Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A családtagjaim miért érzik...

A családtagjaim miért érzik úgy, hogy ők jobban tudják, mit kellene kezdenem az életemmel?

Figyelt kérdés
Mindent jobban tudnak, hogy mit kellene kezdenem az életemmel, mit kellene tanulnom, dolgoznom, kikkel kellene jóban lennem, kibe kellene szerelmesnek lennem. Csak nálunk van ez így?
2012. jún. 14. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
22%
Úristen, te szegény!!! Hogy tudsz ott élni? Szerintem hívd ki a családsegítőt. Ez így tarthatatlan. Lehet, hogy a gyp-be is bekerülnek, de ne aggódj, nem végleges.
2012. jún. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát két oldala van szerintem a dolgoknak, néha a kívülállók tisztábban látják a dolgokat, és a család esetében lehet hogy csak jót akarnak. Nyilván, ha az én lányom mondjuk sz*rna az iskolára, csesztetném miatta h mit fog kezdeni később az életével, ha kitalálná hogy ő bölcsészkarra szeretne menni, elmondanám neki hogy azzal lószart sem fog elérni soha, ha olyan baráti társaságban mozogna ami lepukkant, kreténekből állna, megint csak szólnék neki hogy ne velük legyen. Ha egy léhűtő munkanélküli hülye gyerekkel járna, azzal én sem értenék egyet.


A szülők már csak ilyenek.. én is sokszor azt hiszem hogy jobban tudok dolgokat a gyereknél, ezeket le is darálom neki, aztán ennyi. Ha ő nem látja hogy mi a jó neki, nem sokat tehetek érte.


Viszont elhiszem hogy vannak olyan esetek is, amikor tényleg idegesítő módon próbál a család beleszólni a dolgaidba, ha már felelősség teljes "felnőtt" vagy, akkor egyszerűen mondd meg nekik, hogy nincs szükséged útbaigazításra. :)

2012. jún. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Zsizsik666 ***** válasza:

"néha a kívülállók tisztábban látják a dolgokat, és a család esetében lehet hogy csak jót akarnak."


Itt a hiba, ami az egyik embernek jó, másiknak lehet, hogy az a földi pokol. De ők ezt nem fogják fel. Mai világban, azt hiszik, az ember egy sablonossá, akármilyenné tetszőlegesen változtatható valami, anélkül, hogy ennek következményei lennének. Ezzel ölik meg éppen a szülők a gyerekeiket, ezzel teszik tönkre a gyerek kapcsolatait, életét. Utána meg sírnak, hogy "jajj szegény gyerek, mi csak segíteni akartunk..."

Szép, új világ, mondd meg nekik, hogy egyéniség vagy te is, vannak saját érzéseid, gondolataid, stb. Kérdezd meg őket, ők valamit miért így vagy úgy csináltak, miért nem amúgy, biztos nem tökéletesek ők sem.

2012. jún. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szandóóca válasza:
nyugi nem vagy egyedül az én esetemben pontosan ugyan így vagy...nem hagynak nyugodtan élni, és én is örülök a kérdésnek mert kaptam rá választ:)
2012. jún. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!