Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan hagyjam figyelmen...

Hogyan hagyjam figyelmen kívül, amit anyám fog a fejemhez vágni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, másodéves orvosis, és szeptembertől át szeretnék menni védőnőszakra. Ezt már eldöntöttem, és mivel az én életem, ezért a családom nem is szólhat bele, viszont félek, hogy túlságosan a szívemre fogom venni a reakciót. Édesanyám nagyon nagyon teljesítmény-kényszeres, ezt nevelte belém is. Már óvodás korom óta hallgattam, hogy "olyan okos vagy, neked tudósnak kell menned", ha négyest hoztam, akkor büntetést kaptam stb. Már azon is nagyon összevesztünk, amikor nem erős gimnáziumba mentem. Amióta felvettek az orvosira, mindenkinek ezzel dicsekedett, hogy az ő lányából orvos lesz, ennyire meg annyira okos stb. Annyira hatott rám, hogy szabályosan minden egyes vizsgám előtt rosszul voltam, mert ha rosszul sikerült, akkor megkaptam a magamét. Most nagyon félek a reakciójától, számára, ha nincs doktor a nevem előtt, akkor csak egy kis senki vagyok, mert "nem vagyok én olyan hülye, hogy ne tudjam megcsinálni". Sajnos túlságosan adok más véleményére, hogy hagyjam figyelmen kívül, amikor majd elkezd sértegetni? Biztos vagyok benne, hogy mindent meg fog tenni, a káromkodástól a lelki terrorig...

2012. jún. 3. 20:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Anyukád tud róla, hogy az ő elvárásai miatt hánysz minden vizsga előtt, bármennyit tanulsz?

Szerintem is hosszú távon jobb lenne az egészségednek is, ha átmennél ahová szeretnél. Akkor anyukáddal csak egyszer kell megvívnod ezt a harcot, ha meg itt maradnál, félévente lenne egy fosós-hányós időszakod.

2012. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos te a "Hogyan neveljünk teljesítmény-kényszeres gyereket?" iskolapéldája vagy.

El kell döntened, hogy NEKED mi a fontos az életben, és afelé elindulni. Anyukádnak pedig higgadtan, de nagyon határozottan elmagyarázni, hogy mit akarsz, és kijelenteni, hogy ebbe nincs beleszólása. Szereted, meg minden, de ez a te életed, amit te irányítasz.

2012. jún. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Igen, sajnos tisztában vagyok vele, hogy a teljesítménykényszeremet neki köszönhetem, ezt nem egyszer a tudomására hoztam, de nem vesz komolyan. Most fogunk majd a párommal összeköltözni, de egyelőre azt sem veszi komolyan, még mindig gyerekként kezel... Úgy terveztem, hogy akkor mondom majd el neki, amikor elmentem, mert ha egy fedél alatt lennénk, abból hatalmas botrány lenne, gyakorlatilag pokollá tenné a napjaimat.
2012. jún. 6. 23:41
 14/15 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy ha annyira akar, menjen orvosira ő.
2012. jún. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A drága jó édesanyád a maga hiányosságait,be nem teljesült álmait kényszeríti rád. Lelki terror alatt tart, szándékosan rossz érzést keltve benned, az esetleges gyengébb eredményért. Én biztosan megmondanám neki, hogy merre van arccal előre...



23N

2012. jún. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!