Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogyan akadályozhatom meg,...

Hogyan akadályozhatom meg, hogy hozzánk költözzenek?

Figyelt kérdés
Sógoromék válnak, hitelüket nem tudják fizetni, ezért hagyják, hogy a bank vigye a házat. Azt találták ki, párommal együtt, hogy ide költöznek hozzánk. Biztos, hogy nem fogom engedni, már csak azért sem, mert párom volt az aki mindig azt hangoztatta, hogy hozzánk biztos nem költözik soha senki. Van egy különálló lakrész, egy kis melléképület a telkünkön, ők kitalálták, hogy majd ők odaköltöznek. Sógornőm meg a gyerek. Mondtam a páromnak, hogy ez kizárt dolog, erre ő meg azt mondta, hogy nem én fogom eldönteni, ezen kicsit kiakadtam. Nem értem miért nem a szüleikhez mennek, ott a ház is nagyobb, ráadásul ez az épület nálunk le van pukkanva, mi szerszámok tárolására használjuk, azt gondolják, hogy mi majd azért újítsuk fel, hogy nekik legyen hol lakniuk. Itt nálunk még munkalehetőség sincs.

2012. okt. 1. 10:27
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Azt azért szeretném elmondani, hogy úgy indult egyszer az egész, hogy senki nem költözhet hozzánk, beleértve az én rokonaimat is. Az én beteg nagymamám és nagypapám lerobban, akkor vigyem őket idősek otthonába, de az ő testvére idejöhet a gyerekével együtt? Hol itt az igazság? Ráadásul mindig is kígyót, békát kiabált rám sógornőm. Valójában férjemmel nem is találkoztak már 1 éve. Érdekesnek találom a dolgokat. Lehet, hogy tényleg én vagyok a gonosz? Valószínűleg igazad van. Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmemet!
2012. okt. 1. 12:37
 12/25 A kérdező kommentje:
Kedves 12:34-es válaszoló, ne haragudj, ezt nem neked címeztem, hanem az előtted válaszolónak.
2012. okt. 1. 12:39
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
idős,beteg nagyszülő az más. mert ők teljes ellátásra szorultak volna, a sógórnő meg nem. én sem tudtam volna a 3 gyerek mellett az idős nagyszülőket gondozni,nem is tettem volna ekkora terhet a családra.
2012. okt. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
8%
ha a tesóm mehetne anyu házába,vagy hozzánk külön házba,evidens h hozzánk hoznám,h legyen magánélete. amúgy meg attól h szerinted ők nincsenek jóban,attól még testvérek! és a sógornő bajban van! ilyenkor az ellentétek fel sem merülnek,futunk és segítünk!
2012. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez mind rendben van, de most nem az a kérdés, hogy jöjjenek-e vagy sem, hanem hogy mit lehet tenni, hogy ne jöjjenek, hiszen a kérdező nem szeretné.


Le kell ülni a férjeddel, illetve a sógornővel közösen, és megbeszélni, hogy ki mit szeretne és mik a feltételek, pl a ház körüli munkában, költségekben, stb. Gondolom, nincs külön víz és gázóra a kis házra, stb. Rengeteg tisztázandó kérdés van, amit egyáltalán nem biztos, hogy számba vettek a sógornőék. Le kell nekik vezetni, hogy jobban járnak, ha nem jönnek.

2012. okt. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
12:41-es válaszoló! A te mondandódat nem igazán értettem, hiszen én azt írtam le, hogy pontosan én akartam idehozni a beteg nagymamámat, nem tennék semmiféle terhet a családra, mivel gyerekünk nincs, férjem hétvégén van itthon. Én gondoznám. Nem fogom bedugni egy idősek otthonába.
2012. okt. 1. 13:29
 17/25 anonim ***** válasza:
79%
Az az esélyed megvan, hogy tényleg elvársz akkor minden közös költségben és munkában a rájuk eső részt és az nem lesz nekik elég kényelmes. Ha csak közlöd, hogy nem, akkor nem sok esélyed van, mert te leszel a "gonosz". De ha korrekten meg lehet egyezni velük és megoldani, hogy ne zavarjátok egymást, akkor lehet, hogy jobban jársz ha belemész, de mindenképp kössetek ki határidőt, hogy meddig maradhatnak, mármint nehogy örökre ott ragadjanak, csak átmenetileg.
2012. okt. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Bence_ ***** válasza:
72%

Ha baj van jöjjenek.

Legfontosabb inkább az, hogy mi a jövő képe. Mik a tervei, meddig maradnak?

2012. okt. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, így mindent összevetve én biztos mindent megtennék, hogy ne jöhessenek ide. Írod, hogy neked bezzeg nem lehetett odavinni a nagyszüleidet, ők menjenek, ahova akarnak, és a sógornőd bunkó volt veled mindig is. Akkor te most miért segíts?

Én kijelenteném a páromnak, vagy én, vagy ők. Ha őket válassza, akkor elköltöznék, viszont elindítanám a válást, hogy az ingatlan felét fizessék ki nekem és csókolom.

2012. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

"...evidens h hozzánk hoznám,h legyen magánélete."


És akkor a kérdezőnek milyen magánélete lesz, ha ők ott lesznek?

2012. okt. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!