Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Ti mit tennétek a helyünkben?...

Ti mit tennétek a helyünkben? A nagymama nem hajlandó a nevén szólítani az unokát?

Figyelt kérdés

2 hónapos a kisfiunk. Második névként megkapta az apukájáét, de csak azért mert a férjem az 5. Attila, nem akartuk megszakítani a hagyományt, és végül is szép, a nevével együtt is jól hangzik. Anyósom azóta Attikázza, hiába mondjuk neki,hogy ne csinálja, nem az a fő neve. De azt mondja neki nem tetszik a gyerek neve. A kislányunkat sem szólítja a nevén, hanem kitalált egy becenevet neki, mert az sem tetszik. Ezzel nincs bajom, mondtam, neki, hogy akkor becézze a kisfiam nevét is, de hagyja azt az Attilát. Már bánom, hogy megkapta második névként.

Mit lehet csinálni egy értetlen nagymamával??



2013. febr. 19. 15:18
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem hagyd rá. A gyerek majd úgyis megszokja, és megtudja nagyobb korában, hogy a nagyi miért szólítja másképp, mint a többiek. Ezen ne múljon a nagyi boldogsága:).
2013. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
27%
Nem értem, miért baj ez neked? Én mindenkit becézek, akit szeretek, anyukámtól a család kutyájáig.
2013. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
66%

Engem nagyapám hol Rebekának, hol Zsófinak hívot, miközben Ágnes vagyok.


A szüleim soha nem szóltak rá egy szót se. Nem zavarodtam össze, tudtam és mai napig is tudom, hogy hívnak. Különlegesnek tartottam, mert csak nagytatám hívott úgy.

2013. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 zabmester ***** válasza:
92%
Elhiszem, hogy bosszant, de végül is nem árt vele. A fiamnak is két neve van, de nála meg mindenki a másodikat használja (mi is), egyedül a gyerekorvos szólítja az első nevén. Egy percig nem okozott ez benne zavart, tudja, hogy két keresztneve van, tudja, hogy az is az ő neve. Egyszer poénból szólítottam az első nevén, erre rámszólt, hogy "naa, így csak a doktornéni szokott hívni" :)
2013. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

Én is becézem őket.

De tegyük fel Anna vagy, hivatalosan ugyan Anna Nóra, de mindenki Annának szólít, akkor miért szólítana egyetlen ember Nórának?

2013. febr. 19. 15:28
 6/44 wartburg353s ***** válasza:
80%
Ne foglalkozz vele. A férjem nagymamája, aki a fiamnak a dédi, mindig mamának mondja saját magát, pedig a mama az az ő lánya a fiamnak. Hiába próbáltuk átszoktatni erre, attól féltünk, hogy majd totál összezavarja a gyereket, amikor kisebb volt, néha sikerült is (pl ott voltunk nála, és azt mondta a fiamnak: mama ad neked csokit, a kisfiam meg nézett körül, hogy hol a mama), de a gyerekem meglepően hamar rájött, hogy a dédi valamiért mamának nevezi saját magát, és már nem zavarodik össze ettől. Ilyen értetlen nagymamával, mint anyósod, nem lehet kezdeni semmit.
2013. febr. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
78%

Miért ne?

Ugyan már ennél nagyobb bajod anyóssal ne legyen!

2013. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
77%

Hagyd rá,nem érdemes ezen cirkuszolni.


Én Katalin Mária vagyok,mindenkinek Kata,nagypapám Kismariskának hiv mióta eszemet tudom,(nagyimat pedig Mariskának,ő Mária).De ez senkit nem zava,engem végképp nem,így szoktam meg.

2013. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
73%

Nem baj, a gyerek majd megszokja vagy kikéri magának amikor elég nagy lesz.


Nekem ritkább nevem van és volt aki nem tudta/akarta megjegyezni és következetesen anyám nevén szólított. Én nem emlékszem rá, de szülők elmondása szerint még 5 sem voltam amikor lehülyéztem az érthetetlen rokont :)

Onnantól kezdve tudta a nevemet.

2013. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
26%
Lehet egyáltalán becézni azt a "végül is szép" nevet? Ahogy a ma divatos neveket ismerem, nem nagyon. Semmi baj nem lesz belőle, ha így becézi a fiatokat.
2013. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!