elver egy ilyen roham során, hogy megrokkansz, anyukádnak élete végéig kell téged eltartania, nem beszélve a szomorúságról hogy a szép kis lánya hogy tökrement.


Ha tényleg veszélyes a pasas, másokra, akkor nem szabad abba a hitbe ringatnod magad, hogy mert téged szeret, ezért rád nem lesz veszélyes. A maffiózó is simán összevereti a nőjét, ha valamin bepöccen, még akkor is ha alaptalan volt a haragja (mert ezt nem látja be)

2012. ápr. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Higyjétek el nekem,hogy a légynek sem ártana.

Nem agresszív. Egyszer-kétszer fordult elő,hogy egy gyerek erőszakoskodott rajtam,és csupán csakhogy megvédjen be vágott neki egyet. De ezt bármelyik pasi megtette volna ha zaklassák a barátnőjét.

Kapott gyógyszert,és senkire sem veszêlyes.

Ő a legnyugodtabb ember akit ismerek.

SOHA SOHA DE SOHA nem bántana!


tudom,bízom benne szeretem.

de anyukám is imádom.:'(

A kényszerbetegség meg nem annyira súlyos dolog.

Annyi,hogy olyan gondolatok gyötrik,hogy a szeretteinek baja fog esni,stb.

de nincsenek agresszív gondolatai.

Velem megoszt mindent,ismerem már régóta és senkinek sem ártott.

Nem hiszem ,hogy diákszerelem..

Jó tudom,fiatal vagyok,de szeretem.

2012. ápr. 25. 20:03
 13/17 anonim ***** válasza:
A kényszerbetegség nem pszichopátia. Egyáltalán nem jelentkezik rohamokban, folyamatos, kb. azonos intenzitással fennálló állapot, amelynek a beteg ráadásul folyamatosan tudatában van. Ha kényszercselekvés kíséri, akkor az általában a túlzott és túl hosszadalmas tisztálkodás stb. tárgyköre. A kényszergondolat bármire irányulhat (általában kellemetlenségre, hiszen ez okoz problémát), de a kényszerbeteg folyamatosan törekszik a normalitásra, hiszen más választása nincs.
2012. ápr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Gyógyszerekkel ráadásul valóban jól kezelhető.
2012. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én biztos nem ilyen valakit szeretnék a 16 éves lányom mellett látni.
2012. ápr. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm Ismét a válaszokat.



Hát nem tudom mit tegyek :'(

2012. ápr. 28. 10:56
 17/17 anonim válasza:
Hát először is ,a saját lányát teszi azzal betegge hogy kutat utána és eltiltja emberektől.. én lehet,hogy túl liberális vagyok de inkább elmagyarázom a lányomnak hogy ezt vagy azt miért ne és utána hagyom hogy saját belátása szerint döntsön,mert ugyan féltem ,de már majdnem felnőtt és én az édesanyja vagyok nem pedig egy zsarnok aki választás elé Állítja...maximum felallitok néhány szabályt hogy inkább a fiú jöjjön át hogy ha gond van ott legyen valaki a közelben aki segít.. és egy fiatal optimális ugyanolyan eletadta joga az önálló parvalasztas mint egy felnőttnek.
2012. máj. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!