Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért várja el, hogy magázzam?

Miért várja el, hogy magázzam?

Figyelt kérdés

Anyukámnak van egy idősebb barátnője. Amikor terhes volt velem, akkor már a barátnőjének volt egy tini lánya (11 éves volt akkor) és épp terhes volt a fiával.

Együtt nőttünk fel, mai napig tartjuk a kapcsolatot.

Nem olyan régen nagymama lett az anyukám barátnőjéből.

Én is felcseperedtem (23 lettem).

Elmentünk a leányzóhoz babalátogatóba. Nagy vidáman köszöntem mindenkinek.


Tudni kell, hogy az anyukám (mióta az eszemet tudom) mindig azt mondta, hogy: Köszönj szépen Kati néninek!

A barátnője (Kati) viszont mindig azt mondta, hogy tegezzem, hiszen ő nem öreg. Meg is ígértette velem, hogy sosem fogom nénizni.


Most pedig, a babalátogatáson rám szólt, hogy milyen neveletlen vagyok. Ráadásul őt ne tegezzem, hanem magázzam, mert így illendő.


Most akkor miért is magázzam?

23 év alatt tegeztem, de nagyi lett, így jár neki a tisztelet?! Miért eddig nem járt?!


2012. szept. 26. 12:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A magázás egy bizonyos tiszteletadás a másiknak. De lehet tisztelni olyan embert is akit tegezünk.

Az illem szerint minden idősebb ember magázunk, de ha felajánlja hogy tegeződés legyen akkor onnantól kezdve nem illetlenség, és nem neveletlenség a tegeződés.

A hölgy valamiért azt hiszi ha nagymama akkor jár neki a magázódást. Ő így gondolja.

Én ettől függetlenül amikor rád szólt, hogy neveletlen vagy, mosolyogva mondtam volna neki

"ŐŐŐŐ Elnézést Kati néni,de évekkel ezelőtt pont te mondtad hogy nem vagy öreg, és tegeződjünk.. De ha ez a kívánságod akkor magázlak..Csókolom" és elmentem volna.

Ugyanis az engedély nélküli tegeződés ugyanolyan sértő lehet mint a tegeződés megtagadása (amit már egyszer megengedtek)

2012. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

jézusom....hát hiába....vannak nem komplett emberek...fogalmam sincs hogy miért kéne magázni most...talán tényleg csak a nagymamamással köti össze...passz....az én mamám most lesz hetven éves...és völegényem még őt is tegezi...

24L

2012. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Hát ezen most jót mosolyogtam...nem rajtad, Kati nénin!:)

Szerintem ha legközelebb találkozol vele kérdezd meg illendően, hogy miért van ez, ugyanis világ életedben tegezted. Ezt csak ő tudhatja, hogy miért várja el.

2012. szept. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 intrepid ***** válasza:
47%
Ő tegez téged? Ha igen, akkor nem várhatja el, hogy te magázd, mert azt úgy hívják, hogy csendőrpertu. Ha görcsöl azon, hogy magázzad, akkor kérd meg, hogy ő is magázzon téged. (Úgy látszik Alzheimer úr már dolgozgat a fejében)
2012. szept. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
ez tényleg teljesen logikátlan. Nálunk inkább olyan fordult elő, hogy kiskoromban magáztam anyu barátnőit, de 20 után felajánlották, hogy tegeződjünk. Gondolom egy 5 évestől tök ari, ha lemagázza a 30 évest, de öregnek érezte volna magát, ha egy 20 éves is lemagázza, s már akkora volt olyan viszonyunk, hogy ez megengedhető legyen. Kati mamának megmondtam volna, hogy anno öregesnek találta, akkor most már, hogy megöregedett, szerencsém lesz e, hogy öreganyámnak szólítottam?:D Olyanokat is mondtam volna, hogy tetszik tudni, tetszik érteni, meg ön...? nem hiszem, hogy ne érezte volna magát kellemetlenül, mikor évekig tegezted most meg leönözöd...
2012. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

3. vagyok:D


Vagy kérd meg, hogy mostantól hívjon Ágnes/Réka/Szabina (nem tudom, hogy mi a neved) kisasszonynak... lehet, hogy köpni nyelni nem tudna :D

2012. szept. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

De hiszen megöregedett Kati néni, és ezért kéri hogy magázd..

Mellesleg szerényen te is megjegyezhetted volna neki, hogy te sem vagy már 10 éves, és jó lenne ha ezentúl kölcsönösen magáznátok egymást. Ahogy ő, te is elvárod a magázódást.

2012. szept. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

Ez a nő nem kicsit flúgos! :) én szerintem megmondtam volna, hogy oké, nem tegezem, bár eddig ő ragaszkodott hozzá, ellenben én is elvárnám, hogy magázzon.

Oké, nagymama lett, Te meg felnőtt. Akkor ő is adja meg a neked járó tiszteletet!

Ekkora butaságot!

2012. szept. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szegény anyukámat azóta "zaklatja" vele telefonon.

Ma délelőtt hívott fel, hogy nem bírta tovább hallgatni a Kati hül*eségét és rácsapta a telefont.


Az igaz, hogy a fiatalnak mindig meg kell adnia a tiszteletet az idősebb felé.

De az idősebbek (legalábbis a környezetemben) egyszer sem magáztak még le, mióta "felnőttem".

Nekik valahogy természetes tegezve beszélni hozzám.


Persze, nem is várom el (és nem is mutatom ezt ki), hogy kisasszonyozzanak, stb.. de tény, hogy néha jól esne, ha nem kezelnének tininek. Még akkor sem, ha csak 23 éves vagyok.


Azért jó, hogy nem csak én gondolom úgy a dolgokat, hanem mások is!

Legközelebb magázni fogom, csak hogy érezze a törődést!

Annyira ismerem már, hogy akkor meg az lesz a baja.

Ő 40 évesen is úgy nézett ki, mint egy 20 éves :)))

2012. szept. 26. 13:39
 10/12 okoska31 ***** válasza:

ezt vissza mondtad Kati mamának?


A barátnője (Kati) viszont mindig azt mondta, hogy tegezzem, hiszen ő nem öreg. Meg is ígértette velem, hogy sosem fogom nénizni.


Tőled idéztem....

2012. szept. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!