Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan akadályozhatom meg,...

Hogyan akadályozhatom meg, hogy hozzánk költözzenek?

Figyelt kérdés
Sógoromék válnak, hitelüket nem tudják fizetni, ezért hagyják, hogy a bank vigye a házat. Azt találták ki, párommal együtt, hogy ide költöznek hozzánk. Biztos, hogy nem fogom engedni, már csak azért sem, mert párom volt az aki mindig azt hangoztatta, hogy hozzánk biztos nem költözik soha senki. Van egy különálló lakrész, egy kis melléképület a telkünkön, ők kitalálták, hogy majd ők odaköltöznek. Sógornőm meg a gyerek. Mondtam a páromnak, hogy ez kizárt dolog, erre ő meg azt mondta, hogy nem én fogom eldönteni, ezen kicsit kiakadtam. Nem értem miért nem a szüleikhez mennek, ott a ház is nagyobb, ráadásul ez az épület nálunk le van pukkanva, mi szerszámok tárolására használjuk, azt gondolják, hogy mi majd azért újítsuk fel, hogy nekik legyen hol lakniuk. Itt nálunk még munkalehetőség sincs.

2012. okt. 1. 10:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Kié a ház, ahol most laktok? A tulajdonos eldöntheti, de ha közös tulajdon, akkor muszáj lesz megegyezni valahogy.
2012. okt. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Ditta323 ***** válasza:
79%
Ha nem szeretnéd, hogy menjenek és nincs beleszólásod 3 dolgot tehetsz: 1. megszokod, 2. vagy te vagy ők szitu, 3. megkeseríted egy kicsit az életét
2012. okt. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
A háznak a fele az enyém.
2012. okt. 1. 10:56
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Semmiképp se újítsátok fel, mert ottmaradnak. Ha oda akarnak költözni, akkor újítsák fel maguknak, ez a minimum. Meg hívd fel a figyelmüket, hogy milyen egyéb költség van (szemétszállítás stb...) amit mind el fogtok felezni szépen. Ezen kivül kezd el velük megbeszélni a kerti munka megosztását, hólapátolást stb... Hidd el, elmegy majd a kedvük és mennek majd inkább a szülőkhöz.
2012. okt. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
7%
hát akkor csak a feléről van jogod dönteni. ha nekik van rá pénzük h felújítsák,vagy a férjednek,,és el is tudják keríteni,akkor miért ne? és nyilván nem maradnak örökké,de ha mégis: miért olyan nagy baj az? ha a házatokba akarnak költözni,még abba sem szólhatnál bele,hiszen a férjed testvére, és a fele ház a férjedé. legyél nagyvonalúbb és segítőkészebb
2012. okt. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért házasságban elég durva, ha csak a feléről van joga dönteni utolsó. Mi az, hogyha a férjének van rá pénze? Az közös pénz, erről szól a házasság. Amúgy jogos a kérdező felháborodása. Előszöris a sógórnőnek legyen annyi esze, hogy megkérdezi kérdezőt is, ne csak a testvérét. Nekem nem lenne pofám így odaállítani valahová. Mennék akkor inkább a szüleimhez, pláne, ha ott hely is van. Franc akarna kerülgetni másik családot.

Kérdező! Határozottan mondd meg a férjednek, hogy Te ebbe nem mész bele és neked is van beleszólásod a dologba. Ne hagyd magad. Egyébként az, hogy ott munka nincs, nem a Te dolgod. Nem neked kellene eltartani, az az Ő gondja legyen, nem a Tiéd. Én is kiakadtam volna, ha a férjem azt mondja, "hogy nem én fogom eldönteni". Ez olyan, mintha azt mondaná, K.ss a neved!

2012. okt. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem hagyd őket egy kis ideig, aztán ha nagyon rossz lesz, beszélj velük. És már a beköltözéskor feltesd le a szabályokat.
2012. okt. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Ilyent ***** válasza:
14%
Azért az ilyen kérdéseknél látszik hogy mennyi segítőkész ember van.
2012. okt. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
18%

jaj mennyi kedves,jóindulatú ember egy helyen! csak gratulálni tudok! kérdezőnek is!!! :(


kár h nem láttátok tegnap a nagy házalakítást,ahol a nő 4 gyerekével a szülei ebédlőjébe költözött be,ott volt nekik hely. vagy akik örökbefogadták az elhunyt családtag gyerekeit és lettek hirtelen vagy 10-en


ilyen feleség nekem nem is kéne,kérdező örülj h ilyen hozzáállásnál nem a te helyedre akarja költöztetni a testvérét a férjed! megérdemelnéd!

2012. okt. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%
Nem értitek! Itt nem arról van szó, hogy az utcára kerülnének, hanem mehetne a szüleihez. Nem, inkább megy egy másik család nyakára!
2012. okt. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!