Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Örökölt viselkedést felfedezté...

Örökölt viselkedést felfedeztél már a gyerekeden? Ami tipikusan apai, anyai ág esetleg konkrét személyhez köthető? Valami szokás, mozdulat, viselkedés, személyiségtipus?

Figyelt kérdés

Ez most nagyon gonoszul és bűnösen fog hangzani egy anya szájából..de ez van. Már eléggé kivagyok bukva. A majdnem 3 éves gyyerekem szintiszta apja. Mintha én nem is lettem volna a képben, csak klónoztuk volna őt. A baj ott kezdődik, hogy (orvos nem állapított meg semmi rendellenességet se a védőnő) olyan szerebúrdi, hülyécske szinte. Konkrétan folyton elesik, berveri magát aztán még vagy 20szor aznap ugyanazt megteszi, lese... Hiába mondok el valamit neki szépen 50szer nem érdekli. Pörög mint a motorra ezerel egész nap, ha valami az eszébe van azt vagy 300szor tényleg elmondja,kérdezi, csimpaszkodik rám, tényleg úgy van?! Az apja is elég kelekótya meg televolt hegekkel amit nem tudtam elképzelni gyerekként de most már féltem a gyereket mert tényleg képtelen bármit felfogni, hogy veszélyes.


pl ne gyere a fürdőbe mert vizes, nehogy elcsússz. ezt kb 50rákérdez én felelek rá majd fogmosás erre bejön, elesett. Na azt megtanulta egy hétre...aztán előröl. Félek egyszer komoly baja lessz, folyton utánna futok, agódok, anyu meg még 10szer egynap elmondja mennyire apukára hajaz...mármint hülye. Elvagyok keseredve.


Mostmár hisztis is mert mindig magakörül tudhat. Olyanokat csinál az ember else hinné. pl: autókat rakott a szőnyeg alá egy időben s azon próbált ugrálni s nem akarta felfogni, hogy elesik így meg a játékának is annyi. Rászáll egy témára azt hónapokig fanatikusan minden nap...most épp lepke. bogarak a tévében (ugyanaz a dvd aminek) annak kell a dvdtokja azt szoronghatni, ölelni, folyton megállítani a filmet s gyönyörködik benne 15 perceket aztán kert kert kert mert ott van bogár...betörtek a hangyák a házba most az a minden...bogaras játékok, bogaras holmik, aztán még újra akár 4szer a filmet...nem megy. Próbálok határt szabni, hogy heti 2szer lássa csak azt a filmet mert már ráng a szemem ha hallom a zenéjét.

Úgyanúgy nem érti meg a dolgokat, úgyanúgy hangosan beszél, ugyanúgy elesik ugyanabban mint az apja (tényleg). Múlthéten fél perc késéssel léptek bele a hangyabojba s csípték meg őket... :( És mintha a páromon most vettem volna észre ezt a sok eddig apróságnak tűnő dolgot. Elkeserítő. Vele erről nemigen lehet beszélni mivel csak fájdalmat okoznék vele, nem értené mi a gond de az a probrémán nem segít.

Valaki? Egyáltalán mi a normális ilyen korban?Mert itt mindenki olyan nyugodt, olyan csendesnek tűnő olyan szófogadó a környéken hozzáképest. Látom a felnőtt képmását, szóval javulni nem hiszem hogy fog de nem akarok tőle sokat várni. Nem akarok sz@r anya lenni aki nem fogadja el a fiát de egyáltalán van ilyen? Mit csináljak? Hogy ösztönözem másra? Hogy legyen kevésbé lüke? Mit várhatok ilyen korban? Nem akarok nagy követeményeket elé csak picit nyugibbat. De lehet ez meg számára mégis túl sok...nemértem. Mintha egy olyan aknapályán galopoznék vele amin hiába megyek mindent beleadva ha látom nem lehet más a vége csak akna.:(



2012. máj. 13. 22:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
16%

nem lehet hogy ADHD?

[link]

2012. máj. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
62%
Az apától csak a rosszat örökölte, az anyától csak a jót. Így megy ez.
2012. máj. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%

szerintem aranyos történet, viszont!


ösztönző!


ha valamit szeretnél elérni, akkor használj ösztönzőket, nem muszáj mercédeszt, meg villát ígérni neki. csak kis dolgokkal, de simán ráveheted a kölköt. szerintem.

2012. máj. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
57%

Nem az a baj,hogy az apjától örökölt bármit is,hanem az,hogy rosszul neveled!

Ebben a korban minden gyerek eleven,minden gyerek ki akarja próbálni,amit elgondol,és esik-kel.

Hiába beszélsz neki,azt csak dumának véli,mert nem érti,hogy mit jelent,hogy elesel.Ők még a tapasztalataikból tanulnak. Ha elesik,akkor később vigyázni fog.

Nem akarsz nagy követelményeket elé állítani? Elmondod neki 50-szer? Ez a baj.

Igenis állíts elé szabályokat,ne mondj el neki valamit csak egyszer-kétszer! Ha nem használ,akkor büntesd meg,hogy tudja miért mi jár. Ha hisztizik,ne törődj vele. Tégy,úgy mintha észre sem vennéd.

A büntetés lehet egy büntiszék,vagy beviszed a szobájába. Esetleg néha egy fenékre vagy kézre pacsi.

Ne ő irányítson,hanem te.

Igaz,ha eddig nem fegyelmezted,most már elég nehéz lesz. De ha ráhagysz mindent,akkor csak rosszabb lesz.

Ehhez semmi köze az öröklésnek.

2012. máj. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
46%

Már majdnem 3 éves, és nem felel meg az általad vélt szabványnak? Felháborító!

Remélem, pszichológushoz nem akarod vinni, mert akkor aztán végleg el lesz rontva, egész életére ki lesz nevezve hülyének.

Egy gyereket csak és kizárólag példamutatással lehet nevelni. A tiltás, büntetés mindig visszafelé sül el, mert amikor már kiszabadul a "hatalmad" alól, akkor fog olyanokat tenni, amit már tényleg nem kellene.

A gondolkodásmódod ennek az uniformizált világnak az átka. Pedig minden ember más, másmilyen képességekkel, habitussal. Nem szeretnék olyan világban élni, ahol mindenki egyforma.

Miért baj az, ha most épp a rovarok iránt érdeklődik? Inkább szélesíteni kellene a skálát, a lehetőségeit, az ismeretszerzésre.

A férjedet hogy-hogy megszeretted, elfogadtad olyannak, amilyen? Pedig hát ezek szerint ő se felel meg a szabványnak.

"anyu meg még 10szer egynap elmondja mennyire apukára hajaz...mármint hülye." -Nem itt van a gond?

2012. máj. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
78%
Az én viselkedésemről is mondták anno, hogy "tiszta apja". Ez azért volt, mert apámat gyerekként istennek tekintettem és mindent utánoztam, persze nem tudatosan. Ez is lehet az ok, hogy annyira szereti az apját, hogy utánozza.
2012. máj. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
71%
én se értem ezt a viselkedést... miért nem ül egy széken, szépen, nyugodtan, és integrál, derivál, könyvet ír, nagy képeket fest, vagy csak simán napi 14órában facebookuzik.. :D
2012. máj. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
42%
Gondolj arra, hogy lehetne Dawn szindrómás, értelmi fogyatlékos, mozgássérült, és mindjárt nagyon boldog leszel, hogy van egy egészséges, szeleburdi édes kiskölköd.
2012. máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Septimius ***** válasza:
74%
Én is ilyesmi voltam, de aztán egyik csínytevésem után ezt mondtam a szülőknek: "A Zucci (én) nem rossz, csak eleven". Utána megenyhültek a kedélyek. Szerintem ez a gyerek is csak eleven!
2012. máj. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
75%

Na, ez a tipikus este a "hiba az ön készülékében van" dolognak.

Eleve milyen dolog a férjedet hülyének titulálni? Hol a szeretet, a tisztelet a társad iránt (akinek nem mellesleg szültél egy gyereket is...).

Az meg aztán mindennek a csúcsa, hogy a saját kisfiadra is azt írod, hogy "hülyécske".

Könyörgöm, 3 éves!

Még szép, hogy eleven és minden érdekli.

Te tipikusan az a fajta anyuka lehetsz (már bocs), akinek mást sem hallani a szájából ha a gyerekkel van, mint "nem szabad", "ne csináld", "fejezd be".

Elhiszem, hogy nehéz lépést tartanod vele, közben még csinálni az otthoni teendőket is, de neked igazából semmi türelmed nincs ehhez a kicsihez.

Az meg nem is értem, miért zavar, hogy érdeklik a bogarak, rovarok.

Úgy írsz erről is, mintha valami égbekiáltó "bűn" lenne, hogy érdeklődik egy téma iránt.

Minden gyerek rápörög bizonyos dolgokra és elárulom, nem csak 3 évesen.

Egy időben az öcsémet például csak a dinoszauruszok érdekelték.

Ekkor körülbelül 7-8 éves lehetett.

Miért nem mész ki vele te is a kertbe bogarakat lesni? Miért nem beszélsz neki róla, hogy miket láttok éppen?

Szerintem ez lenne a normális, nem pedig unott fejjel konstatálni, hogy "már megint".

Nem értelek, komolyan mondom...

L/25

2012. máj. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!