Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan akadályozhatom meg,...

Hogyan akadályozhatom meg, hogy hozzánk költözzenek?

Figyelt kérdés
Sógoromék válnak, hitelüket nem tudják fizetni, ezért hagyják, hogy a bank vigye a házat. Azt találták ki, párommal együtt, hogy ide költöznek hozzánk. Biztos, hogy nem fogom engedni, már csak azért sem, mert párom volt az aki mindig azt hangoztatta, hogy hozzánk biztos nem költözik soha senki. Van egy különálló lakrész, egy kis melléképület a telkünkön, ők kitalálták, hogy majd ők odaköltöznek. Sógornőm meg a gyerek. Mondtam a páromnak, hogy ez kizárt dolog, erre ő meg azt mondta, hogy nem én fogom eldönteni, ezen kicsit kiakadtam. Nem értem miért nem a szüleikhez mennek, ott a ház is nagyobb, ráadásul ez az épület nálunk le van pukkanva, mi szerszámok tárolására használjuk, azt gondolják, hogy mi majd azért újítsuk fel, hogy nekik legyen hol lakniuk. Itt nálunk még munkalehetőség sincs.

2012. okt. 1. 10:27
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
87%

En is hasonlo helyzettol tartok, csak a mi laksunkba jonnenek a kilakoltatott nagyszulok.A ferjem azt mondta nem fogja engedni, en meg mondtam, hogy elkoltozunk a gyerekkel a ketszobas lakasunkbol ha idehozza oket...ok mondjuk nem dolgoznak, nem akarok plusz ket kover felnottet eltartani, legyek gonosz...


Ne engedd oket!Az ilyenek a fejedre nonek.

2012. okt. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
87%

A férjedet kéne valahogy meggyőzni, hogy ez nem egy jó ötlet. Vagy mondd, hogy jó, de akkor jönnek a te nagyszüleid is mondjuk, és velük kell osztozniuk.

Én se mennék bele egyébként. Max ha tényleg átmeneti megoldás, és egy-két hónap... Én se költöznék oda semelyik rokonom nyakára. Ennél biztos van jobb megoldás is.

2012. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

"Mondtam a páromnak, hogy ez kizárt dolog, erre ő meg azt mondta, hogy nem én fogom eldönteni, ezen kicsit kiakadtam."


Ez a lényeg. Jogosan akadtál ki, mert igenis te fogod eldönteni, KÖZÖSEN a férjeddel, de a magad részéről önállóan. Nagyon keményen állj a sarkadra, mert az egész családi kosz a nyakadba fog szakani különben!


Nem a te dolgod, hogy megmentsd mások életét - felnőtt emberek, oda kellett volna figyelniük a saját életükre. Valamint az nem úgy van, hogy "kitaláljuk", hogy odaköltözünk a másik nyakára, hanem KÉRJÜK, hogy időlegesen fogadjanak be! A másiknak így van lehetősége eldönteni, hogy igen vagy nem. Ha eldöntjük, hogy odaköltözünk, az agresszió! Azt jelenti, hogy tetszik vagy sem, rámászunk mások nyakára és nekik összesen az a választási lehetőségük, hogy eltűik és jó képet vágnak hozzá.


Ha te nem járulsz hozzá, akkor nem költözhetnek oda. Pont. Ezt nagyon vésd az eszedbe! Azért is, mert a ha a sógornőd egyszer beveszi magát a melléképületbe élősködőnek, kölköstül, akkor te leszel az, akit sápolni fognak, meg a párod, és biztos vagyok benne, hogy igen hamar gallyra fog menni a te házasságod is, mert mindnet meg fog tenni azért, hogy neked se legyen jobb, mint neki.


Nagyon komolyan írtam, vedd úgy! Én majdnem a nyakamba kaptam az öcsémet, úgyhogy tudom, hogy mit jelent egy élősködőt levakarni.


Állj a sarkadra és mondd meg, hogy szó sem lehet róla!

2012. okt. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

A párod csak jótékonykodni akar de nem gondolja végi mi lesz a jövöben.

A sogornő majd felszed egy új pasit terhes lesz ti meg majd tarhatjátok el a családot, a gyerek is folyton nálatok fog loggni mert ott lesz 2 ingyenes bébisztter akinek le lehet paszolni.

2012. okt. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
80%

húzd meg a határt, hogy meddig lehetnek itt.


nem lesz se vége, se hossza, hogy tőled akar mindent.

hiszen : neked lesz pl. hűtőd, normális konyhád, vagy hol főzne ? lassan ki fog túrni a lakásodból. A gyerek is nálatok fog lógni, stb ...


Ha jó a kapcsolat, szeretitek egymást, nem néznek titeket hükyének, akkor nincs baj.


én segítőkész ember vagyok, de a potyázókat, akik csak arra utaznak, nagyon nem bírom.

2012. okt. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!